Novinky

Výsledy závodu Polánka Kros 2019

jsou zde a fotky zde.

28. duben 2019

Polánka Kros 2019 již v sobotu od 14:00

Byla by škoda, kdyby připravené voňavé perníkové medaile a čarodějnice zůstaly v krabicích!

Nenechte se od závodu odradit špatnou předpovědí počasí! Letos je sice uzavřen areál s penziony, je nám ale k dispozici budova obecního úřadu, kde se můžete ohřát, převléct, umýt. Na startu závodu, fotbalovém hřišti, bude navíc stan s občerstvením pro závodníky.

Podrobné informace o závodu zde.

24. duben 2019

Polánka Kros 2019 již za 2 týdny!

Blíží se termín běžeckého závodu pro staré i mladé, rychlé i pomalé - v sobotu 27.4. od 14:00 ve Smilových Horách. Pozvěte i známé třeba prostřednictvím plakátku. Další informace zde.

11. duben 2019

Polánka Kros 27.4. - dobrá zpráva

Na letošní ročník máme přislíbeny opět krásné perníkové medaile pro vítěze a ještě krásnější čarodějnice pro všechny zúčastněné děti.

12. březen 2019

Poděkování běžkařům

Milí přátelé běžkování na Polánce! Po sezóně nám od vás přišlo ještě několik příspěvků na údržbu tras.

Velice si vážíme všech vašich příspěvků a moc děkujeme!!!

Letos bylo sice dost sněhu, ale nebyly podmínky příznivé možnostem naší mechanizace, zejména se nedařila úprava tras pro bruslení. Klasici si ale snad běžkování na Polánce užili.

12. březen 2019

Polánka Kros 2019 - 27.4. od 14:00 ve Smilových Horách

Sníh z našich hor tento víkend již zřejmě definitivně zmizel, je třeba běhat bez běžek. Jak vám to běhá můžete poměřit již tuto sobotu na 5. vožickém vytrvalostním běhu a poslední dubnovou sobotu na 8. ročníku Polánka Krosu - terénním běhu pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

04. březen 2019

Stav stop 23.2.

Na Polánce a okolí je stále sněhu dost - využijte ledové kůry k výletu po sněžných pláních! Stopy jsme již neupravovali - lepší se jezdí mimo ně. Nedoporučujeme jezdit po zmrzlých stopách v lese (i když se najdou úseky dobré)!

23. únor 2019

Stav stop 15.2.

Dnes večer jsme upravili dva okruhy (v mapě zobrazuje tenká růžová čára čerstvě projeté stopy - kromě chyby :-)):

1)Jarní okruh délky 10 km: Hartvíkov - rybník Louky - Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov - doporučujeme jet proti směru hodinových ručiček, žádné nebezpečné sjezdy

2) Okruh v lese přes Batkovy (nevyšší vrchol okresu Tábor - 724 m), délky 9 km: Hartvíkov, po části směrem na rybník Louky po části závodního okruhu za hráz rybníka Jetišov (objetí poškozené stopy na hrázi Jetišova) - Kopcová cesta - Kaslův altán - Batkovy - Nad Pohnáním - Kaslův altán - U Blanického šraňku - Klenčí - Hartvíkov - doporučujeme jet v tomto směru a při sjezdu z Batkov opatrně!

Druhý okruh lze zkrátit: z Kopcové cesty k Mikuláši - Hartvíkov, opatrně ale při sjezdu z rozcestníku Kopcová cesta

Nejlepší nástupní místo: Hartvíkov (parkoviště je uzavřené kvůli rozmáčení - nutno parkovat podél místních komunikací).

V lese na Polánce je sněhu všude dost, ale většina stop (kromě čerstvě projetých) je zledovatělých a v některých úsecích jsou zasypány jehličím - projíždět jen s nejvyšší opatrností - nedoporučujeme.

Konečně jsme (ve spolupráci s přírodou) připravili i kvalitní tratě pro bruslení - dopoledne na sněžných pláních.

Jak bylo včera na Polánce se můžete podívat zde.

15. únor 2019

Stav stop 13.2.

Nenechte se odradit zrušením závodu od běžkování na Polánce. Sníh mizí rychle především v nižších polohách - na Polánce se oproti víkendu moc nezměnilo - nabízí pěkné jarní lyžování s tím, že sníh v lese je místy znečištěn jehličím.

14. únor 2019

Padesátka kolem Polánky - zrušení závodu

Mrzí nás, že přicházíme s toto zprávou. Dnešní průzkum možností propojení Polánky s Pojbuky a Smilovými Horami dopadl hůře než jsme předpokládali - obleva není razantní, ale plíživá a s ohledem na následující teplé dny musíme počítat s jejím pokračováním. Snad to vyjde jindy.

13. únor 2019

Padesátka (třicítka) nebude tuto sobotu!

Od víkendu došlo k velkému úbytku sněhu v kritických místech tras spojujících Polánku s Pojbuky a Smilovými Horami - není možné uspořádat závod tak, aby měl charakter dálkového běhu na lyžích, při kterých bychom představili naše běžkařské trasy v celém rozsahu, v celé parádě. Proto jsme se rozhodli závod zrušit - moc se omlouváme všem, kteří se na něj těšili.

12. únor 2019

Stav stop 10.2.

Třebaže v dolinách pod Polánkou to vypadá, že zima skončila, na Polánce pokračuje a stopy jsou stále dobré - v hustším lese znešištěné jehličím, ale lze projet, v řidším lese dobré, nejlepší na pasekách a mimo les.

A padesátka bude!!! Na prohřátí závodníků nabízí letos hospoda Pod buky vývar s játrovými knedlíčky a zabijačkový guláš - hlašte se :-).

10. únor 2019

Stav stop 9.2.

Můžete se vydat po stopách skútru (růžová čára v mapě) - Hartvíkov - Klenčí - Kaslův altán - Nad Pohnáním - Prameniště Blanice - Rodná - Nahořany - Doubí - K Molovu - Pojbuky - Dolní Světlá - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov, částečně po trase chystané "50" .

09. únor 2019

Padesátka kolem Polánky 2019 - v so 16.2. v Pojbukách

Druhý ročník dálkového běhu na lyžích klasickou technikou se uskuteční opět v Pojbukách, kde nám azyl poskytne hodpoda Pod buky a závodníky přivítá starosta obce, František Papež. Registrace závodníků od 9:00 hod. v hospodě, start závodu: 9:30 před hospodou. Více: zde a na plakátku.

Prosíme o přihlášení závodníků předem - do čtvrtka 14.2. 10:00 hod. - na: info@ospolanka.cz

06. únor 2019

Stav stop 6.2.

Včera večer byly na Polánce projety všechny po sněžení zbývající trasy, včetně vrcholu Batkovy - vesměs dobrá stopa. Krátký úsek modrého okruhu - svážnice nad Chotčinami - je v délce asi 100 m stažen, zřejmě kvůli těžbě - je třeba přeťapkat, ale jinak celá svážnice je krásná, stojí za projetí. V části okruhu kolem prameniště Blanice se skútr vyhýbal několika popadaným stromům, opatrně lze projet.

Můžete si vybrat z nástupních míst: Hartvíkov, Blanička, Rodná, Nad Dubem, Vodice

06. únor 2019

Stav stop 5.2.

Včera večer upravil skútr pro klasiku Jarní okruh, stopa pěkná.

05. únor 2019

Stav stop 4.2.

Včera byly projety skútrem okruhy z Hartvíkova, stopa kvalitní - růžová čára na mapě.

04. únor 2019

Aktuální fotky

Na fotky ze závodu se podívejte zde , na fotky ze stop zde a na zapomenuté věci v hartvíkovské klubovně zde.

Napište nebo zavolejte (info@ospolanka.cz, 777683815) - domluvíme se, jak rukavice, termoslu a šátek - tunel vrátit.

Rádi zveřejníme i vaše zajímavé fotky ze stop nebo závodu.

30. leden 2019

Stav stop 27.1.

Dnes ráno jsme upravili celý "Jarní okruh" a většinu stop na Polánce. Téměř všude je pěkná stopa - i zelená Nad Pohnáním - Myslivna Polánka je (konečně, kromě kratšího úseku v hustém lese) pěkně sjízdná. Viz mapa.

Dnes neupravené stopy mimo les (u Smilových Hor a Pojbuk) jsou s největši pradvěpodobností úplně zaváté.

27. leden 2019

Výsledky Polánka Cupu 2019

... jsou zde.

26. leden 2019

Polánka Cup 2019 již zítra!

Dnes byl projet zasněžený závodní okruh délky 4,2 km a okruh pro větší děti délky 0,95 km. Podrobnosti zde.
Zveme malé i velké, rychlé i pomalé - není důležíté vyhrát, ale zúčastnit se!

25. leden 2019

Polánka Cup 2019 již v sobotu!!!

Medaile pro děti a cupy pro vítěze jsou již připraveny.
Těšíme se na vás!
Podrobnosti zde.

23. leden 2019

Stav stop 22.1.

Doporučujeme stopy mimo les - dnes v pěkné kvalitě, rychlé:
- z Hartvíkova 10 km Jarní okruh (rybník Louky - Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov) a 4 km závodní okruh u Hartvíkova
- ze Smilových Hor
- dnešní novinka, rovněž 10 km okruh ve tvaru "8", malé převýšení. Okruh je v "trasách" zobrazen schematicky, přesně vám ho zobrazuje růžová čára trasy skútru. Parkování (u cesty na Horsko před Smilovými Horami) je spolu s okruhem vyznačeno zde. Okruh je poměrně dobře (turisticky) přístupný z Rodné přes Nahořany a Františkov, kromě lesních úseků, kde je stopa zledovatělá, případně s jehličím.

22. leden 2019

Stav stop 17.1.

Dnes večer projel skútr na Polánce okruh: Hartvíkov - Klenčí - Skřípiny - Polánka myslivna - (s odbočkou k rozc. Nad Dubem) - Nad Pohnáním - Kaslův altán - Kopcová cesta - Hartvíkov (na mapě růžová čára), stopa dobrá. Většina smrčků popadaných přes cestu byla na této trase odstraněna - můžeme doporučit, spolu s okruhem u Hartvíkova.

Úpravu Jarního okruhu (kvůli podmínkám zřejmě jen pro klasiku) provedeme v sobotu po 13. hodině.

17. leden 2019

Stav stop 16.1.

Vyznavače bruslení zklameme - s aktuální kvalitou sněhu si náš válec neporadí, ale dobré výsledky předvedl náš noži vyzbrojený stopař - vyřízl okruh délky zhruba 4 km v pěkné kvalitě, zhruba ve stopách závodních okruhů z minulých let - k tréninku na blížící se Polánka Cup.

V lese jsou stopy poměrně dobré, částečně včera obnovené, z větší části udržované běžkaři.

Zítra pravděpodobně projedeme Jarní okruh nejspíš jen pro klasiku.

16. leden 2019

Protahování stop 15.1. a zítra

Kolem 15. hodiny by měl vyjet náš skútr po trase Hartvíkov - Nad Domamyšlí - Rodná - Nahořany - Nové Dvory - Františkov - Smilovy Hory - okruh kolem Hůrky - Pacovská silnice - Pojbuky - Bydlín - Nad Domamyšlí - U MIkuláše - Kopcová cesta - Hartvíkov, celkem něco přes 30 km.
Budeme rádi, když se vydáte po jeho stopách a pomůžete stopu udržovat.

Zítra večer upravíme pro klasiku a bruslení okruh v Hartvíkově a pokud budou dobré výsledky, upravíme pravděpodobně i okruh Jarní - budeme informovat.

15. leden 2019

Polánka Cup 2019 - v sobotu 26.1. v Hartvíkově

Osmé setkání běžkařů vyznávajících klasiku se uskuteční v sobotu 26.1., tradičně v Hartvíkově.
Registrace proběhne v klubovně vedle kostela, děti: 13:00 - 13:30, ostatní 13:00 - 14:00.
Podrobnosti zde.
Prosíme - pomozte nám s propagací závodu např. šířením plakátku.

15. leden 2019

Dobrá zpráva pro Chýnov

Dnes dopoledne jsme na lyžařské trasy na Polánce napojili i Chýnov (viz mapa) - Za železničním přejezdem sejdete do údolí Chýnovského potoka a za mostkem začíná stopa. Až do Hořic se pěkně sklouznete, dobrá stopa je i z Hořic, dolů ale opatrně!!!

13. leden 2019

Stav stop 12.1.

Zítra si můžete z Polánky zajet na běžkách na pivo do Pojbuk - hospoda otevírá v 14:00. Okruh z Hartvíkova do Pojbuk a zpět, délky 26 km, je poměrně náročný (stopu se nepodařilo úplně ideálně upravit, velké převýšení), ale turisticky hodnotný - pestrá krajina s mnoha výhledy.

Upravili jsme také celý Jarní okruh (přes Vodici) a některé trasy na Polánce, např. doposud letos strojově neupravenou žlutou značku na nejvyšší vrchol okresu Tábor - Batkovy (724 m). Trasy na Polánce jsou dobře průjezdné, ale přibylo smrčků ležících přes stopu.

Úprava stop válcováním pro bruslení se nám s naší technikou za současných podmínek v náročnějším terénu nedaří - upravili jsme pouze okruh v délce necelých 2 km, na který nastoupíte hned po překročení silničky u parkoviště.

Parkování: Hartvíkov (parkoviště u příjezdové silničky vpravo), Blanička (jižní okraj obce), Nad Dubem, Rodná - u silnice v areálu ZD Pojbuky.

(Trasy projeté skútrem v mapě lépe uvidíte, když "vypnete" vrstvu "stav lyžařských tras" v pravém horním rohu mapy.)

 

12. leden 2019

Stav stop 11.1 a plány

Vzhledem k silné vánici, neupravíme dnes večer Jarní okruh (přes Vodici), jak jsme informovali. Zítra po 13. hodině se můžete vydat po stopách skútru - projede okruh délky 26 km: Hartvíkov - rybník Louky - Nad Domamyšlí - Bydlín - Dolní Světlá - Pojbuky - Přední Martínek - Olšiny - Nahořany - Rodná - U Červeného kříže - Nad Domamyšlí - Bydlín - Vodice - Hartvíkov.

Plány: Pokud nedojde k výraznějšímu úbytku sněhu a bude pokračovat zimní počasí, propojíme v úterý odpoledne Polánku se Smilovými Horami (po trasách červené a zelené značky), kde objede skútr ještě Hůrku u Stojslavic a ve středu bychom mohli udělat kolečko v Zámecké zahradě v Mladé Vožici (hlavně pro školu) a okruh mezi Oldřichovem a Slapskem.

11. leden 2019

Stav stop 10.1.

Plány jsme změnili - upravili jsme celý modrý okruh na Polánce včetně přístupových tras od rozcestí nad Dubem, parkoviště v Blaničce a Rodné. Doporučujeme! Zvlášť pěkně se svezete na svážnici nad Chotčinami. Také přístupová trasa od Rodné nabízí pěkné sklouznutí. Jsou protaženy také plánované okruhy z Hartvíkova (5 a 7 km), pouze protažení Jarního okruhu přes Vodici jsme odložili kvůli zavívání.

Doporučená nástupní místa: Hartvíkov (bude upraveno parkoviště vpravo od příjezdové silničky na kraji obce), Blanička (bude upraveno parkoviště na jižním kraji obce , vpravo od silnice, Rodná (parkovat lze naproti obecnímu úřadu), parkoviště Nad Dubem.

(Jízdu skútru uvidíte v mapě lépe, když si v pravém horním rohu mapy vypnete vrstvu "stav lyžařských tras".)

10. leden 2019

Stav stop 9.1. a plány

Předpokládáme, že stopy mimo les zmizely a v lese budou patrné jen částečně. S ohledem na předpokládaný vývoj počasí protáhneme dnes večer pouze 5 km okruh: Hartvíkov - Kopcová cesta - u Blanického šraňku - Klenčí - Hartvíkov.
Ve čtvrtek večer protáhneme tento 5 km okruh, okruh 7 km: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - U Mikuláše - Rybník Louky - Hartvíkov a pro bruslení i klasiku trasu Hartvíkov - Vodice (tam a zpět 9 km).

09. leden 2019

sobota 12.1. - naháňka na černou zvěř v honitbě Polánka

V územích vyznačených na mapce černým přeškrtnutím bude v sobotu 12.1. v době od 8:30 do 16:00 probíhat naháňka na černou zvěř (v každém území zhruba 2 hodiny). Přilehlé cesty budou v době naháňky uzavřeny. Prosíme běžkaře, aby v zájmu své bezpečnosti dbali pokynů myslivců.

07. leden 2019

Stav stop 6.1.

Po včerejším oteplení a následném ochlazení je stopa projetá v pátek zledovatělá a sjezdy jsou nebezpečné, zejména je potřeba dát pozor na Kopcové cestě a na návrat na parkoviště Nad Dubem (nedoporučujeme). Dnes dopoledne byla pro bruslení i klasiku upravena trasa Hartvíkov - Vodice a trasa v Hartvíkově "za humny" - doporučujeme. V lese doporučujeme 5 km okruh Hartvíkov - Kopcová cesta - Nad Blanickým šraňkem -Klenčí - Hartvíkov (v tomto směru).
Trasy čerstvě projeté skútrem jsou na mapě vyznačeny tenkou růžovou čarou.

06. leden 2019

Stav stop 4.1.

Dnes večer jsme upravili s poměrně dobrým výsledkem stopy pro klasiku po silničkách na Polánce. Zkusili jsme i svážnici nad Chotčinami - nedoporučujeme, rovněž nedoporučujeme část modrého okruhu podél lesa (Nad Domamyšlí - Rybník Louky). Dobře dopadla stopa Hartvíkov - Vodice, dobrá je také stopa od rozcestníku (parkoviště) Nad Dubem k myslivně Polánka.

Jako nástupní místo je možné použít kromě Hartvíkova a Vodice také parkoviště Nad Dubem.

S naší technikou neumíme za současných sněhových podmínek (prašan bez podkladu) připravit podklad pro bruslení :-(.

04. leden 2019

2. kolo běžkování na Polánce

Doufejme, že to nezakřikneme ...
Věčer zkusíme upravit okruh po silničkách v lese a mimo les pro bruslení na trase Hartvíkov - Vodice a budeme informovat, jak to dopadlo.

04. leden 2019

Stav stop 15.12.

Dnes večer jsme dokončili Jarní okruh (Hartvíkov - Vodice - sv. Antonín - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov) - stopařem pro klasiku, v úseku Hartvíkov - sv. Antonín je navíc uválcovaný pás pro bruslení - kvalita stopy dobrá (i když sem tam podklad v úseku k Bydlínu vykoukne), doporučujeme! Úsek Nad Domamyšlí - Hartvíkov, kde je oranice, projel skútr bez stopaře a je možné ho projet. Máme dobré ohlasy i na projetý okruh v lese, občas ale škrtnete.

Pro bruslení je navíc upraveno asi kilometrové kolečko v Hartvíkově na pláni vlevo od cesty k rozcestníku U křížku k lesu, vlevo od příjezdové silničky k lesu.

Doporučené nástupní místo: Hartvíkov, Vodice. Parkovat můžete v Hartvíkově či Vodici podél místních komunikací.

15. prosinec 2018

Běžkařská sezóna na Polánce zahájena!

Včera večer jsme stopařem pro klasiku upravili část "Jarního okruhu" v úseku Hartvíkov - Vodice - sv. Antonín (pěkná stopa) a okruh po silničkách v lese: Hartvíkov - Kopcová cesta - Kaslův altán - Hartvíkov (občas kamínek). Fialovou čárou jsou projete trasy vyznačeny na mapě.

Všem našim příznivcům přejeme pěkný čas předvánoční a vánoční (třeba na běžkách na Polánce) a do nového roku 2019 hodně zdraví, štěstí a sněhu! PF 2019!

14. prosinec 2018

Svatováclavský výšlap

Projděte se podzimní krajinou - z Mladé Vožice na všechny strany, pěší trasy délky 7 - 21 km. Z Louňovic (kde končí trasy přes Malý a Velký Blaník a zlatodůl Roudný) bude zajištěn odvoz autobusem zpět do Mladé Vožice. Děti budou na trase 7 km hledat skrýše straky Krákory. Podrobnosti o pochodu zde.

23. září 2018

Výsledky Slapeckého triatlonu

... jsou zde.

Kdo jste u svých věcí (které jsme vezli od rybníka) našel plavecké brýle, dejte nám prosím vědet na info@ospolanka.cz. Díky.

Fotky ze závodu jsou zde.

19. srpen 2018

Slapecký triatlon dnes od 13:00

Vzhledem k horkému počasí budou na trati běhu mužů 2 osvěžovny (v Leštině a Slapsku), na trati žen 1 - ve Slapsku. Nabídneme vám zde vodu pitnou a vodu k namočení, polití.
Těšíme se na vás!!!

18. srpen 2018

Slapecký triatlon již za 3 dny!

Letos obdrží 20 vylosovaných účastníků závodu vstupenku pro 2 dospělé osoby (děti vstup zdarma) na zářijové dostihy ve Velké Chuchli jako dárek od firmy Messenger a.s.

15. srpen 2018

Slapecký triatlon již za 4 dny!

Řadu sponzorů závodu (Agrospol Mladá Vožice, a.s., cukrárna "U Vaňků" Mladá Vožice, paní Iveta Hrdlička) rozšířily firmy Re-in s.r.o. a Messenger, a.s.
Děkujeme!!!

14. srpen 2018

Slapecký triatlon 2018 - v sobotu 18.8. od 13:00

S radostí oznamujeme tímto všem závodníkům, že letos se bude plavat! Registrace závodníků proběhne před hasičárnou v Moravči (obec Slapsko), odkud se přesuneme k Novému rybníku u Vyšetic. Můžete zvolit přesun individuální nebo hromadný, který uskutečníme po uzavření registrace. Část cyklo všech kategorií bude kratší o část Slupák - Nový rybník, tj. o 3,5 km. Podrobněji o závodu zde. Těšíme se na shledanou!

12. srpen 2018

Slapecký triatlon o putovní Kovářku již za týden!

Zkoumání terénu a kvality vody v okolních rybníkách se blíží ke konci. Výsledkem jsou změny v části běžecké pro žactvo, juniorky a ženy: zkrátili jsme poněkud trať běhu žáků a žákyň (nyní 2,5 km) a prodloužili trať běhu juniorek a žen (nyní 4,5 km). Zatím vypadá velmi pravděpodobně, že část plavecká proběhne v Novém rybníku u Vyšetic. Rybník leží na tratích části cyklistické - budou kratší o 3,5 km. Rybník má jílovito-štěrkové dno a normální přírodně zakalenou vodu, kterou jsme testovali na výskyt (nebezpečné přemnožení) sinic - po několika hodinách se odebraný vzorek vody v PET láhvi vůbec nezměnil - nic na hladině ani u dna, voda zůstala mírně zakalená, relativně čirá. V pondělí budeme informovat o konečné podobě závodu.

Máme již připraveny ceny od sponzorů závodu (Agrospol, a.s., Mladá Vožice, Iveta Hrdlička) a také od našeho spolku (výrobky, na kterých se podíleli klienti Ústavu sociální péče v zámku v Odlochovicích, kolem kterého vede část cyklistická mužů a juniorů).

11. srpen 2018

Sudoměřický triatlon

Již za 2 měsíce se bude konat Slapecký triatlon o putovní Kovářku, který pořádáme a ani ne za měsíc - 14. 7. - bude 30. ročník Sudoměřického  triatlonu.

20. červen 2018

Slapecký triatlon o putovní Kovářku - změna termínu: 18.8.

Milí přátelé, museli jsme z organizačních důvodů posunout termín závodu o týden - z 11.8. na 18.8.

Omlouváme se všem, kteří si již naplánovali účast a doufáme, že se zúčastní i takto.

12. květen 2018

Výsledky závodu Polánka Kros 2018

jsou zde.

29. duben 2018

Polánka Kros 2018- 3 dobré zprávy

1. zpráva - vylepšili jsme trať žen a žáků - nahlédněte na mapku

2. zpráva - již jsou připraveny medaile pro všechny vítěze a čarodějnice pro všechny děti

3. zpráva - před závodem nebo po něm budete moct vyzkoušet, jak se běhá v nových modelech běžeckých bot - představí firma HUDY Tábor

20. duben 2018

Polánka Kros 2018 - v sobotu 28.4. od 14. hod.

Sedmý ročník závodu v terénním běhu pro všechny věkové kategorie bude mít tradiční průběh, možná poněkud vylepšíme trať pro ženy a žáky - informace přineseme včas. Perníkové medaile a čarodějnice pro děti se už pečou a malují.

10. duben 2018

Poděkování

Děkujeme moc :

 • všem běžkařům, kteří nám přispěli na údržbu tras (někteří i opakovaně!)
 • panu Milanu Hladíkovi, jehož firma se sídlem v Hartvíkově, vyrobila stopaře, který umí udělat stopu i na starším sněhu a skútr může přitom jet rychleji
 • Hartvíkovským za zapůjčení klubovny na Polánka Cup (letos jsme předali také jeden "cup" jim)
 • obci Dolní Hořice za úpravu parkoviště pro běžkaře v Hartvíkově
 • všem členům Polánky a jejich pomocníkům za výbornou spolupráci při úpravě tras a přípravě a organizaci závodu
 • všem běžkařům, kteří se sklouzli v našich upravených stopách (a tím je i udržovali) a zvláště těm, kteří prošlápli značené trasy v době, kdy strojní úprava všech tras nebyla možná.

Pokud máte pěkné fotky z letošní sezóny, o které byste se chtěli s ostatními podělit, zašlete nám je (info@ospolanka.cz), rádi je začleníme do naší galerie.

09. březen 2018

Stav stop 8.3.

S letošní sezónou se můžete rozloučit ještě stále pěkným svezením, zvlášť dopoledne. Včera ráno jsme na Polánce po sněžení protáhli pár kilometrů tras, včetně přístupové trasy od parkoviště Nad Dubem. Dnešní sluníčko ale bude znát ...

08. březen 2018

Stav stop 4.3.2018

V pátek připadlo trochu sněhu, stopa je většinou dobrá. Na kopcové cestě pokračuje těžba dřeva.

04. březen 2018

Polánka Cup 2018 - další fotky

... jsou zde.

27. únor 2018

Výsledky závodu Polánka Cup 2018

... jsou zde. První várka fotek je zde.

24. únor 2018

Polánka Cup 2018 již zítra - 24.2. od 13:00

Dárky jsou již připraveny - přispěli na ně:
HUDY Tábor, REPROGRAFIE Tábor a Iveta Hrdlička.
Moc děkujeme!!!
Čekají na vás také cupy a upomínkové medaile , tedy cupy pro vítěze a medaile pro všechny děti.

Letošní závodní tratě povedeme podobně jako v prvních ročníkách závodu - takto.

Další podrobné informace o závodu naleznete zde.

23. únor 2018

Stav stop 21.2.

Všechny stopy na Polánce se zlepšily kromě sdříve doporučované svážnice nad Chotčinami - v úseku Polánka myslivna - Mašovický potok je sníh neznámým pachatelem z neznámých důvodů stažen. Chtěli jsme tudy vést závod ... Naštěstí máme jiné možnosti:-).
Dnes večer jsme uválcovali pro bruslení (případně závod) trasu Hartvíkov - Nad Domamyšlí (podél lesa, kromě části lesem).

21. únor 2018

Polánka Cup 2018 - 24.2. v Hartvíkově od 13:00

Zima je letos velmi vrtkavá, a proto vyhlašujeme závod jen týden před jeho konáním. Objednáváme "cupy" pro všechny věkové kategorie, tak nám pomozte rozšířit pozvánku, ať nám nezůstanou ležet doma. Pozvěte kamarády, děti, vnoučata (pro úplně nejmenší bude úplně malinké kolečko). Závodní tratě upravíme podle aktuálních podmínek buď na pláních kolem Hartvíkova nebo částečně lesem.

více

18. únor 2018

Stav stop 18.2. - výsledky protahování

Stále nejsou ještě tak dobré podmínky jako v 1. kole letošního běžkování na Polánce, stav stop jsme obrazili v mapě. Za kostelem je pěkné kolečko na bruslení a klasiku a pěkné stopy se podařilo upravit na silničkách a také na "svážnici" nad Chotčinami - doporučujeme. Je možné objet celý modrý okruh (upravený stopařem ale jen částečně),v úseku Nad Domamyšlí - rybník Louky (podél lesa)se stopa částečně zlepšila. Jarní okruh nelze upravit, pouze část do Vodice. Nástupní místa: Hartvíkov, Nad Dubem, Blanička

18. únor 2018

Stav stop 18.2.

Právě upravujeme stopařem Jarní okruh (přes Vodici) - můžete sledovat čerstvou trasu skútru - tenká růžová čára. Už je projeta většina tras na Polánce. O výsledku protahování budeme informovat.

18. únor 2018

Stav stop 16.2.

Dnes večer jsme upravili okruh za kostelem pro bruslení a klasiku v dobré kvalitě. Pravděpodobně zítra odpoledne (podle počasí) upravíme některé trasy na Polánce, budeme informovat. S trochou opatrnosti při přejíždění vytátých míst se můžete na Polánce docela pěkně turisticky projet téměř libovolnou trasou, zatím však upravenou pouze běžkaři. Doporučujeme část modrého okruhu v úseku U Mikuláše - rybník Louky - Hartvíkov (podél lesa) nahradit trasou U Mikuláše - Kopcová cesta - Hartvíkov.

Dnes odpoledne bylo na Polánce krásně.

16. únor 2018

Stav stop 8.2.

Včerejší nadílka sněhu na Polánce nedopadla, jak jsme potřebovali, je to většinou na lyže "kameňačky", ale leckde se pěkně sklouznete.
Doporučujeme 5 km okruh: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - Kopcová cesta - Hartvíkov (částečně projetý stopařem na klasiku, úsek Kopcová cesta Hartvíkov jsme kvůli vodě na hrázi rybníka Jetišov nemohli upravit - čeká to na vás (na mapě vyznačeno "3" - předpokládáme však dobrou kvalitu).
Pro klasiku i bruslení je projetý v Hartvíkově okruh za kostelem.

 

08. únor 2018

Stav stop 4.2.

Doufáme, že začíná 2. kolo běžkování v Hartvíkově - napadlo 15 cm sněhu a pro skalní běžkaře jsme projeli okruh za kostelem pro klasiku i bruslení.

04. únor 2018

Stav stop 26.1.

Od středy se změnila pouze kvalita sněhu - stopa bude zřejmě ledovatá, proto dejte pozor při sjezdech a raději plánujte okruhy tak, abyste se prudším sjezdům vyhnuli: doporučovaný okruh 5 km jeďte proti směru hod. ručiček a okruh 7 km po směru hod. ručiček a úsek Hartvíkov - rybník Louky jeďte opatrně obloukem.

26. leden 2018

Stav stop 24.1.

Obleva je znát i na Polánce, doposud jsou však sjízdné (v různé kvalitě - viz trasy) všechny trasy upravené v sobotu. Sníh je mokrý, dobrý skluz, pomalu to jede z kopce. Fotodokumentace zde.

Nástupní místa: Hartvíkov, Nad Dubem, myslivna Polánka, Blanička (sice neprohrnuté, ale přístupné parkoviště vlevo za obcí směr Pohnání).

Doporučené okruhy:
1) 7 km: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - Kopcová cesta - U Mikuláše - rybník Louky - Hartvíkov (poslední úsek špatný)
2) 5 km: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - Kopcová cesta - Hartvíkov

Plány:
Ve čtvrtek večer upravíme okruh za kostelem - pro klasiku i bruslení (s kvalitou dle možností).

24. leden 2018

Stav stop 20.1.

Dnes byla připravena stopa až na nejvyšší bod Polánky, vrch Batkovy. Potom doporučujeme jet po asfaltce směrem na polánku myslivnu a připojit se na modrou-zelenou a pokračovat až Nad pohnání - Blanička- Červený kříž-Nad Domamyšlí- Rybník Louky (v úseku Nad Domamyšlí-Rybník louky je připravena i trasa pro bruslení). Na okruh se můžete dostat z Hartvíkova, Blaničky nebo z rozcestí Nad Dubem)

20. leden 2018

Stav stop 19.1.

Dnes byla protažena stopa tzv. jarního okruhu na Vodici. Stav stopy velmi dobrý. Ideální výchozí místo je Hartvíkov. Další možný přístup je i z Blaničky přes Červený kříž. Z Rodné přístup vzhledem k menšímu množství sněhu nedoporučujeme. 

19. leden 2018

Stav stop 18.1.

Dnes jsme upravili další úseky na Polánce, podle možností stopařem na klasiku (většina úseků po silničkách a mimo les) nebo jen válcováním (nezpevněné lesní cesty). Jako nástupní místo doporučujeme kromě Hartvíkova také parkoviště na rozcestí Nad Dubem.

18. leden 2018

Stav stop 17.1.

Dnes večer jsme upravili stopařem pro klasiku okruh na Polánce: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - Kopcová cesta - Hartvíkov (nebo přes rozc. U Mikuláše - rybník Louky - Hartvíkov). Déle je upravena trasa rybník Louky - Vodice, a to pro klasiku i bruslení. I v lese jsme na mnoha úsecích dosáhli již kvalitní stopy - viz trasy.

Nástupní místo na upravené trasy: Hartvíkov

17. leden 2018

Běžkařská sezóna v Hartvíkově začala

Dnes ráno jsme v Hartvíkově za kostelem projeli okruh délky 1 km pro klasiku i bruslení.

Skol!!!

17. leden 2018

PF 2018

Všem našim příznivcům přejeme do nového roku hodně štěstí, zdraví a spoustu sněhu!

Těšíme se na setkání ve stopě nebo na našich závodech.

08. leden 2018

Svatováclavský výšlap 2017

Vychutnejte si svátek sv. Václava pěším výletem z Mladé Vožice do různých směrů (letos také do Louňovic přes zlatodůl Roudný a Libouň). Více na plakátku.

11. září 2017

Fotky ze Slapeckého triatlonu

Děkujeme moc pánům Pavlu Řehákovi a Stanislavu Balíkovi za pěkné momentky - jsou zde.

16. srpen 2017

Výsledky závodu Slapecký triatlon

.. jsou zde.

13. srpen 2017

Ceny pro sobotní Slapecký triatlon (duatlon)

Všechny děti, které zdolají překážkovou dráhu, dostanou perníkovou medaili. Na koho asi čeká krásná sukénka od HUDY Tábor? Můžete se těšit také na dobrůtky od Agrospolu Mladá Vožice nebo na pěkné knížky a hračky od Polánky.

Trať běhu č.1 (který nahrazuje plavání), se startem a cílem na hrázi Slupáku, je již vyznačena oranžovými fáborky a šipkami. Podrobnosti o závodu zde.

 

10. srpen 2017

Slapecký triatlon letos jako duatlon

Jelikož ani Slupák ani Oldřichovský rybník nejsou ke koupání, bude plavání nahrazeno kratším během. Místo do slupských vod se vnoříte do slupských lesů - velmi přírodním terénem se proběhnete okruh 1,2 km od hráze Slupského rybníka  ke startu cyklistické části (tamtéž), která bude ve variantě "Standard" - tedy 21 km junioři, muži, smíšená štafeta a 15 km žáci, žákyně, juniorky a ženy. Žáci a žákyně poběží 0,2 km po hrázi rybníka. Podrobnosti zde, mapa tratí zde.

 

08. srpen 2017

Slapecký triatlon 2017 - v sobotu 12.8.

Registrace závodníků a start závodu je v Moravči (obec Slapsko) na hřišti SDH Moraveč: (49.5701825N, 14.7713683E).

Ceny pro závodníky nám tradičně pomáhají zajistit HUDY Tábor, AGROSPOL Mladá Vožice, paní Iveta Hrdlička a letos také firma MESSENGER. Koupili jsme také několik pěkných výrobků z keramické a textilní dílny ve Středisku itegrovaných sociálních služeb v zámku v Odlochovicích, na trase triatlonu - při tréningu na závod se zde můžete občerstvit v zámecké kavárně.

06. srpen 2017

Slapecký triatlon o putovní Kovářku 2017 - 12.8. od 13:00

Již za měsíc se bude konat pátý ročník závodu pro celou rodinu - pro malé děti bude připravena netradiční překážková dráha a další soutěže, větší děti (od 11 let) se mohou postavit na start triatlonu spolu se svými rodiči. A pokud si někdo netroufá na všechny disciplíny, může zkusit start ve smíšené štafetě.

Podrobnosti zde.

11. červenec 2017

Zhodnocení závodu Polánka Kros 2017

Názor náš: závod se navzdory počasí povedl. Více zde.

O Vaše názory se můžete podělit s ostatními příznivci běhání zde:

http://www.svetbehu.cz/zavod/18344--polanka-kros/

Nezapomeňte se do konce května zastavit v Bistru Drak v Mladé Vožici - prokážete-li se upomínkovou samolepkou ze závodu, dostanete pivo (limo) zdarma.

Děkujeme moc všem sponzorům závodu (HUDY Tábor, Dobrá vinotéka J+R Mladá Vožice, Bistro Drak Mladá Vožice, Penzion Pacovka, Iveta Hrdlička, Cukrárna U Vaňků Mladá Vožice), brigádníkům (Michalu Smrčkovi, Markovi Stejskalovi a Pavlu Dvořákovi), organizátorům a pekařkám z Polánky a v neposlední řadě obci Smilovy Hory za poskytnuté zázemí!!!

více

03. květen 2017

Výsledky Polánka Krosu

... jsou zde. A fotky zde.

30. duben 2017

Polánka Kros v sobotu - 3 dobré zprávy v pochmurném počasí

1) V sobotu má být lépe.

2) Na závodníky bude čekat vytopená útulná klubovna penzionu Stará škola ve Smilových Horách.
(Můžete se zde také převléknout a osprchovat, zahřát horkým čajem a jinými nápoji).

3) Upomínkovou samolepku ze závodu hned nevylepujte - v útulném Bistru Drak v Mladé Vožici dostanete (do konce května) po jejím předložení 1 pivo (limo) zdarma!

27. duben 2017

Polánka Kros 2017 je už v sobotu od 14:00!!!

Těšíme se na staré i mladé, rychlé i pomalé! Sušenky z ovsa pro nejmeší děti (aby skákaly hopsa) už jsou připraveny - podívejte se.
Ostatní se dozvíte zde.

24. duben 2017

Děkujeme!!!

Letošní běžkařská sezóna se vydařila a my ještě ke konci března dostáváme finanční příspěvky nebo jen poděkování za letošní úpravu stop. Velmi si toho vážíme a moc děkujeme. Ujišťuje nás to v tom, že má smysl v naší činnosti pokračovat.

více

22. březen 2017

Polánka Kros 2017 - 29.4. od 14:00

Zveme všechny příznivce pohybu v přírodě do Smilových Hor, kde se poslední dubnovou sobotu bude konat šestý ročník závodu v terénním běhu pro celou rodinu (všechny věkové kategorie). Podrobnosti zde.

22. březen 2017

Stav stop 26.2.

Mirek Vítů vyfotil posledních 300 m stopy v Hartvíkově :-).

Přejeme všem běžkařům krásné jaro, hodně zdraví, sil a chuti k běhání bez běžek a těšíme se na setkání na závodech v terénním běhu ve Smilových Horách 29. dubna.

27. únor 2017

Byli jsme v televizi!

Můžete se podívat na reportáž ČT 24 o běžkařských trasách na Polánce a Jistebnicku.

Uvidíte záběry z Padesátky kolem Polánky, naše strojní vybavení a našeho hlavního řidiče skútru, Mirka Vítů v akci.

19. únor 2017

Stav stop 19.2.

Zdá se, že běžkařská sezóna na Polánce letos pomalu končí. Stále zde však můžete najít pěkné úseky stop. Sjízdnost však v mapě již nevyznačujeme. Včera jsme projeli čerstvě ještě kolečko za kostelem s dobrým výsledkem. Větší úpravu stop zatím neplánujeme.

19. únor 2017

Stav stop 11.2.

Stopy rozbrázděné za oblevy tento týden vytuhly a některé úseky tras na Polánce se nám nepodařilo upravit - viz fialově vyznačená sjízdnost stop na mapě.  Dobrých výsledků jsme ale při úpravě trati pro Padesátku dosáhli v nelesních úsecích. Trasa celého závodu je zobrazena růžově, včetně sjízdnosti jednotlivých úseků.
Zvláště doporučujeme úseky závodní trati:
Rodná - Olšiny - Smilovy Hory, Rodná - Pojbuky (hospoda o víkendu otevřena od 12:30), Hartvíkov - Vodice - Bydlín - Pojbuky (lesní úseky horší)

11. únor 2017

Padesátka - trasy a výsledky

Trasa závodu v GPX zde: muži (47,5 km) a ženy (28,5 km).
Aniž bychom to očekávali, závod se vydařil!
Výsledky jsou zde.
Fotky jsou zde.
Více o tom, jaký závod byl zde.

11. únor 2017

Padesátka zítra bude!!!

Omlouváme se, že jsme nezveřejnili ještě slibovanou trasu závodu. Značení a úpravu trati jsme kvůli chorobě hlavního organizátora závodu dokončili teprve ve 20 hod.

U startu podáme bližší informace k trati a každý obdrží mapku.

Závodu se mohou zúčastnit i doposud nepřihlášení!

10. únor 2017

Stav stop 5.2.

Dnes Polánka nabídla pěkné jarní lyžování. Střídají se úseky rychlejší s pevnější stopou s pomalejšími se sněhem rozbředlým, stopy v lese jsou znečištěné jehličím zatím jen málo.

05. únor 2017

Stav stop 4.2. - okruh Slapsko - Oldřichov (Smilovy Hory)

Okruh Slapsko - Oldřichov je upravený běžkami a většina úseků je pěkně sjízdných, stále je znát úprava skútrem. Předpokládáme, že podobná situace je u Smilových Hor (?).

04. únor 2017

Stav stop 3.2. - večer

Pro bruslení byl dnes večer upraven Jarní okruh a závodní okruh kolem Hartvíkova.

Trasu Rodná - Pojbuky - Bydlín doporučujeme spíš na turistické běžkování. U Dolní Světlé nejezděte po trase skútru , který zde poněkud bloudil. Ve směru od Bydlína se dejte na rozcestí v lese, u krmelce, vpravo dolů podél školky, po běžkařské stopě až téměř k rozcestníku u Dolní Světlé, odtud podél aleje ovocných stromů do kopce. Ve směru od Pojbuk jeďte po stopě běžek z kopce stále podél aleje až téměř k rozcestníku na okraji vsi.

Trasy na Polánce jsou v dobré kvalitě.

03. únor 2017

Stav stop 3.2.

Včera jsme upravili Jarní okruh přes Vodici (z technických důvodů tentokrát pouze pro klasiku) a okruh Rodná - Pojbuky - Bydlín. Hospoda v Pojbukách bude určitě otevřena o víkendu od 12:30, v prac. dny  od 11:30 do 13:00. Trasy na Polánce zůstávají v dobré kvalitě.

03. únor 2017

Stav stop 31.1. + nové fotky z Polánka Cupu

Využijte čerstvě upravené stopy!

Dnes večer jsme upravili všechny trasy na Polánce, včetně přístupových tras z Rodné a od Dubu.

Další várka fotek je zde.

31. leden 2017

Stav stop 26.1.

Propojení Polánky s Pojbuky dopadlo dobře. Podle očekávání jsou však špatné lesní úseky přes Blatnice (tedy trasa Pojbuky - Smilovy Hory). Nový okruh kolem Smilových Hor (který navazuje na starý) ale můžeme doporučit. Aktuální sjízdnost tras jsme vyznačili v mapě, některé úseky jsou ale ohrožené zafoukáváním.

 

Nadále doporučujeme okruhy přes Vodici a závodní u Hartvíkova - pro klasiku i skate.

 

Tipy na víkend s občerstvením v hospodě v Pojbukách od 12:30:

1) Okruh 22 do Pojbuk z Blaničky (Hartvíkova, Vodice ...)

2) Okruh 60 km z Chýnova do Smilových Hor

3) Okruh 50 km (bez okruhu na Smilovy Hory 30 km) z Pojbuk (Blaničky, Rodné, Hartvíkova)- trasa závodu, plánovaného na sobotu 11.2.

 

Přístupové trasy na Polánku:
- byla upravena trasa Dolní Hořice - U Hořického kříže
- dnes večer bude projeta vedle poničené stopy nová od parkoviště Nad Dubem k myslivně Polánka

26. leden 2017

Padesátka (třicítka) - v sobotu 11.2.

Pokud nedojde k razantní oblevě, uskutečníme závod v běhu na lyžích na 50 (30) km se startem a cílem v hospodě v Pojbukách od 9:00. Závod bude veden po značených lyžařských trasách a v ideální variantě takto: Pojbuky - Vodice - Hartvíkov - Polánka, mysl. - Rodná - Pojbuky - Smilovy Hory - Pojbuky (ženy bez okruhu přes Smilovy Hory).

Podrobnosti o závodu: zde

Prosíme závodníky, aby se kvůli dimenzování občerstvení přihlásili na závod mailem na adrese: info@ospolanka.cz
do čtvrtka 9.2. 10:00 hod.

25. leden 2017

Stav stop 25.1. a plány

V lese je někde ve stopách jehličí, na širších cestách v lese a mimo les zůstávají v dobré kvalitě.

Ve čtvrtek odpoledne plánujeme propojení Polánky se Smilovými Horami - budeme informovat o výsledku.

V Pojbukách otevřou pro běžkaře hospodu o víkendu od 12:30 (v prac. dny je otevřena od 11:30 do 13:00).

25. leden 2017

Výsledky závodu Polánka CUP 2017

Výsledky závodu Polánka CUP 2017 jsou zde. A první várka fotek zde.

22. leden 2017

Stav stop 20.1.

Během dne jsme upravili (pro skate i klasiku) žluto-zeleno-modrý okruh na Vodici. Upravená trasa byla během dne poměrně měkká, počítáme ale že přes noc vytuhne (podobně jako okruh u Hartvíkova).

Přesto ale raději nechte v sobotu skatové lyže doma a přijeťe si zazávodit v klasickém stylu. V neděli má být pěkně taky a okruh upravený vydrží :-).

Dle informací od běžkařů stopy v lese bohužel utrpěli těžbou, pokud máte bližší informace, napište nám prosím na stopy@ospolanka.cz - ať můžeme informace předat dalším běžakařům. Díky.

Růžovou barvou je na mapě vyznačen okruh připravený pro závod

20. leden 2017

Stav stop 19.1.

Dnes večer jsme upravili zbývajicí trasy na Polánce. Vzhledem k dostatku sněhu přepokládáme téměř všude dobrou (až velmi dobrou :-) stopu.

Zítra odpoledne/navečer upravíme okruh u Hartvíkova pro nadcházejíci závod tj. na klasiku. Prosíme "bruslaře" aby poté již na okruh nejezdili - bude jim zase plně k dispozici po závodě :-)

Okruh mezi Slapskem a Oldřichovem zůstává nadále pěkně sjízdný (až na zafoukaný úsek mezi Hradičákem a Oldřichovem).

Pokud máte bližší informace o stavu stop u Smilových Hor napište nám prosím na stopy@ospolanka.cz.

19. leden 2017

Stav stop 18.1.

Včera večer jsme upravili stopu mezi rozcestníky Nad Pohnáním a Rybník Louky a závodní okruh kolem Hartvíkova - zatím s jednou stopou pro klasiku a pásem pro bruslení. Na večer je plánována úprava ostatních tras na Polánce.

18. leden 2017

Facebooková stránka

Založili jsme facebookovou stránku, kde jsou publikovány novinky z tohoto webu.
Pokud Vám tedy více vyhovuje dostávat informace touto cestu navštivte https://www.facebook.com/ospolanka.cz/.

Pro "staromilce" zůstává tento web (který je nadále hlavním zdrojem informací). Pro snadný přistup k aktualizacím
je možné použít náš RSS kanál http://feeds.feedburner.com/novinky-z-polanky.

18. leden 2017

Stav stop 16.1.

Předpokládáme, že běžkaři včera udržovali stopy na Polánce a ve Smilových Horách v dobré kvalitě.
Za projetí pro běžkaře z okolí Slapska a Oldřichova určitě stojí 10 km okruh, vedený mezi těmito obcemi. Nabízí pěkné sklouznutí na mnoha úsecích, krásné výhledy i trochu adrenalinu, pokud při jízdě pod Moravčí zvolíte variantu vedenou přes hráz rybníčku.

16. leden 2017

Stav stop 14.1. večer

Dnes večer jsme upravili pro klasiku tyto trasy:
1) Chýnov, Na Křivé (u nádraží ČD)- údolní nivou Chýnovského potoka do Dolních Hořic a dále po červené lyžařské (zelené turistické) do Hartvíkova.
2)Na Polánce - viz mapa (jízdy skútru lépe uvidíte, když skryjete vrstvu "stav lyžařských tras") - dobře jsou zde průjezdné všechny trasy.
3) "Jarní okruh" přes Vodici

Na zítřek dopoledne plánujeme úpravu tras:
1) Okruh u Smilových Hor
2) Okruh Oldřichov - Slapsko

14. leden 2017

Stav stop 14.1.

Nakonec jsme "Jarní okruh" (přes Vodici) projeli jen pro klasiku. Druhé kolo, kterým by vznikl pás pro bruslení, nám znemožnila projet vánice - projedeme ho dnes odpoledne.

14. leden 2017

Stav stop 13.1.

Včerejší protažené stopy leží pod několika cm sněhu, snad je došlechtí běžkaři. Večer upravíme pro bruslení i klasiku "Jarní okruh" délky 10 km: Hartvíkov - rybník Louky - Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov. Během dne bude v Hartvíkově upravené parkoviště (na kraji obce vpravo od příjezdové silničky). K východišti lyžařských tras jeďte od parkoviště po silničce k rybníku a před ním odbočte vlevo - podle trasy skútru v mapě.

Další možnosti parkování, ke kterým jsme včera upravili stopy:
Blanička - na J okraji obce, Nad Dubem, Rodná - proti obecnímu úřadu

13. leden 2017

Stav stop 12.1.

Nakonec jsme kvůli vývoji počasí plány změnili - dnes večer jsme upravili stopy na Polánce, včetně přístupových tras od parkoviště v Blaničce, Rodné a Nad Dubem. Můžete vyjet na nejvyšší vrchol okresu Tábor - Batkovy (724 m). Kvalitu stop předpokládáme dobrou a předpokládáme, že v lese vydrží. Podél lesa od rozc. Nad Domamyšlí k rozc. Rybník Louky a od myslivny Polánka k parkovišti Nad Dubem je vedle stopy pro klasiku upraven i pás pro bruslení.
Na mapě můžete vidět, kudy skútr dnes večer projel (tenká plná růžová čára). Tlustou fialovou čárou zobrazujeme kvalitu stop.

12. leden 2017

Stav stop10.1.

Slapsko, Oldřichov
V neděli jsme se pokusili o úpravu stop, ale nedopadlo to dobře, pro našeho stopaře je sněhu většinou málo. Lepších výsledků dosáhl stopař pana Janouše, tažený čtyřkolkou. Turisticky se můžete projet z Oldřichova nebo Moravče k rybníku Hradičný, v lese jsou stopy horší. Domluvili jsme se na spolupráci - máme v plánu 10 km okruh z roku 2013 - budeme informovat.

Smilovy Hory
V úterý jsme projeli okruh délky 5 km, vyznačený v mapě (cestou od kostela k hřišti, kolem Hůrky a po zelené turistické zpět). Celkem dobrá kvalita, snad se brzy nezafouká.

Polánka
Pouze pracovně jsme projeli "Jarní okruh" (přes Vodici), který plánujeme ve čtvrtek večer  upravit pro bruslení.
Předpokládáme, že ostatní trasy zůstávají ve stavu z nedělního večera (viz mapa), další úprava proběhne ve čtvrtek večer. 

11. leden 2017

Polánka Cup 2017 - v sobotu 21.1. od 13:00

Snad to nezakřikneme a vydrží sníh - po třech letech, kdy to nebylo možné, uspořádáme v Hartvíkově závod v běhu na lyžích klasickou technikou pro širokou veřejnost všech věkových kategorií  a výkonností - Polánka Cup. Podrobnosti o závodu zde.

Pomozte nám s propagací závodu - třeba rozšířením plakátku. Díky!

Děkujeme moc za pěkné ceny firmám HUDY Tábor a REPROGRAFIE Tábor !!!

09. leden 2017

Stav stop 6.1.

Na mapě zjistíte, kudy dnes večer (a předchozí dny) projel náš skútr.

Můžete se projet po třech okruzích upravených pro klasiku. Kvalita stopy je dobrá. Úseky, kde jsme předpokládali horší podmínky jsme jen uválcovali.

1) 15 km: po modré značce (lépe po směru hod. ručiček)
2) 7 km: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - Kopcová cesta - U Mikuláše - rybník Louky - Hartvíkov
3) 5 km: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - Kopcová cesta - Hartvíkov

Nástupní místa:
1) Hartvíkov - parkování u kostela a podél místních komunikací
2) Nad Dubem
3) Blanička - prohrnuté parkoviště na J okraji obce
4) Rodná - proti obecnímu úřadu

Další úprava stop: sobota odpoledne nebo neděle dopoledne, potom přesun skútru do Mladé Vožice - kolečko v zámecké zahradě pro školáky. Mimo Polánku zatím podmínky nejsou (sfoukaný sníh).

06. leden 2017

Stav stop 5.1.

Včera upravené stopy v lese byly dnes sice pod několika cm sněhu, ale stále dobře průjezdné, včetně úseků, kde jindy vylézají kamínky - např. Rodná - Červený Kříž  - v lese překvapivě dobré. Mimo les stopy téměř zmizely.

Dnes večer jsme se stopařem projeli okruh délky 5 km: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - Kopcová cesta - Hartvíkov a pouze s válcem přístupovou trasu z Dolních Hořic (po červené lyžařské či zelené pěší).

Na víkend (tedy zítra večer) plánujeme projet svážnici nad Chotčinami, přístupovou trasu od rozcestníku Nad Dubem, přístupovou trasu od parkoviště v Blaničce a Rodné

05. leden 2017

Stav stop 4.1.

Dnes večer jsme upravili stopařem okruh délky 7 km: Hartvíkov - Klenčí - po neznačených silničkách ke Kaslovu altánu - U Blanického šraňku - Kopcová cesta - Hartvíkov. Bez stopaře (pouze válcem) byly upraveny trasy Kopcová cesta - Červený kříž - na kraj lesa k Blaničce a Rodné. Nejlepším nástupním místem je Hartvíkov. Mělo by být prohrnuté parkoviště Nad Dubem, co nejdříve upravíme parkoviště v Blaničce a pokud budou podmínky i přístupové trasy odtud.

Na polích kolem Hartvíkova jsme projeli okruh pouze s válcem.

Vypadá to, že náš nový stopař za válcem odvádí dobrou práci!!!

04. leden 2017

Výsledky Slapeckého triatlonu 2016

... jsou zde.

Na fotky ze závodu se můžete podívat zde a na zapomenuté věci zde - můžete si je vyzvednout v Leštině u Dvořáků nebo po dohodě jinde.

 

 

14. srpen 2016

Slapecký triatlon se letos koná!!!

Letošní ročník závodu Slapecký triatlon o putovní Kovářku NENÍ zrušen!!!

Uskuteční se podle plánu o týden dříve než předchozí ročníky, 13.8.

V dalším pořádání závodu nás povzbudil zájem závodníků o konání závodu a nabídnutá pomoc. Moc si toho vážíme, díky.

Dokumenty o loňském ročníku jsou připraveny k vložení do putovní Kovářky, kterou přiveze loňský vítěz, pan Eduard Oplatka a už je upečen perníkový kovář pro nejrychlejší ženu a perníkové medaile pro všechny děti.

Pomozte nám s propagací závodu - pošlete známým plakátek.

Kvůli zarůstání prosvětlených lesů po kalamitě jsme museli nepatrně pozměnit běžeckou část - mapka zde a další podrobnosti o závodu zde.

 

13. červenec 2016

Výsledky závodu Polánka Kros 2016

... jsou zde. A fotky konečně zde.

 

01. květen 2016

Polánka Kros 2016 - 30.4. od 14:00

Pátý ročník rekreačního terénního běhu pro celou rodinu se blíží. Srdečně zveme všechny, kteří se rádi proběhnou či projdou v přírodě! Jsou sice Čarodějnice, ale stihnete to ještě před jejich pálením a všechny zúčastněné děti budou letos čarodějnicky odměněny. Děkujeme za rozšíření informací pomocí plakátku.

Více informací zde.

Moc děkujeme sponzorům letošního ročníku:

Hudy Tábor
Zahradnictví Basík Chýnov
Cukrárna U Vaňků Mladá Vožice
Bistro Drak Mladá Vožice
Penzion Pacovka Chýnov
Dobrá vinotéka J+R Mladá Vožice
MAS Krajina srdce, z.s.

Za pomoc při organizaci závodu patří díky také Obci Smilovy Hory, manželům Řehákovým a všem zúčastněným členům sdružení.
Za krásné perníkové medaile a čarodějnice děkujeme paní Janě Adamové.

08. duben 2016

Stav stop 27.1.

Včerejší pokračující obleva ukončila běžkování na Polánce, doufejme, že prozatím. Mizí i ten vytoužený podklad pro úpravu závodních tratí - Polánka Cup určitě 6.2. nebude.

28. leden 2016

Stav stop 24.1.

Obleva stopám na Polánce zatím neublížila (viz foto), což se bohužel nedá říct o stopách Oldřichov - Slapsko. Předpokládáme, že i okruh u Smilových Hor by mohl být ještě sjízdný (neověřeno).

Pokud by se stal zázrak, předpověď se nepovedla a sníh vydržel, rádi bychom v sobotu 6.2. (13.2.) uspořádali v Hartvíkově Polánka Cup 2016, rekreační závod v běhu na lyžích klasickou technikou pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

25. leden 2016

Stav stop 23.1.

V sobotu odpoledne jsme upravili "sportovni okruh" kolem Hartvikova pro klasiku i skate, a okruh Hartvikov - Kopcova cesta - U Mikulase - Rybnik Louky - Hartvikov pro klasiku.

Ve vecenich hodinach jsme upravili pro klasiku okruh u Smilovych Hor a u Slapska a Oldrichova. U Smilovych hor se zdalo byt snehu dost a leze tak ocekavat pekne svezeni. U Slapska a Oldrichova bylo snehu znatelne mene a tak se misty da pekne skouznout ale jinde je traba jet opatrne a mozna i v soubezne vedouci "proslaple" stope.

23. leden 2016

22.1.2016

Krásný den na Polánce nafotili Dana a Jakub a také Karel Cmucha.

Rádi bychom zveřejnili i vaše krásné dny či chvilky - pošlete nám fotky z běžkování na Polánce - děkujeme.

22. leden 2016

Stav stop 21.1.

Stav stop se zlepšil, ale ještě zůstávají kamínky na několika místech svážnice nad Chortčinami a zelenomodrá Polánka, mysl. - Nad Pohnáním je stále vysněžená málo (přesto ale s opatrností sjízdná). Také na přístupové cestě od Rodné jsou občas kamínky - raději využijte parkoviště na konci Blaničky, odkud pojedete bez zadrhnutí. Platí doporučení z 19.1.

Silnička Hartvíkov - myslivna Polánka je sice stažená, ne však na asfalt a dá se použít jako spojka.

Dnešní (večerní) úprava stop:

 • Pro bruslení jsme uválcovali znovu okruh přes Vodici, tentokrát téměř podle trasy vyznačené na mapě, žádný obchvat Domamyšle. Před Babčicemi pěkně vysněženou cestu kdosi poničil, takže jsme museli na oranici - pozor!
 • Hartvíkovský okruh jsme rozšířili o pruh pro bruslaře

Plánujeme úpravu stop ve Smilových Horách, naší členské obci, zatím běžkařsky nepropojitelné s Polánkou, kde jsme dnes vytipovali vhodný okruh - nejspíš v sobotu dopoledne.

Dnešní fota zde.

22. leden 2016

Stav stop 19.1.

Včera večer jsme projeli se stopařem na klasiku 2 okruhy:

6km: Z Hartvíkova po červené značce na rozcestí Kopcová cesta a U Mikuláše, odtud po modrém okruhu podél lesa z kopce zpět do Hartvíkova.

4 km: Kolem Hartvíkova po lukách a polích podél lesa, vyznačený červenými fáborky.

Právě jsem dostala zprávu, že silnička Hartvíkov - myslivna Polánka je stažená :-(. Od myslivny je ale již s trochou opatrnosti sjízdný modrý okruh, po kterém dojedete do Hartvíkova.

Doporučujeme:

 • Pro sportovnější (nebo kratší) běžkování - výše zmíněné okruhy
 • Komu tolik nevadí občas horší stopa třeba i s pár kamínky, a udělá si rád delší výlet - 15 km modrý okruh kolem Polánky
 • Pro sportovce i turisty - "Jarní" okruh přes Vodici, který jsme dnes večer upravili válcem. Kvůli oranicím, které se dosud bez škrtnutí nepřejíždějí, jsme udělali 2 drobné změny a jednu větší - za Bydlínem vedeme trasu k Mladé Domamyšli, po východním okraji Domamyšle a podél cesty Domamyšl - Rodná k rozcestníku Nad Domamyšlí. Celý okruh délky 10 km je pěkně vysněžený, nabízí neotřelé výhledy do kraje a potěší sportovce i turisty.

Nástup na stopy - nejlepší je z Hartvíkova, ale také z parkoviště Nad Dubem. Prošlápnutá a celkem dobrá stopa je i z parkoviště v Rodné a Blaničce.

19. leden 2016

Stav stop 17.1. a výhled

Na všech silničkách, které byly uválcovány se již jede bez škrtnutí, dá se bruslit nebo jet klasicky, ale zatím strojově neupravenou stopou. Se stopařem vyrazíme až v týdnu, po vytuhnutí podkladu, budeme informovat. Pěkně se jede i po modré kolem lesa (od rozcestníku Nad Domamyšlí k Hartvíkovu).

Byla uválcována přístupová cesta od parkoviště Nad Dubem a s trochou opatrnosti je možno jet po modrém okruhu od myslivny Poklánka směr Nad Pohnáním a odtud po zelené ke Kaslovu altánu - v lese je místy sněhu méně, ale díky tomu, že podklad je většinou bez kamínků, přejedou se dobře. Svážnice nad Chotčinami je místy krásně vysněžená, ale je zde několik míst kde vykukují kamínky, která je potřeba přejet opatrně.

Předpokládáme, že se podstatně zlepšil i přístup od nového parkoviště v Blaničce - doporučujeme jet odtud k Červenému kříži a dále k Mikuláši, kde již budete na uválcované trati.

V neděli jsme válcováním upravili okruh kolem Hartvíkova v délce 4 km. Je vyznačen červenými fáborky a napojíte se na něj třeba u rozcestníku Hartvíkov - rozcestí. Pokud nám bude přát počasí, bude okruh základem závodu Polánka Cup 2016.

V pondělí večer zkusíme stopařem projet trasu Hartvíkov - Kopcová cesta - U Mikuláše - Nad Domamyšlí - Hartvíkov - předpokládáme většinou již dobrý výsledek.

18. leden 2016

Stav stop 16.1.

V mapě je vyznačen stav tras k sobotnímu odpoledni. Na úpravu stopařem je ještě málo sněhu, vyznačené trasy jsme proto pouze uválcovali. Plná čára (1) v mapě odpovídá dobré sněhové pokrývce, kde lze jet "bez škrtnutí", další stupně pak malému (2) či většímu (3) monžství kamínků či jiných "překážek". Dá se přepokládat že cca 5 cm napadlých přes noc stav ještě vylepšilo.

Dnes (v neděli) dopoledne uválcujeme jestě "svážnici" nad Chotčinami což by nám mělo umožnit upravit v průběhu následujíciho týdne velkou část modrého okruhu stopařem (tj. pro klasiku).

Fotodokumentace 15. - 17.1.

17. leden 2016

Stav stop 15.1.

Na Polánce bylo dopoledne 10 cm čerstvého sněhu, večer připadlo dalších 5 cm. Skútrem s válcem jsme objeli úseky vyznačené v mapě (růžovou čárou) hlavně proto, abychom zhutnili podklad pro další úpravu stop. Již dopoledne se dalo z Blaničky dojet přes rozc. U Mikuláše a Kopcová cesta do Hartvíkova. Bylo tam několik míst, která se musela "přeťapkat", ale jinak se dalo jet bez zadrhnutí. Bez větších problémů jsou sjízdné silničky a okruh na louce u Hartvíkova.

Běžkování na Polánce doporučujeme (kdo ví, jak bude zima pokračovat), ale na starších lyžích a s opatrností.

Parkování - Hartvíkov u kostela, Blanička - při výjezdu na Pohnání vlevo a myslivna Polánka.

Zítra večer další info.

15. leden 2016

Zpráva pro nedočkavé běžkaře

V Hartvíkově se dá běžkovat na loukách. Uválcovali jsme asi kilometrové kolečko na J okraji Hartvíkova - trasa skútru je zobrazena růžovou čarou. Večer přineseme bližší informace.

15. leden 2016

Slapecký triatlon - výsledky

Výsledky jsou zde.

Na fotky se můžete podívat zde.

22. srpen 2015

Slapecký triatlon - změna tratí

Sucho se podepsalo na kvalitě vody ve Slupském rybníku, ale o plaveckou část nepřijdete, proběhne v novém rybníku v Oldřichově, kde se kvalita vody uchovala dobrá. Cyklistická část všech kategorií se tím prodlouží o necelých 5 km (které jsou však převážně z kopce :-)).

Prezentace i cíl závodu zůstává na stejném místě - klubovna SDH Moraveč. Zde bude také plocha vyhrazená pro parkování aut. K rybníku v Oldřichově není dovoleno zajíždět autem!!! Z místa registrace se všichno závodníci přesunou k rybníku na kolech po silnici Moraveč - Oldřichov (2,5 km po rovině).

Věříme, že toto malé prodloužení závodu nikoho neodradí a těšíme se na vás!

Mapka se změněnými tratěmi závodu je zde.

Ostatní podrobnosti závodu se nemění - více zde.

20. srpen 2015

Slapecký triatlon se blíží!!!

Změnili (zmírnili) jsme podmínky startu v "rodinné štafetě" nyní "smíšené štafetě" - nemusí být zastoupeny 2 generace. Zůstává jediná podmínka - alespoň 1 žena.

(Podrobnosti o závodu naleznete zde.)

20. červenec 2015

Slapecký triatlon o putovní Kovářku - sobota 22.8.2015

Třetí ročník závodu pro nejširší sportovní veřejnost všeho věku se blíží. Podrobnosti naleznete zde.

Těší se na vás organizátoři závodu: Občanské sdružení Polánka, obec Slapsko, SDH Moraveč a Venkov a kovárny o.s.

Kdo si netroufne na celou trať, může závod absolvovat v kategorii "smíšená štafeta". Uvítáme rádi i úplné začátečníky, přijďte vyzkoušet své síly. A nezapomeňte vzít děti, program bude připraven i pro ně.

10. červenec 2015

Výsledky závodu Polánka kros 2015

Výsledky závodu jsou zde a fotky ze závodu zde.

25. duben 2015

Polánka Kros 2015 - v sobotu 25.4. ve Smilových Horách

Srdečně zveme všechny na proběhnutí či procházku krásnou jarní přírodou!

Prezentace bude od 14 hod. v turistické ubytovně ve Smilových Horách.

Podrobnosti o 4. ročníku amatérského závodu v krosovém běhu pro všechny věkové kategorie (včetně nejmenších), který můžete absolvovat také nezávodně v turistické kategorii uvádíme zde.

26. březen 2015

Stav stop 20.2.

Úseky stop, které jsou více vystavené sluníčku mizí před očima. Navíc jsou stopy zledovatělé a místy s jehličím. Běžkování na Polánce můžeme dnes, bohužel, doporučit (na fialově vyznačených trasách) jen opravdu skalním běžkařům na starých lyžích. Je potřeba velké opatrnosti při sjezdech!!!

Jedinou pozitivní zprávou z Polánky je to, že tam dnes bylo krásně.

20. únor 2015

Stav stop 15.2.

Stopám zatím víc než oteplení ublížila koňská kopyta. Modrá nad Chotčinami má již opět několik míst s vylézajícími kamínky, přesto ale stále stojí za projetí. Stav ostatních stop se od pátku zhoršil jen nepatrně.

V mapě zůstane do další aktualizace zachycen stav z neděle, který se může od skutečnosti díky vývoji počasí lišit!

Znovu prosíme jezdce ne koních, aby se vyhnuli lyžařské stopě!

16. únor 2015

Polánka Cup 2015 - zatím ne

Ale ještě to nevzdáváme - zima začala poději, třeba i později skončí :-).

16. únor 2015

Jak to v sobotu 14.2. viděla Katka

Včera 14.2.přes poledne jsme si udělali okruh od Myslivny Polánka nahoru po modré, pak po zelené ke ke Kaslovu altánu - tady to vyžadovalo trochu ostražitost, koukat pod lyže. Pak přes Blanický šrank a Klenčí zpět po modré (vynechali jsme Skřípiny a jeli po doporučené "celofialové" lesní cestě) na Polánku. Tato druhá polovina byla moc pěkná, sněhu dostatek, v prostřední části se po lesních silničkách dalo u trochu bruslit, nám se líbil i poslední úsek modré, jen je tam třeba dávat pozor na občasné kamínky ve sněhu. Ideální místo pro ty, kdo neholdují rychlé jízdě, ale preferují požitek z krásného lesa, čerstvého vzduchu a naprostého klidu.Odpoledne se dokonce objevilo i sluníčko s modrou oblohou, tak to příjemný zážitek umocnilo.

A ještě fotky.

15. únor 2015

Stav stop 13.2.

Na všech stranách od Polánky se to zelená, tady je doposud neuvěřitelné bílo, sníh v lese ubývá naštěstí velmi pomalu, zato Jarní okruh přes Vodici utrpěl, nevydávejte se tam, zůstaňte tentokrát na Polánce.

Naplánujte si svoji projížďku podle mapy, kde jsou fialovými čarami vyznačeny stupně sjízdnosti!

Pěkné stopy si užijete na silničkách (jen pozor při sjezdu Kopcovou cestou - raději volit směr do kopce), horší stopy zato však pěkných přírodních zákoutí a výhledů do kraje na modrém okruhu, pořád lze objet docela dobře. Na pár místech svážnice nad Chotčinami se objevily kamínky a je potřeba dát pozor při sjezdu od rozcestníku Nad Domamyšlí k rybníku Louky a od rozcestníku Nad Pohnáním (na obě strany).

Stopa je místy zledovatělá, jede se ale krásně, velmi rychle, při sjezdech je potřeba dát pozor.

Nejlepší nástupní místa zůstávají stejná: Hartvíkov a myslivna Polánka, fotky jsou zde.

13. únor 2015

Stav stop 10.2.

Zatím podle zpráv z Hartvíkova oteplení stopám příliš neublížilo, sníh je mokrý, stav stop v mapách ze  včerejška však nemusí již zcela "sedět". Prosíme, abyste nás případně informovali na: stopy@ospolanka.cz - děkujeme.

Skútr projel s válcem kolečko před Hartvíkovem - dobrý výsledek.

10. únor 2015

Polánka Cup 2015

Pokud nám to sněhové podmínky jen trochu dovolí, rádi bychom uspořádali v sobotu 21. 2. (28.2.) od 13:00 v Hartvíkově 6. ročník amatérského závodu v běhu na lyžích klasickou technikou pro všechny věkové kategorie.

10. únor 2015

Nové mapy

Máme nové mapy! A to jak mapové podklady, tak mapový "engine", který by měl lépe fungovat v mobilních prohlížečích. Největší změnou ale je, že nyní zobrazujeme trasu po které jel skůtr při úpravě stop. Více v mapách.

Stopa skútru (v mapě) je často překryta značením kvality cest - to je úmysl - ručně zadané hodnocení má mnohem větší výpovídací hodnotu. Je ale možné jednotlivé vrstvy mapy skrýt - po najetí na ikonu se symbolem "vrstev" v pravém horním rohu mapy.

10. únor 2015

Stav stop 9.2.

Poslední sněžení přineslo zlepšení všech stop na Polánce i Jarním okruhu (přes Vodici), ale téměř žádné zlepšení jinde. Na Polánce jsme dokonce poměrně se slušným výsledkem dnes navečer protáhli stopařem pro klasiku 6 km okruh Hartvíkov - Kopcová cesta - U Mikuláše - Hartvíkov. Současně byl válcem upraven pro bruslení Jarní okruh (ale dobře se tu pojede i klasickou technikou). Po vyšlápnuté stopě se dá projet i žlutá trasa Nad Pohnáním - Batkovy - Kaslův altán (kousek pod nejvyšším vrcholem okresu Tábor - 724 m) - zajímavostí jsou také pozůstatky milíře (vlevo od trasy ve směru ke Kaslovu altánu).

Nejlepšími nástupními místy zůstává Hartvíkov, myslivna Polánka a rozcestí Nad Dubem. Dobrý je i přístup z Rodné, Blaničky, Domamyšli nebo Vodice.

09. únor 2015

Stav stop 5.2.

Trochu sněhu ubylo vymrznutím, ale bez zásadního významu na možnost běžkování. Platí doporučení z úterý 3.2. Lyže volte raději starší.

Uvítali bychom, kdyby jezdci na koních a pěší turisté volili k výletům jiné cesty než lyžařské, případně kdyby se při pohybu po nich drželi na kraji uválcované trasy a mimo prošlápnutou stopu.

Za všechny běžkaře za to moc děkujeme!

06. únor 2015

Stav stop 3.2.

Sportovcům doporučujeme úseky vyznačené v mapě plnou, případně čárkovanou čarou. Většinou se na nich dá bruslit, stopa pro klasiku je prošlápnutá někde docela dobře, jinde hůř.

Turisté si mohou s trochou opatrnosti objet dva okruhy:

Modrý okruh po Polánce v délce 15 km - celý je prošlápnutý běžkaři (jen úsek ve tvaru "W" přes rozcestník "Skřípiny" je lepší objet po silničce). V úsecících vyznačených jako sjízdnost č.3 (tečkovaná čára) je zapotřebí opatrnosti. Většinou pojedete v lese, ale občas z něj vykouknete a můžete se rozhlédnout po kraji. Pěkné přírodní partie.

Jarní okruh v délce 10 km (12km s napojením z Hartvíkova) - rybník Louky - Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí - rybník Louky. Celý je veden mimo les, prochází i sfoukanými partiemi s tenkou vrstvou sněhu, ale většinou je podklad tráva, takže to nevadí, pěkné výhledy do kraje

Nejlepší nástupní místa: Hartvíkov, myslivna Polánka, rozcestník (parkoviště) Nad Dubem

Na modrý okruh se docela dobře napojíte i z Blaničky. U Rodné je sněhu nejméně, ale pokud objedete kamenitý úsek na kraji lesa prošlápnutou stopou vlevo od cesty, zadrhnete jen o větve (ze značky musíte odbočit hned na kraji lesa vlevo u cedulky Přírodní park Polánka.

03. únor 2015

Stav stop 1.2.

Pro současný stav sněhu, kdy strojně upravujeme pouze válcováním, vyznačujeme na mapě našich tras kvalitu stop podle možnosti zadrhnutí o podklad:

č. 1(plná čára) - nezadrhnete nebo jen zcela vyjímečně, lze i na nových lyžích (na č. 2 a č. 3 volte radši "kameňačky")

č. 2 (čárkovaná čára) - občas můžete zadrhnout

č. 3 (tečkovaná čára) - je potřeba jet s opatrností, případně některé úseky "přeťapkat". Jako č. 3 vyznačujeme také uválcované ale na běžkách doposud neprojeté trasy.

Za současných podmínek je možné si na Polánce na běžkách zasportovat i udělat si turistický výlet. Při plánování vyjížděk doporučujeme vždy nahlédnout na trasy, kde aktualizujeme kvalitu stop.

Sluníčka si užijete více na "jarním okruhu" (rybník Louky - Vodice - Bydlin - Nad Domamyšlí). Byl uválcován dnes večer, kvalita stopy je proměnlivá, více informací přineseme později.

02. únor 2015

Stav stop 31.1.

Dnes jsme uválcovali většinu silniček a hlavních cest na Polánce. Cílem bylo především připravit pevnější podklad pro úpravu stopařem po další sněhové nadílce (která určitě přijde :-)). Zároveň se díky zválcování (navzdory tenké sněhové pokrývce) dá po Polánce projet s menším počtem zadrhnutí o podloží a snad poprvé na našich trasách zabruslit.

Vše je v mapě, s tím že "kvalita stop" nyní značí množství sněhu na trasách. Přidali jsme také několik fotek z dnešního "průzkumu" před "válcováním".

31. leden 2015

Stav stop 30.1.

Na silničkách na Polánce mezi myslivnou Polánka a Hartvíkovem se můžete pěkně sklouznout ve stopách prošláplých běžkaři. Se staršími lyžemi nebo s trochou opatrnosti se dá projet i zelená od myslivny Polánka ke Kaslovu altánu, doporučujeme také krásnou vrstevnicovou cestu nad Chotčinami ve vyznačeném úseku (viz trasy) třebaže pár míst je třeba "přeťapkat", lépe jet ve směru od Hartvíkova. Nejlepší stopa je na nové cestě mezi rozcestníkem Kopcová cesta a Hartvíkovem - tentokrát můžete dojet až ke kostelu. Včera večer byl s válcem projetý okruh po lukách a polích směrem na Oblajovice, ale spíš zkoušíme, jak budeme moci nové zařízení používat, stopa nebude asi aktuálně využitelná.

Nejlepší nástupní místa: Hartvíkov, myslivna Polánka

31. leden 2015

Stav stop 29.1.

Na Polánce leží sice veškerý sníh, co teď napadl, ale na strojní protahování stop je to málo.

Večer přineseme další aktuální zprávy.

30. leden 2015

Stav stop 8.1.

Dnes poskytla Polánka pěkné běžkařské zážitky běžkařům, kteří nastoupili do stopy v Hartvíkově nebo u myslivny Polánka (jak jsme doporučovali). Běžkaři z Rodné či Blaničky na tom byli podstatně hůř - teprve u Mikuláše se dostali na pěknou stopu. Na louce u Rodné bylo dnes odpoledne 10 cm sněhu (bez podkladu), zatímco u myslivny Polánka 15 cm a 5 cm zmrzlého podkladu. Víc sněhu je také na celém jižním svahu Polánky, nádherná dnes byla svážnice nad Chotčinami (modrá značka od mysl. Polánka k jejímu prvnímu téměř dotyku se silničkou), škoda, že jsme ji neprojeli skútrem. Tak snad to brzy napravíme. Děkujeme běžkařům za výpomoc, zejména za pěkné prošlápnutí zelenomodré od myslivny Polánka, včetně nových úseků.

Prosíme moc myslivce, aby nám pokud možno neničili stopy, zejména, aby nestahovali cesty s lyžařskými trasami!

Stalo se to na červené značce od Hartvíkova (foto), na které byla nejlepší stopa (neboť cestu Lesy ČR celou upravily, rozšířily a zpevnily). Přitom se v minulých zimách, kdy bylo sněhu dvojnásob, tato cesta nestahovala a mohli jsme stopu upravit už od kostela v Hartvíkově.

08. leden 2015

Rozloučení se sněhem?

Zítra (ve čtvrtek) můžete k okruhu přidat modrou kolem lesa (od rozcestníku Nad Domamyšlí k rybníku Louky) a pak ještě kolečko u nového rybníka pod Hartvíkovem. A pak ... snad se zima ještě navrátí.

07. leden 2015

Stav stop 7.1.

Aktuální zpráva z Polánky - včera projeté stopy od skútru pěkně vytuhly a jsou propojeny stopami od běžkařů v okruh (viz trasy) který nabízí pěkné sklouznutí. Na stopy se napojíte nejlépe v Hartvíkově nebo od myslivny Polánka (kde můžete i zaparkovat). Nefunguje moc spoluprávce s myslivci - stáhli červenou značku z Hartvíkova kousek za hranici lesa, ale dá se jet po kraji a stojí to za to, protože dojedete ke krásné stopě.

07. leden 2015

Stav stop 6.1.

Na Polánce byla dnes krásná zima, s nadějí jsme vyrazili na protahování stop, ale zanechali jsme toho - víc škody než užitku, jen na silničkách v některých úsecích stopa dobrá. Přesto - komu nevadí prošlapávání stopy - zajeďte se na Polánku sklouznout (ale pro jistotu se staršími běžkami), dnes tam bylo opravdu krásně.

06. leden 2015

Zahájení sedmé sezóny snad na dohled

S nadějí sledujeme vývoj počasí. Dnešní oteplení by mohlo vytvořit potřebný podklad, v neděli by měly připadnout potřebné centimetry, v pondělí večer bychom pak snad mohli protáhnout první kolečko z Hartvíkova.

Všechno může být ale jinak - sledujte novinky na našich stránkách!

Doufáme, že brzy budeme moci protáhnout celý modrý okruh na Polánce, který jsme letos doznačili a na jehož vylepšení má velkou zásluhu Ing. Kulík z LS Tábor (Lesy ČR) - moc děkujeme!

01. leden 2015

Svatováclavský výšlap 2014

Klub českých turistů Tábor a Farnost Mladá Vožice Vás srdečně zvou na 6. ročník turistického pochodu, letos s pěšími trasami 17 km (přes Malý Blaník do Louňovic), 21 km (přes Malý a Velký Blaník do Louňovic) a 10 km (okruh přes Ústějovskou kapličku se stopařskou hrou pro děti do 12 let).

Na trasách 17 a 21 km se můžete občerstvit na ekofarmě Líza v Hrajovicích a odpočinout si na Malém Blaníku při mši k poctě sv. Václava od 13:00, kterou zpěvem a kytarou doprovodí Karel Vepřek.

Podrobnosti na plakátku.

29. srpen 2014

Výsledky závodu Slapecký triatlon 2014

Výsledky Slapeckého triatlonu 2014 jsou zde.

Fotky jsou zde.

Máte-li nějaké pěkné fotky ke zveřejnění, můžete nám je poslat na adresu: info@ospolanka.cz

Děkujeme všem účastníkům, že se s úsměvem poprali s chladnou vodou Slupáku, několika přívaly deště, rozmáčenými cestami, botami plnými vody atd. Příště snad nemůže být hůře, my ještě vylepšíme značení tratí (které podle někoho bylo výborné, podle někoho ne), tak určitě zase předposlední srpnovou sobotu přijeďte. Všichni organizátoři se na vás těší.

24. srpen 2014

Slapecký triatlon o putovní Kovářku - 23.8. od 13:00

V sobotu 23. srpna se bude konat 2. ročník triatlonu pro všechny, kteří se rádi proběhnou, projedou na kole či zaplavou si v přírodě. Nejmenší budou závodit v překážkovém běhu na hřišti, nově zavádíme kategorii "rodinná štafeta".

Děkujeme moc všem sponzorům závodu:

Hudy Tábor, Agrospol Mladá Vožice, Liho Blanice, Cukrárna "U Vaňků" Mladá Vožice, Flosman Mladá Vožice, Textilní galanterie paní Šmejkalové Mladá Vožice

Podrobnosti o závodu uvádíme zde.

Mapka s trasami jednotlivých disciplin závodu je zde (drobná změna tratí běhu 19/08)

Pravidla závodu jsou uvedena zde.

Můžete si doma vyplnit přihlášku.

23. červenec 2014

Vzpomínka na Polánka Kros a pozvánka na Slapecký triatlon

Fotky ze závodu v terénním běhu jsou zde.

Srdečně zveme všechny na druhý ročník Slapeckého triatlonu o putovní Kovářku, který se uskuteční v sobotu 23.8. od 13:00 v Moravči (obec Slapsko) u Mladé Vožice. Závod je určen pro amatérské sportovce všech výkonností všeho věku. Děti do 10 let závodí místo v triatlonu v překážkovém běhu na travnatém hřišti a stejně jako loni pro ně bude připravena řada dalších soutěží a her.  Propozice hlavního závodu zůstávají stejné jako loni, nová je kategorie rodinná štafeta: soutěží smíšená trojčlenná družstva (min. 2 generace, min. 1 žena, příbuzenský poměr není podmínkou) na úsecích plavání - kolo - běh trati pro ženy a žáky.

16. květen 2014

Výsledky závodu Polánka Kros 2014

Výsledky závodu jsou zde. Fotky z několika zdrojů přinesem později. Pokud máte nějaké pěkné ke zveřejnění, prosíme o jejich zaslání a předem děkujeme.

Hrozící bouřka nám naštěstí závod nezkazila - proběhl za teplého slunečného počasí a pěkné přátelské atmosféry. Na start závodu se postavilo celkem 54 závodníků a 3 turisté. Velikou radost jsme měli z 18-ti dětí ve věku od 1 do 10 let. Fotbalové hřiště oběhl tříletý Ondřej Holejšovský z Pacova, dvouletý Jonáš Hienl z Františkova, 21 měsíční Tomáš Mrkvica z Pacova a dokonce i 20-ti měsíční Pavel Šmejkal z Bělče, který si jako nejmladší odnesl perníkové sluníčko. Čtyři děti se připojily hned po svém závodu k závodu žactva na Hůrku (1,7 km). Trať 8,5 km byla poněkud obtížnější než loni kvůli několika úsekům rozbahněných po nedávném dešti, přesto letos zaznamenala rekorní čas 33:06, jehož držitelem je Karel Nerad ze Sezimova Ústí (roč. 1989) Konečně tedy putuje prémiová cena od obce Smilovy Hory pro nejrychlejšího závodníka (víkendový pobyt pro 4 osoby v turistické ubytovně) do jiných rukou. Jejím dvojnásobným držitelem byl Jiří Jansa z Písku (roč. 1966) - s časem 33:53 ale nezůstal letos za vítězem daleko. Překvapivá byla účast žen v kategorii 40+. Časy i počtem převálcovaly kategorii mladších závodnic na trati 6 km!

Organizaci závodu jsme podstatně vylepšili, ale chybička se nakonec přeci jen vloudila - zapomněli jsme na krásné perníkové medaile. Několika závodníkům jsme je ještě stačili předat, zbývajícím je rádi zašleme poštou, pokud nám do týdne o ně napíšou (info@ospolanka.cz). Déle to nejspíš nevydržíme - jsou nejen krásné, ale také krásně voní...

Myslíme si, že omylem nepředaná samolepka a tatranka patří Anně a Kláře Nekovářovým z Pacova. Zašleme jim je poštou. Pokud se pleteme, dejte nám, prosím, vědět.

Těšíme se na setkání za rok nebo již dříve - na Slapeckém triatlonu o putovní Kovářku, který se uskuteční v sobotu 23.8. v Moravči (obec Slapsko). I tento závod je určen pro širokou amatérskou veřejnost všeho věku, nejmladší do 10 let ale neplavou ani nejedou na kole, ale běží překážkový běh na travnatém hřišti (o dorty z cukrárny U Vaňků) a budou pro ně připraveny ještě nějaké další soutěže a hry.

Ještě jednou děkujeme všem sponzorům závodu:

Hudy Tábor, cukrárna U Vaňků Mladá Vožice, zahradnictví Basík Chýnov, apartmány Zelená zahrada Mladá Vožice, Repro-grafie Tábor, Textilní galanterie paní Šmejkalové Mladá Vožice, restaurace "U Zvonice" Mladá Vožice, penzion Pacovka Chýnov, Dobrá vinotéka J+R Mladá Vožice, SINFO spol.s r.o. Mladá Vožice

a v neposlední řadě také obci Smilovy Hory za poskytnutí krásného zázemí v turistické ubytovně.

27. duben 2014

Polánka Kros již tuto sobotu!!!

Kromě krásného sportovního zážitku na všechny čekají upomínkové samolepky, občerstvení a tombola, na vítěze diplomy, perníkové medaile vožické perníkářky paní Adamové a drobné ceny, které nám pomohly zajistit firmy:

Hudy Tábor, zahradnictví Basík Chýnov, apartmány Zelená zahrada Mladá Vožice, Repro-grafie Tábor, Textilní galanterie paní Šmejkalové Mladá Vožice, restaurace "U Zvonice" Mladá Vožice, penzion Pacovka Chýnov, Dobrá vinotéka J+R Mladá Vožice, SINFO spol.s r.o. Mladá Vožice

Vítězové dětských kategorií budou odměněni dorty z cukrárny "U Vaňků" v Mladé Vožici.

Děkujeme moc všem našim sponzorům a těšíme se na setkání ve Smilových Horách.

 

22. duben 2014

Polánka Kros 2014 v sobotu 26.4. od 14:00

Zima nás mnohé nechala sedět doma, tak je potřeba to dohnat teď, na jaře - běhejte! I proto, že se blíží třetí ročník závodu v terénním běhu pro širokou amatérskou veřejnost všech věkových kategorií - Polánka Kros 2014 - opět v poslední dubnovou sobotu. Závodní tratě i čas startu závody zůstávají stejné jako loni, organizaci závodu vylepšíme.

Podrobnosti o závodu zde.

Po závodu možná koupel v bazénu a pokud by nám počasí nepřálo, bude zatopeno v krbu a roztopená sauna.

19. březen 2014

Stav stop 31.1.

Přátelé běžkaři, je to letos bída! Na našich "horách" leží asi 10 cm sněhu, ale kupodivu se lze někde (na rovných či navátých cestách nebo travnatém podkladu) sklouznout - kdo hledá, najde. Na strojní úpravu to ale ještě zdaleka není. Stejné podmínky jsou tentokrát v Hartvíkově, Smilových Horách, Rodné či na Blatnicích.

Na naše trasy mohu pozvat jen skutečně skalní běžkaře (jak přesvědčením, tak vybavením), neboť jen ti ocení, že to aspoň trochu někde jde. Chce to ale velkou opatrnost a velké nadšení.

31. leden 2014

Svatováclavský výšlap 28. září

Dříve než vás začneme zvát do běžkařských stop, přijměte pozvání na společnou akci Klubu českých turistů (jehož členy jsou někteří členové OS Polánka) a Cyklistického klubu Mladá Vožice - na 5. ročník turistického pochodu Svatováclavský výšlap. Nabízíme zajímavé trasy pěší (s hlavní trasou na Blaník a odvozem autobusem zpět), cyklistické či MTB a pro děti stopařskou hru s hledáním pokladu, v cíli pak pamětní diplom, medaili, občerstvení a pěkné přivítání.

Mapky tras pochodu: pěší 21 km, pěší 16 km, cyklo 47, cyklo 62, MTB 65

Informace o pochodu

Pěší trasa 10 km (také pro děti se stopařskou hrou)

24. září 2013

Výsledky Slapeckého triatlonu 2013

Výsledky závodu jsou zde.

Fotky jsou zde a ještě nějaké časem přibydou.

Máte-li nějaké pěkné, pošlete nám je, prosím, na adresu:  info@ospolanka.cz

25. srpen 2013

Slapecký triatlon o putovní Kovářku je tu

Závodní tratě jsou kromě travnatých cest na úseku Leština - Slapsko (které nám pan Jindřich Roubal v pátek přislíbil zmulčovat) po vichřici zprůchodněny, hlavně zásluhou pana Ladislava Dobeše zůstanou téměř v původní trase - pouze ženy a žáci budou trochu klličkovat při běhu z kopce do Slapska - muži mají trasu bez kličkování, ale delší o 1/2 km - od rybníku Hraniční se nepoběží pod Strání, ale po hlavní cestě do Leštiny, která je jediná zprůchodněná.

Dorty pro vítěze dětských a žákovských kategorií se již pečou v cukrárně U Vaňků, máme nachystány ceny pro vítěze od firem AGROSPOL Mladá Vožice a.s., LIHO Blanice s.r.o., SINFO Mladá Vožice s.r.o.,Textilní galanterie ŠMEJKALOVÁ Mladá Vožice a FLOSMAN a.s. Mladá Vožice.

Nachystány jsou už i diplomy. upomínkové samolepky, medaile a putovní Kovářka čeká na vyrytí jmen prvních vítězů.

Děkujeme všem sponzorům závodu!

21. srpen 2013

Již se blíží Slapecký triatlon o putovní Kovářku - 24.8. od 13:00

Podrobnosti o závodu uvádíme zde.

Pravidla závodu jsou uvedena zde.

Putovní Kovářka pro vítěze hlavního závodu je již nachystána - foto s kovářem (neputovním)  zde

Mapka s trasami závodu zde

Děkujeme za pomoc při propagaci akce vyvěšením plakátku.

Těší se na vás Občanské sdružení Polánka, Obec Slapsko, SDH Moraveč a Venkov a kovárny, o.s.

28. červenec 2013

Slapecký triatlon o putovní Kovářku v sobotu 24.8. od 13:00

Pomalu se rýsuje podoba sportovní akce v Moravči, místní části obce Slapska, sídla našeho sdružení. Z mnoha organizačních důvodů jsme museli upustit od původně plánovaného červnového termínu a další velmi důležitou změnou je to, že tuto akci pořádáme společně s obcí Slapsko, SDH Moraveč a s občanským sdružením Venkov a kovárny.

Co pro vás společně chystáme?

 • triatlon pro amatérskou veřejnost od 11 let s terénními tratěmi cyklo i běhu, přibližně v kategorii "sprint triatlonu" (trasy ještě dolaďujeme, včas přineseme informace, zatím je jisté jen plavání - podél hráze Slupského rybníka, kde bude také start závodu a závodnící se sem přesunou všichni na kolech od prezentace v hasičárně v Moravči po vyznačené cestě délky 1,7 km)
 • terénní překážkový běh pro děti do 10 let o dorty z vožické cukrárny "U Vaňků" na cvičném hřišti Hasičů v Moravči
 • putovní Kovářku - rozhlednu - do které bude vyryto jméno vítěze závodu
 • poctivé kovové medaile z dílny kováře Ladislava Dobeše
 • upomínku na závod, zřejmě samolepku s logem závodu
 • drobné ceny pro vítěze
 • občerstvení

Těšíme se na mladé i staré, pomalé i rychlé!

Jezděte, běhejte a plavte!

(Voda ve Slupáku byla včera krásná)

 

20. květen 2013

Výsledky závodu Polánka Kros 2013

Výsledky sobotního závodu jsou zde.

28. duben 2013

Polánka Kros ve Smilových Horách již tuto sobotu

Aby si někdo nemyslel, že jsme na Polánce zamrzli! Právě naopak - na plné obrátky se věnujeme přípravě závodu, na který srdečně zveme všechny, kteří se rádi hýbou v přírodě. Letošní ročník jsme mohli trochu vyšperkovat, neboť jsme byli podpořeni Jihočeským krajem - nechte se překvapit. Třeba přilákáme nějaké zvědavce :-).

Jedno vylepšení jsme již prozradili - po závodě nám zahraje country skupina! A když se vám bude líbit, můžete zůstat déle a přespat přímo v turistické ubytovně. A uvolnit se můžete také v bazénu nebo sauně - nezapomeňte plavky!

Podrobnosti o závodu uvádíme zde.

Spektrum firem, které nám přispěly na ceny pro vítěze a na dárky pro všechny v tombole, se poněkud rozšířilo. Moc děkujeme našim tradičním i novým podporovatelům:

HUDY Tábor, SPORT BLAŽEK Tábor, CUKRÁRNA VAŇKOVÁ Mladá Vožice, ZAHRADNICTVÍ BASÍK Chýnov, LIHO BLANICE, PENZION PACOVKA Chýnov, RESTAURACE U ZVONICE Mladá Vožice, DOBRÁ  VINOTÉKA J+R Mladá Vožice, SINFO Mladá Vožice, TEXTILNÍ GALANTERIE ŠMEJKALOVÁ Mladá Vožice

Velké díky patří také obci Smilovy Hory!

25. duben 2013

Stav stop 7.4.

Ještě včera (7. dubna !) jste se mohli (na běžkách!) pěkně projet na kolečku: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - Kaslův altán a zpět - Kopcová cesta - Hartvíkov (na většině okruhu s dobrou stopou!).

Přejeme Vám hezké (teď už asi fakt poslední) zážitky z běžkování v letošní sezóně a těšíme se na setkání již bez běžek na Polánka Krosu ve Smilových Horách, 27. dubna.

08. duben 2013

Stav stop 28.3.2013

Podle čerstvé zprávy od skalního běžkaře Ivana byl ještě dnes úsek Kaslův altán - Kopcová cesta skvělý a lze předpokládat, že bude dobrá stopa až k Mikuláši. Je ověřeno, že se na stopu dá dojet od rozcestníku Nad Pohnáním (takže lze předpokládat, že i z Hartvíkova).

28. březen 2013

Polánka Kros 2013 - 27.4. ve Smilových Horách

Přestože zima se nevzdává a na Polánce zůstává pár kilometrů běžkařských stop, těšíme se již na pravé zelené jaro a chystáme 2. ročník závodu v krosovém  běhu pro širokou amatérskou veřejnost všech věkových kategorií. Dorty pro vítěze dětských kategorií jsou již zamluveny v cukrárně paní Vaňkové v Mladé Vožici, také již máme první příspěvky do tomboly či na ceny pro závodníky - z vožické vinotéky J+R, restaurace U Zvonice a zahradnictví Basík Chýnov nebo z penzionu Pacovka Chýnov. Podrobnosti o závodu jsou uvedeny v plakátku - prosíme o pomoc při jeho šíření - budeme mít radost z více účastníků (děkujeme).

Další podrobnosti o závodu uvádíme zde.

22. březen 2013

Jaro dorazilo už i na Polánku

V nejvyšších  polohách je sice stále bílo, ale dobrá stopa je již jen mezi rozcestníky U Blanického šraňku - U Mikuláše, ale bez dobrého napojení, proto doporučujeme v našich končinách vyběhnout radši již bez běžek - za pár týdnů je tu 2. ročník závodu v terénním běhu pro širokou amatérskou veřejnost - Polánka Kros. Přesněji: v sobotu 27.4. od 14:00 ve Smilových Horách.

Podívejte se na nově přidané fotky - hlavně ze závodu a pár z minulé soboty, kdy byla ještě zima.

Máte-li hezké fotky z letošního běžkování na Polánce. o které byste se chtěli s ostatními podělit, pošlete nám je, rádi je zveřejníme - předem děkujeme.

08. březen 2013

Tip na neděli

Dopoledne, kdy je únosná kůra na sněhu, si můžete zabruslit třeba na "Jarním okruhu" (rybník Louky - Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí). Ostatní doporučení stále platí - mistr maže klistr.

03. březen 2013

Stav stop 27.2. a výhled

Na Polánce je nejvíc sněhu za celou zimu, ale stopy zůstávají celý den zmrzlé, je potřeba dávat pozor při sjezdech a již jarně namazat.

Zítra bude prohrnuto parkoviště v Blaničce a Rodné. Odtud je možný docela pěkný okruh: Blanička - Červený kříž - U Mikuláše - Kopcová cesta - Hartvíkov (před rybníkem Jetišov vlevo zkusit závodní okruh)- Klenčí - U Bl. šraňku - Nad Pohnáním - Blanička. Také napojení od Dubu na tento okruh je celkem dobré.

Platí také včerejší doporučení!

27. únor 2013

Stav stop 26.2. a doporučení

Modrý okruh se podařilo protáhnout jen částečně.

Doporučený turistický okruh, raději se staršími lyžemi: Hartvíkov - Klenčí - Nad Pohnáním - po nové modré Blanička - Červený kříž - Mikuláš - Kopcová cesta - po červené Hartvíkov, hráz Jetišova objet vlevo, po závodním okruhu

Sportovci si nejlépe dají "do těla" na trase: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - Kopcová cesta - zajet k Mikuláši a zpět - Hartvíkov, ale před hrází Jetišova odbočit vlevo na závodní osmičku (snad je v dobrém stavu) - celkem 12 km.

Určitě stojí na běžky na Polánku ještě zajet! Nejlepší současný nástup na trasy je z Hartvíkova (zřejmě to  půjde i odjinud - ale bez záruky).

Prosíme běžkaře, aby dodržovali naši dohodu s Lesy ČR a nejezdili v úseku Kopcová cesta - U Červeného kříže.

27. únor 2013

Stav stop 24.2. a výhled

Předpokládáme, že v lese budou strojně upravené stopy patrné i po nočním sněžení, dnes s ohledem na předpokládaný vývoj počasí stopy upravovat nebudeme. Pakliže na Polánce nebude v pondělí a úterý pršet, upravíme zde okruh v úterý večer.

24. únor 2013

Výsledky závodu Polánka Cup 2013

Výsledky jsou zde,

Fotky (z více zdrojů) brzy přineseme, zatím se podívejte na hezké fotky Táborského deníku zde.

23. únor 2013

Doporučení na sobotu 23.2.

Dopoledne trochu potrénujte na včera protaženém okruhu v lese, vesměs dobré kvality a v 13:00 se piřjďte zaregistrovat na Polánka Cup do hartvíkovské klubovny vedle kostela.

23. únor 2013

Polánka Cup - trasy a starty jednotlivých kategorií

Nebojte se zimy, jsme přeci rádi, že zase je a můžeme závody uspořádat. Ohřejete se v klubovně u kamen či horkým čajem či polévkou.

Těšíme se na vás!

Kategorie a závodní tratě a starty:

S ohledem na přetrvávající sněžení a zafoukávání stop musíme tratě projet až zítra dopoledne a po vyzkoušení večer projeté stopy v lese se rozhodneme pro variantu zcela nebo částečně mimo les.

Děti (ročník 2003 a mladší): 1 km okruh za kostelem k lesu, start v 13:30

Žáci, žákyně (ročník 2002-1998):  trať délky 4 km (okruh kolem Hartvíkova mimo les bez přejíždění silnice), start v 14:15

Junioři (ročník 1997-1993), muži (ročník 1992-1954) a muži 60+(ročník 1953 a starší): varianta mimo les - 3 okruhy kolem Hartvíkova (bez přejíždění silnice) o celk. délce 12 km; varianta částečně lesem: 2 okruhy kolem Hartvíkova + 1 okruh: U křížku - U Hořického kříže - po silničce na křížení s modrou značkou - po modré do Hartvíkova (o celk. délce také 12 km), start v 13:45

Juniorky (ročník 1997-1993), ženy (ročník 1992-1954) a ženy 60+(ročník 1953 a starší):

varianta mimo les: 2 okruhy kolem Hartvíkova (bez přejíždění silnice) o celk. délce 8 km; varianta částečně lesem: 1 okruh kolem Hartvíkova + 1 okruh: U křížku - U Hořického kříže - po silničce na křížení s modrou značkou - po modré do Hartvíkova (o celk. délce také 8 km), start v 14:00

Pravidla závodu zde. Plakát zde.

Přihláška na závod bude k dispozici u startu, ale můžete si ji vyplnit také doma.

Startovné 25,- Kč (děti do 10 let), 50,- Kč (junioři a juniorky), 100,- Kč ostatní (zvýhodněné pro občany členských obcí sdružení: 15,-/30,-/60,- Kč) bude použito na pokrytí nákladů závodu a strojní úpravu lyžařských tras.

Všichni závodnící obdrží v cíli upomínkovou samolepku a občerstvení, vítězové cupy, diplomy a drobné ceny.

22. únor 2013

Stopy pro tréning na zítřejší závod jsou připraveny

Včera večer jsme upravili stopy mimo les v okolí Hartvíkova zhruba tak, jak je vyznačeno v mapě. Kvalita stop je pěkná, pouze v jednom místě byl skútr divočákem a myslivci zahnán na oranici - nutno objet. Dnes prozkoumáme aktuální sněhové podmínky pro vedení závodních tratí a večer budeme informovat.

Včera jsme si také přinesli z tiskárny nové letáky s aktuální mapkou našich lyžařských tras a informacemi o akcích, které pořádáme - obdrží všichni závodníci.

22. únor 2013

Polánka Cup 2013 v sobotu 23.2. v Hartvíkově

Sázíme na to, že vyjde týdenní předpověď - objednáváme "Cupy" - hrníčky pro vítěze jednotlivých kategorií a srdečně zveme přátele běžkování a Polánky, všech věkových i výkonnostních kategorií, tentokrát v sobotu do Hartvíkova, kde se těšíme na shledanou v 13:00 při prezentaci v klubovně (která je prý ještě krásnější než byla). V pátek budeme připravovat závodní tratě podle aktuálního stavu sněhové pokrývky a večer přineseme podrobné informace o tratích jednotlivých kategorií, startu atd. - zatím jen informace všeobecné - viz "více".

více

16. únor 2013

Doporučení na neděli 17.2.

Oteplení neprospělo okruhu na Oblajovice, kde je méně sněhu. Lepší variantou je okruh nad kostelem k rybníku Jetišov + některý z okruhů, který vyšlápli celkem pěkně běžkaři (v lese i mimo něj). Je prošlápnutá stopa z Rodné a po silničce od myslivny Polánka do Hartvíkova (bez záruky - jistější je dojet autem na parkoviště v Hartvíkově).

16. únor 2013

Přijeďte do Hartvíkova trénovat na Polánka Cup!

Nově projetý okruh mezi Hartvíkovem a Oblajovicemi stojí za projetí. Část za můstkem k Oblajovicím se zavívá a místy vykukuje tráva, ale běžky neodřete. U můstku můžete přestoupit do zpáteční stopy a potom bude váš okruh téměř po rovině a jen s kvalitní stopou. Můžete navázat na okruh od parkoviště ke kostelu a k lesu.

V lese není dost sněhu na strojní protažení stop. Ale běžkaři vyšlápli slušnou stopu od myslivny Polánka.

Trasy závodu v běhu na lyžích klasickou technikou pro širokou amatérskou veřejnost všech věkových kategorií, Polánka Cupu 2013, který se bude konat v sobotu 23.2, povedeme zhruba místy protažených okruhů. Děkujeme za vyvěšení plakátku.

 

14. únor 2013

Další okruh z Hartvíkova

Jelikož nového sněhu dostatečné množství nepřipadlo, protáhneme dnes večer větší okruh z Hartvíkova směrem na Oblajovice (odhadem 8 km) po loukách a polích, kde zůstal ležet starý sníh.

Páteční okruh je dobrý (podle čerstvé zprávy ze stopy). O okruhu na Oblajovice budeme informovat zítra.

Pokud nedojde k oblevě, bude se příští sobotu (23.2.) konat Polánka Cup.

13. únor 2013

2 km okruh v Hartvíkově

V letošní nevydařené zimě si vážíme každého kousku sněhu a proto jsme včera večer protáhli od parkoviště na kraji Hartvíkova 2 km okruh po loukách. Jinde to, bohužel, možné není.

08. únor 2013

Doporučené trasy na neděli 27.1.

 • Z parkoviště v Blaničce (nebo z Rodné):
  Stopou k silnici přes Rodnou Nahořany - Olšiny - Přední Martínek - Pojbuky (v hospodě možnost občerstvení od 13:00) - zpět částečně jinou trasou přes Blatnice (dle včerejšího doporučení) - celkem 18 km.
 • Z parkoviště v Hartvíkově (na kraji vsi vpravo od příjezdové silnice):
  Hartvíkov - Klenčí - U Bl. šraňku - U Mikuláše - náhradní trasou do Domamyšli, zde přes silnici pokračovat cestou k Mlýnskému rybníku a vpravo k silnici a za ní k rozcestí Rybník Louky - po značené trase do Hartvíkova - okruh délky8 km

  Na těchto trasách je minimum špatně sjízdných úseků, ale pokud vám nebude vadit občasné ohrožení kamínkem apod. sklouznete se pěkně i na trasách jiných - jen vynechejte úsek po oranici mezi rozc. Nad Domamyšlí a Rybník Louky, který jsme nahradili objížďkou přes Domamyšl.

26. leden 2013

Doporučení na víkend 26.-27.1.

Od minulého víkendu došlo k nepatrnému zlepšení stop - vymrzly a jsou překryté asi 3 cm vrstvou prašanu. Mnoho stop prošlapali běžkaři.

Nejlepší stopa vede stále z parkoviště v Blaničce (nebo již z Pohnání, kde můžete zaparkovat u hřbitova) přes Rodnou, rozc. Olšiny do Pojbuk, kde bude o víkendu otevřena hospoda již od 13:00. (Také ze Smilových Hor můžete po slušné stopě prošlapané běžkaři přijet na pivo). Z Pojbuk můžete jet zpět přes Blatnice, ale u rozc. Rybník Loviště nesledujte značku, ale jeďte po zpev. cestě po hrázi rybníka Loviště, ne k Zadražilu, ale směrem na Radostovice a odbočte z ní až zase narazíte na lyžařskou značku.

Na Polánce nabízí stále nejlepší svezení široké zpevněné cesty. Mnoho úseků lesních cest strojově zatím neupravitelných je slušně prošláputo běžkaři. V sobotu dopoledne zkusíme nahradit úsek Nad Domamyšlí - Rybník Louky trasou přes Domamyšl k Mlýnskému rybníku.

Stále pěkně se svezete také na okruzích u Smilových Hor a Stojslavic a na okruhu Slapsko - Oldřichov.

25. leden 2013

Vožická kolečka

První krůčky a kroky na běžkách mohou vožičtí od dnešního večera zkusit v právě protažených stopách v zámecké zahradě, kolem koupaliště v Pavlově a mezi Pavlovem a Janovem (v mapě není vyznačeno).

více

22. leden 2013

10 km okruh Slapsko-Oldřichov

Trasa projetá v neděli je již zakreslena v mapě a není vůbec špatná (po stránce sportovní i turistické).

více

22. leden 2013

Doporuceni na nedeli 20.1.

Vyslovene doporucit muzeme jedine trasu "Na Pohnanim" - Blanicka - Rodna - Olsiny a 2 okruhy u Smilovych Hor.
Je zde dost snehu a dobra stopa, ale i tak je na nekolika mistech treba dat pozor na bezky.

Ostatni trasy jsou v horsim stavu, na lesnich asfaltkach se da pekne sklouznout, ale je treba pocitat s jistymi skodami na skluznici. Idealne vyrazit na bezkach u kterych vam to az tak nevadi :) Podrobnosti v mape.

Slibovany okruh u Oldrichova/Slapska upravime, ale spise z duvodu vyzkouseni trasy. Treba ale prijemne prekvapi. Planovany trasa je vyznacena ruzovymi teckami.

20. leden 2013

Stav stop k 19.1.

Skutr rano vyrazil z Bradacova a prvni zpravy nejsou idealni - na usecich s rovnym terenem je  stopa pekna, ale na jinak je spise horsi - prachovy snih bez podkladu na nerovnosti (krtiny, koreny...) nestaci.

Vyrazit bezkovat se ale urcite da, pokud mate moznost vezmete starsi bezky - i na loukach ze stopy sem tam vylezaji zmrzle krtiny a jine nepravosti :)

Na mape je zobrazen prepokladany stav na zaklade  nasich zkusenost a poznatku z prvnich dnesnich kilometru kolem poledne.

Aktualizace:
V blizsim okoli Polanky jsou snehove podminky lepsi a dokonce zacina vylezat slunicko. Tak urcite vyrazte.

Ve stopach u Blanicky je trochu zmatek - drzte se na te co je blize silnici (je lepsi).

Aktualizace:
V lese na Polance je naopak snehu mene - po asfaltkach se jede krasne, ale na "hrubsich" cestach sem tam neco "vykoukne".

Aktualizace:
Trasu Mlada Vozice - Dolni Kouty jsme v sobotu nestihli upravit a v nedeli uz upravovat nebudeme - za soucasnych snehovych podminek to nema smysl.

19. leden 2013

Uprava stop o víkendu 19. - 20.1.

Na mape je ruzovymi teckami vyznacena trasa, na kterou v sobotu (brzy) rano vyrazi skutr. Prepokladame, ze krome nekolika useku v lese (hlavne "Nad Pohnanim" - "Polanka, mysl.") by melo byt dost snehu a pomerne dobra stopa. V Blanicce bude pripravene parkoviste, dalsi doporucena nastupni mista (s moznosti parkovani) jsou Hartvikov, Rodna, Nad Dubem a Pojbuky.

Nasledne (snad jeste dopoledne) upravime kolecko kolem Hurky u Smilovych Hor a trasu Mlada Vozice - Dolni Kouty.

V nedeli rano projedeme zkusebni okruh u novych clenskych obci - Oldrichova a Slapska.

18. leden 2013

Výhled na víkend 19. - 20.1.

Podle cerstvych zprav (nejen) z Hartivkova, je alespon nekde (louky, siroke lesni cesty) snehu dost
a tak urcite nejake stopy projedeme. Pravdepodobne nebude mozne ci vhodne upravit vsechny trasy - na oranice a uzke lesni cesty je snehu nejspis jeste malo a da se prepokladat, ze se stopy budou hodne zafoukavat.

O detailech planovaneho upravovani Vas budeme informovat behem dnesniho odpoledne/vecera.

18. leden 2013

Stav stop 15.12.

Včera proběhl neúspěšný pokus o protažení okruhu přes Vodici (sfoukaná místa na oranici), celkem úspěšné protažení stop Hartvíkov - Dolní Hořice - Chýnov, brod (ale je možné, že se zde projevilo stále probíhající utávání sněhu). Na sfoukaná místa jsme narazili také u Smilových Hor, přesto 3 km kolečko ze Stojslavic včera stálo za projetí.

Očekáváme, že utávání sněhu se na Polánce příliš neprojevilo a setrvá stav ze včerejška (který je zobrazen v mapě).

Doporučujeme okruh: Hartvíkov - po modré Klenčí-Skřípiny-mysl. Polánka-Nad Pohnáním-Batkovy-Kaslův altán-Kopcová cesta-U Mikuláše-zpět k Blanickému šraňku-Klenčí-Hartvíkov nebo stopou horší sjízdnosti podél lesa k rybníku Louky. Výchozí místa: Hartvíkov nebo Nad Dubem (napojení u mysl. Polánka) Některé úseky neměly včera chybu, některé úseky je zapotřebí projíždět s opatrností. Celý okruh nedoporučujeme projíždět s novými lyžemi!

Chýnovští mohou vyzkoušet stopu do Dolních Hořic. V hospodě zde bude otevřeno již od 12:00!

 

16. prosinec 2012

Stav stop 13.12.

Modrý okruh v délce 15 km se dá projet celý, ale doporučujeme starší běžky, protože zhruba ve třetině trasy není ještě dostatek sněhu (a hlavně chybí podklad). Trasa od Polánky mysl. je nakonec vedena vpravo lesem od vyznačené trasy po cestě a napojuje se na cestu se žlutou turistickou značkou. V úseku od rozc. Nad Pohnáním k Blamičce byla stopa projeta k mostku přes Blanici, pak vede asi 100 m po silnici a potom loukami vpravo od silnice na původní trasu.

Doporučený úsek (včera to byla krása): Hartvíkov - myslivna Polánka - rozcestí nad Dubem (v obou směrech) s nástupními místy v Hartvíkově nebo na parkovišti Nad Dubem.

Při příznivém vývoji počasí protáhneme během soboty trasu Hartvíkov - Dolní Hořice - Chýnov (k brodu), izolované kolečko u Smilových Hor a zkusíme tzv. "Jarní okruh" přes Vodici.

14. prosinec 2012

Pátá sezóna na Polánce začíná již ve čtvrtek

Ve středu odpoledne - navečer protáhneme skútrem stopu na 15 km dlouhém staronovém modrém okruhu po Polánce, s napojovacími trasami z Rodné a od rozcestí Nad Dubem. Doporučená nástupní místa: Hartvíkov, Rodná, Blanička, rozcestí Nad Dubem. V protahování dalších tras budeme velice pravděpodobně pokračovat ve čtvrtek odpoledne (podle vývoje počasí).

Směrovky z modrého okruhu jsme odšroubovali, abychom provedli úpravy, které souvisejí s drobnými změnami značení na Polánce. Bloudit ale určitě nebudete, celý okruh je již vyznačen modrými pásovými značkami a ve čtvrtek vyvěsíme na i-tabule na Polánce provizorní mapky s úpravou značení. Již nyní se můžete s upraveným modrým okruhem seznámit zde. A zítra bude k dispozici i aktuální mapka ke stažení.

více

11. prosinec 2012

Lyžařské trasy Polánka před 5. sezónou

Vážení přátelé běhu (či chůze) na lyžích, podle předpovědi počasí by v následujících dnech mohlo něco napadnout (snad to nezakřiknu). Je tedy nejvyšší čas, abychom vás informovali o několika vylepšeních na našich trasách.

 • Díky finančnímu daru firmy IDSC spol. s r.o. Mladá Vožice jsme mohli zakoupit přívěsný vozík k přepravě skútru. Umožní nám to protáhnout stopy v izolovaných destinacích s dostatečným množstvím sněhu (např. okolí Smilových Hor, Pojbuk, Mladé Vožice aj.)
 • Vylepšili jsme naši hlavní trasu - modrý okruh Polánkou:
  Nesjízdný úsek trasy od Myslivny Polánka ke krmelci budeme projíždět vpravo od cesty, lesem a další často nesjízdný úsek před rozcestníkem Nad Pohnáním budeme projíždět obloukem vlevo od původní trasy, lesní cestou a po kraji lesa.
  Již loni protahovaná spojka od rozcestníku Nad Pohnáním k Blaničce je jako součást okruhu vyznačena modrou barvou a stejně tak i pokračování k Červenému kříži. Během několika dnů se objeví tyto změny v mapce. V terénu doplníme značení novými nebo upravenými směrovkami na rozcestníkách a mapkami na informačních tabulích. 
 • Na základě zkušeností našich i místních běžkařů budeme trasu Dolní Hořice - Hartvíkov v úseku k Hořickému kříži projíždět po trase zelené turistické značky, která je již doplněna o červenou lyžařskou.

05. prosinec 2012

Svatováclavský výšlap 28.září

Vyšlápněte si o svátku sv. Václava pěšky nebo na kole po některé z tras turistického pochodu!

Kromě pamětního listu a medaile čeká na účastníky letos v cíli i dárek od časopisu Turista. Trasu10 km (kolem Šelmberku) zpestří dětem stopařská hra.
Pro všechny účastníky Výšlapu bude letos zdarma vstup na nově otevřenou rozhlednu s kovářským muzeem v Moravči (cyklisté ji mají na trase, pěšáci sem mohou zajet po Výšlapu - 5 km z Vožice směrem na Votice).

Podrobnosti o Výšlapu - viz plakátek.

Mapky tras pochodu: pěší 21 km, pěší 16 km, pěší 10 km, cyklo 47, cyklo 62, MTB 65

Na adresu info@ospolanka.cz si můžete napsat o zaslání trasy MTB 65 do gps-ky.

31. srpen 2012

Polánka Kros 2012 - fotky

Konečně se můžete podívat na fotky.

13. květen 2012

Polánka kros - výsledky závodu

Výsledky závodu jsou zde.

30. duben 2012

Polánka Kros

Závod proběhl za krásného spíš letního než jarního počasí, za účasti 49 závodníků 10-ti kategorií. Neobsazena zůstala pouze kategorie "juniorky", naopak turistická kategorie byla posílena pejskem Bárou. Závodníky bylo oceněno vedení trasy pestrým terénem a kupodivu nepříliš negativně bylo většinou závodníků přijato i velmi prudké stoupání v lese asi 2 km před cílem. Nejmladším závodníkem byl tříletý Michael Nikolajenko z Písku, ocenili jsme sedmiletého Vojtu Blahoše z Vožice, který si po závodu dětí ještě zaběhl s mámou 1,7 km na Hůrku, ale musíme se omluvit, nedopatřením jsme mu nezměřili čas. Osvěžení po sportovním výkonu přinesla závodníkům koupel v docela již prohřáté vodní nádrži u turistické ubytovny.

Zapomněli jsme rozdat upomínkové samolepky :-(.
Od středy 2.5. si je však závodníci všech kategorií mohou vyzvednout v Táboře v HUDY nebo v Mladé Vožici v cukrárně "U Vaňků", "Dobré vinotéce J+R" nebo v restauraci "U Zvonice". Závodníkům, kteří do těchto končin hned tak nezavítají, samolepku rádi pošleme - napište si, prosím o ni na adresu: info@ospolanka.cz

Organizátoři z Občanského sdružení Polánka a starosta Smilových Hor, pan Josef Dvořák, děkují za účast všem závodníkům a těší se na shledanou za rok, na 2. ročníku závodu.

Volají povinnosti - výsledky přineseme večer a fotky časem.

29. duben 2012

Polánka Kros 28. 4. od 13:00 ve Smilových Horách

Nazdar přátelé běžkaři!

Jestlipak již běháte také po svých, tedy bez běžek? Pomalu se blíží termín 1. ročníku závodu v běhu terénem, pro amatérské běžce všech věkových kategorií, který pořádá Občanské sdružení Polánka. Trasy závodu jsou vedeny členitým, pestrým terénem okolí Smilových Hor, převážně po lesních a polních cestách s krásnými výhledy do kraje. Můžete trénovat přímo na trati závodu - mapa je zde. Muži poběží okruh v délce 8,5 km, ženy v délce 6,5 km, žáci a žákyně poběží 1,7 km na Hůrku, děti do 10 let kolečko 200 m na fotbalovém hřišti. Přidáváme turistickou kategorii   s trasami 8,5, 6 a 3,4 km.

Prezentace bude od 13:00 do 14:20 v turistické ubytovně, start závodu na fotbalovém hřišti, cíl tamtéž (kromě kategorií žáci a žákyně, které budou mít cíl na Hůrce (u vysílače). Start závodu dětí bude v 13:30, start všech ostatních kategorií v 14:30.

Všichni závodnící obdrží v cíli občerstvení a upomínkovou samolepku. Na vítěze čekají diplomy a drobné (ale pěkné) ceny - tradičně od firmy HUDY TÁBOR , dále třeba 2 láhve výborného moravského vína od paní Jany Pilátové z vožické DOBRÉ VINOTÉKY J+R, poukázky ke konzumaci v PENZIONU PACOVKA  nebo v RESTAURACI U ZVONICE nebo dorty pro vítěze dětských kategorií od firmy CUKRÁRNA VAŇKOVÁ nebo poukázky na nákup rostlin v ZAHRADNICTVÍ BASÍK .  Po vyhlášení vítězů bude následovat tombola a pokud nebudete spěchat domů, můžete posedět (či zatancovat si) za hudebního doprovodu v útulné společenské místnosti ubytovny. A můžete závod i náležitě oslavit, protože v turistické ubytovně je možné přenocovat (a pro závodníky bude sleva 50%!)

Startovné: dospělí: 60,- Kč, děti a mládež: 20,- Kč

více

23. březen 2012

Stav stop 3.3. a naše doporučení a plány

Možná ještě několik dní vydrží kolečka z Lyžařského dne (podél lesa k rybníku Jetišov) a některé úseky stop v lese.

Po silnicích a některých cestách se již dá jezdit na kole a taky běhat - trénujte na závod v krosovém běhu, POLÁNKA KROS, který se bude konat v sobotu, 28.4. ve Smilových Horách a je určen pro širokou amatérskou více či méně sportovní veřejnost všech věkových kategorií. Hlavní závod bude v délce 8 km s převýšením kolem 180 m, po trati se smíšeným povrchem. O dalších podrobnostech Vás budeme včas informovat.

 

 

04. březen 2012

Jaký byl Lyžařský den na Polánce

Pravda je, že jsme si ho představovali jinak, ale přesto se vydařil - podívejte se na fotky. Bylo krásně, v Hartvíkově se sešlo několik běžkařů, včetně bývalé úspěšné závodnice v běhu na lyžích a biatlonu, Marie Zachařové. Projeli jsme se na na kilometrovém kolečku, posledním běžkařském okruhu v okrese Tábor (a docela to frčelo, zvlášť dopoledne), zájemci si vyzkoušeli jízdu na skútru (pro zúčastněné holčičky a ženy dost adrenalinový zážitek), Honzík Kobliha z Chýnova zvítězil v Biatlonku (škoda, že neměl soupeře, půlkilometrové kolečko by na běžkách určitě zdolalo víc dětí, ale začínaly jarní prázdniny a většina jich asi odjela do hor). Půjčovnu běžek nakonec využila jen Kristýnka s Helenou Dlouhou z Vožice, které nám přišly pomáhat, i když nevěřily, že se ještě dá běžkovat. Moc jim děkujeme a stejně tak paní Blažkové z prodejny  SPORT BLAŽEK TÁBOR, která nám zapůjčila několik kompletů běžkařského vybavení. Poděkování patří i Hartvíkovským, kteří nám tradičně poskytli útulný azyl v jejich klubovně. V příjemné atmosféře jsme zde zakončili Lyžařský den i letošní běžkařskou sezónu.

04. březen 2012

Stav stop 29.2.

Deště tohoto týdne se na rozdíl od dřívějších projevily i na Polánce dost významně, sezóna zřejmě končí. V pátek odpoledne skútr při přejezdu do Hartvíkova možná trochu vylepší stopu v úseku Nad Pohnáním - U Bl. šraňku - Klenčí - Hartvíkov (která se dnes dala projet, ale místy je znečištěná jehličím) a projede asi 5 km kolečko kolem Hartvíkova. Až na krátký úsek je dobře sjízdná modrá v úseku Nad Domamyšlí - Rybník Louky, ale pro dokončení okruhu musíte běžky vzít párkrát na procházku.

Doporučené výchozí místo: Hartvíkov

29. únor 2012

Lyžařský den na Polánce v sobotu 3.3. bude!

(pouze Skimaraton Polánka odkládáme na příští sezónu)

Zveme všechny přátele Polánky a běžkování do Hartvíkova na rozloučení s letošní sezónou!

Program Lyžařského dne:

 • Biatlonek Polánka pro menší i větší děti - i pro ty, které dosud na běžkách nestály, protože o vítězi nerozhodne čas, ale jak mu to bude po jednom kolečku na běžkách házet, myslet či tvořit
 • Půjčovna kompletního běžkařského vybavení zdarma - pro první kroky na běžkách vás navíc vybavíme radou "jak na to"
 • Okruh kolem Hartvíkova v délce kolem 5 km pro každého - nově projedeme skútrem
 • Občerstvení zajištěno v hartvíkovské klubovně během trvání celé akce


Aktualizace 2.3.2012:
Podařilo se nám připravit kilometrové kolečko, takže program pro děti proběhne beze změn. Stejně tak proběhnu výuka běhu na lyžích klasickou technikou, pro zájemce máme připraveno několik běžkařských kompletů k zapůjčení.

Přesto je však celou akci nutno brát hlavně jako slavnostní zakončení sezóny a spíše společenskou než sportovní událost. Srdečně Vám všechny zveme.

více

29. únor 2012

Stav stop 25.2.

Sněhu znatelně ubylo, ale na Polánce ho většinou zůstalo dost na to aby mělo cenu vyrazit se skútrem (a tak jsme nakonec vyrazili)

Nejlepší svezení je na modré mezi Hartvíkovem a myslivnou Polánkou (Hartvíkov - Klenčí - Skřipiny - Polánka, myslivna) kde je až na několik krátkých useků na svážnici dost sněhu i pěkná stopa. Spojka mezi "Nad Pohnáním" a "Polánka, myslivna" je v dost špatném stavu, takže je lepší se jí vyhnout a jet tam i zpátky tou samou cestou (po svážnici).
Slušně se dá jet i Klenčí - U Blanického šraňku - U Mikuláše - Nad Domamyšlí - Hartíkov a doplnit tím výše zmíněné. Zelená mezi Kaslovým altánem a Mikulášem je dost rozježděná autem, dojem ale zachraňuje svezení po modré podél lesa u Domamyšli.

Dopručená výchozí místa: Hartvíkov a myslivna Polánka.

25. únor 2012

Stav stop 24.2.

V okolí Pojbuk  a Bradáčova již vykoukla oranice, na Polánce a nejbližším okolí je sněhová pokrývka stále souvislá, v tloušťce kolem 20 i více cm. Běžkovat se dá, ale spíš turisticky. Mimo les se stopy občas propadají, v lese jsou tvrdé, ale místy se začínají špinit jehličím. Noc je velmi teplá, lze očekávat další úbytek sněhu. Pokud nebude velký, vyzkoušíme zítra dopoledne, jestli by se nedala opravit stopa na Polánce mimo les (kolem Domamyšli, Hartvíkova a Blaničky).

24. únor 2012

Aktuálně ze stop

21.2.V lesních úsecích stopy zmrzlé a z kopce hodně rychlé.Na loukách nad Donamyšlí a Pohnáním k Blaničce dnes nádhera.Díky Radek

21. únor 2012

Stav stop 19.2.

Na Polánce připadly během neděle 3 cm sněhu, zatímco dole pršelo. Jezdilo se krásně, zvlášť v lese. Doporučujeme sklouznout se po modré nad Chotčinami, případně objet i celý zelenomodrý okruh.

20. únor 2012

Zničená stopa - lhostejnost nebo dokonce úmysl?

Včera jsem jela odpoledne krásně čerstvě vyříznutou stopou podél aleje k Rodné a říkala jsem si, že až se budu vracet bude vymrzlá a pojede to ještě lépe. Nejelo - stopa byla zničená dvěma páry bot, které na konci aleje odbočily do lesa. Přitom stopa vede souběžně s cestou s vyjetými kolejemi od traktoru, kde by se šlo přinejmenším tak dobře jako v lyžařské stopě!

Děkujeme všem ohleduplným pěšákům či řidičům, kteří se vyhýbají lyžařským stopám!

19. únor 2012

Stav stop 18.2.

Stopy jsou překvapivě dobré, k večeru vymrzly a byly až moc rychlé. K obvyklým výchozím místům (Hartvíkov, Rodná) přibylo Pohnání - auto lze zaparkovat u hřbitova. Stav stop - viz trasy.

18. únor 2012

Lyžařský den na Polánce - sobota 3.3. od 9:00 v Hartvíkově

Ve čtvrtek budeme informovat o stavu sněhové pokrývky kolem Hartvíkova po deštích v tomto týdnu a tedy i o tom, jestli se Lyžařský den uskuteční  - zatím to ještě nevzdávejte, o víkendu má sněžit :-).

Program:

 • Skimaraton Polánka - dálkový běh na lyžích klasickou technikou na vzdálenost 20 - 30 - 40 km - podle sněhových podmínek, pro muže a ženy od 18-ti let, prezentace v 9:00, start v 9:30
 • Půjčovna běžkařského vybavení pro děti i dospělé (9:00 - 16:00) - pro první kroky na běžkách na Polánce vás navíc vybavíme radou "jak na to".
 • Biatlonek Polánka (Od 13:00, vyhlášení vítězů v 15:00) - několik běžkařských okruhů pro malé i větší děti - i pro úplné začátečníky, protože o vítězi nerozhodne čas, ale jak mu to bude střílet a myslet)
 • Občerstvení zajištěno - během celé akce v hartvíkovské klubovně

Aktuální informace také ve "více". Prosíme o šíření informací o akci prostřednictvím plakátku.

více

18. únor 2012

Protahování na víkend 18. - 19.2.

V sobotu dopoledne protáhneme zelenomodrý okruh po Polánce (Hartvíkov - Polánka mysl. - U Mikuláše - Hartvíkov) s napojením parkoviště Nad Dubem. Pokud nedojde k úbytku sněhu v nižších polohách, napojíme na Polánku Pohnání, Mašovice, Dolní Hořice (novou trasou) a Chýnov. Kolem poledne vyrazí skútr na okruh Rodná - Pojbuky - Nad Domamyšlí - Rodná a napojíme Mladou Vožici (přes Horní Kouty).

Aktuálně z terénu: došlo k malému zpoždění v protahování (utržený závěsný hák je už snad opraven - díky našemu příznivci, panu Švecovi z Hartvíkova). Podmínky na běžkování jsou dobré!

více

17. únor 2012

Stav stop 14.2.

Dříve než jsme Vás stačili pozvat do stop závodu, ale i ostatních - ještě včera se v malém poprašku prašanu v tuhých stopách pěkně jezdilo - je všechno jinak. V lese budou stopy určitě patrné, mimo les pravděpodobně moc ne. Aktualizaci stavu stop v mapě berte, prosím, jen orientačně

15. únor 2012

Jaký byl Polánka Cup 2012

Jednoduše povedený. Podívejte se na fotky (budou přibývat). Pokud máte nějaké jiné, pošlete nám je, prosím, rádi je zveřejníme.

Výsledky závodu jsou prozatím ke shlédnutí zde

Moc děkujeme všem, kteří nás podporují a pomáhají nám:

 • Ceny pro závodníky zajistily firmy HUDY Tábor, APEX BIKE Tábor, SPORT BLAŽEK Tábor, REPROGRAFIE Tábor a firma FLOSMAN a.s.
 • Stopaře (protahovadlo) nám v sobotu rychle a perfektně opravil Jiří Švec z Hartvíkova
 • Hartvíkovští nám zapůjčili útulnou klubovnu
 • Táborské soukromé gymnázium nám zapůjčilo várnici na čaj
 • Členům našeho sdružení vydatně pomáhali s organizací závodu: Aleš Mach, Tomáš Souček, Jan Bakule, Veronika Veselá a Simona Veselá

Ještě jednou díky!!!

více

13. únor 2012

Stav stop 9.2. a plánované protahování

V lese na Polánce je ve starých vymrzlých stopách vrstva prašanu, pěkně se v nich většinou jede. Mimo les jsou stopy na nechráněných místech již málo patrné. Zítra (v pátek) po poledni protáhne skútr přístupové trasy od parkoviště Nad Dubem, od Mašovic a Pohnání a okruh přes Pojbuky a Blatnice do Rodné s odbočkou přes Bradáčov. V sobotu budeme připravovat závodní tratě - velmi pravděpodobně v lese. Pokud zbyde čas, protáhneme stopu k brodu přes Chýnovský potok.

více

09. únor 2012

Stav stop 4.2. a doporučení na neděli

Ve všech stopách v lese je více či méně jehličí, stopy mimo les jsou dobré, jen v několika místech zaváté - můžeme je doporučit. Pokud nepřipadne sníh, bude i závod Polánka Cup mimo les, po loukách a polích v okolí Hartvíkova.

více

04. únor 2012

Stav stop 3.2. a doporučení na víkend

Stopy v lese nám v některých úsecích pokazilo napadané jehličí, mimo les jsou stopy dobré, místy zaváté (kolem 30%). Nemůžeme doporučit trasy, kde by všude byla stopa zcela kvalitní, přesto si myslíme, že po patřičném zakuklení stojí za projetí minimálně čtyři (viz "více"). Občerství Vás hospody v Pojbukách a Dolních Hořicích a osvěžovna v Bradáčově. Nové parkoviště v Hartvíkově bude na víkend prohrnuto vpravo od odbočky do vsi u autobusové čekárny.

více

03. únor 2012

Na strojní údržbu našich tras (která je finančně náročná)

můžete přispět na účet Občanského sdružení Polánka: 227 229 248 / 0300 

Mockrát děkujeme za příspěvek běžkařům: manželům Kocourovým, Ondrovi a Evě Kamirovým, Janovi Benedovi a Ing. Jiřímu Hlavsovi a také bezejmenným dárcům, kteří přispěli do našich kasiček v hospodě v Pojbukách a při závodech v Hartvíkově.

Sezónu 2011/2012 nám finančními příspěvky pomohli zajistit:

 • Krajský úřad Jihočeského kraje
 • Mikroregion Venkov
 • Město Mladá Vožice
 • Město Tábor
 • Město Chýnov
 • Město Sezimovo Ústí

02. únor 2012

Stav stop 2.2.

Asi skoro zbytečně jsme včera projeli okruh ke Smilovým Horám.
Aktualizace: Vypadá to, že nebude až tak zle - stopy mimo les jsou sice místy (úplně) zaváté, ale valná část je poměrně dobře zachovaná.

více

02. únor 2012

Polánka Cup 2012 v neděli 12.2. od 13 hod.

Zveme všechny přátele Polánky a běžkování na 4. ročník závodu v běhu na lyžích klasickou technikou. Kategorie, závodní tratě, start jednotlivých kategorií atd. - viz "více"

Čekají na vás upomínkové samolepky a diplomy (které nám sponzorsky vytiskla REPROGRAFIE Tábor) a pěkné ceny od firem HUDY Tábor, APEX BIKE Tábor a SPORT BLAŽEK Tábor. Občerstvení nám pomohla zajistit firma FLOSMAN a.s.

Nebojte se zimy! Start jednotlivých kategorií bude hromadný, odpadne čekání - a můžete se zahřát v klubovně horkými nápoji či polévkou.

Parkování v Hartvíkově - odhrnutá plocha vpravo od příjezdové silničky za autobusovou zastávkou

Závodní tratě kategorie muži (a junioři) a ženy (a juniorky) nakonec vedou částečně lesem, částečně mimo les. Délky okruhů všech kategorií a jejich zakreslení do map přineseme zde v pozdních nočních hodinách.

Prosíme o šíření informací o závodu vyvěšením plakátku.

více

30. leden 2012

Doporučení na neděli 29.1.

je stejné jako na sobotu. Stav stop - viz trasy. Na Batkovy je od rozc. Nad Pohnáním projetá od běžkařů slušná stopa, dolů musíte s běžkami v ruce (těžba dřeva) a od silničky již pokračujete upravenou stopou po modré značce ke Kaslovu altánu.

Trénujte na závod :-). Pokud nedojde k oblevě, uskuteční se Polánka Cup 2012 (závod v běhu na lyžích pro širokou amatérskou veřejnost všech věkových kategorií) v neděli 12.2. v Hartvíkově od 13 hod.

Od 12:00 Vás občerství hospody v Pojbukách a Dolních Hořicích.

29. leden 2012

Stav stop 27.1., doporučení na sobotu

Projeté trasy mimo les jsou dostatečně vysněžené (kolem 25-30 cm), i v lese je většina stop kvalitních, některé úseky tras jsou poškozené těžbou dřeva (okolí vrcholu Batkovy, kolem Kaslova altánu), kamínky občas vylézají z lesního úseku trasy Rodná - Červený kříž, je možno opatrně objet. Opatrně je také třeba sjíždět do Dolních Hořic (červená je rozbrázděná od traktoru, na žluté jsou občas kamínky).Zareagovali jsme na informaci z terénu a protáhli stopy z Dolních Hořic na Chýnov (jen k brodu přes Chýnovský potok). Vyznačení sjízdnosti v mapě nemusí sedět na 100%, protože některé trasy budou projety teprve v sobotu dopoledne (zbývající trasy na Polánce a okruh přes Vodici).

Doporučené okruhy (které je navíc možno různě kombinovat):

1) Z Rodné přes Nahořany do Pojbuk (od 12:00 otevřena v Pojbukách v sobotu i neděli hospoda!!! ) a zpět přes Dolní Světlou (17 km) - doporučujeme tento směr

2) Nad Dubem - Polánka mysl. - po modré přes Skřípiny,Hartvíkov, U Mikuláše - po zelené U Bl. šraňku - po žluté Klenčí a zpět po modré a zelené (20 km)

3) Hartvíkov - Klenčí - U Bl. šraňku - Kopcová cesta - Nad Domamyšlí - Hartvíkov (8 km)

4) Hartvíkov - Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov (12,5 km)

Občerstvení na trasách v sobotu a neděli od 12:00: hospody v Pojbukách a Dolních Hořicích

Prosíme chodce a řidiče, aby se vyhýbali běžkařským stopám.

 

27. leden 2012

Stav stop 25.1. a výhled na víkend

Projeté stopy leží pod 10 cm vrstvou nového sněhu, turistické běžkování je možné, místy jsou stopy patrné. V lese je většina cest vysněžena již dobře, zůstávají však úseky, které je potřeba objet atd. opatrně. Vyjímečně dobré podmínky jsou mimo les ve vyšších polohách, z čehož (kromě předpovědi počasí) vychází plánované protahování stop na víkend. Proběhne z větší části v pátek odpoledne - večer (trasy po Polánce s napojením Rodné a parkoviště Nad Dubem, okruh délky 16 km: Rodná - Nad Domamyšlí - Bydlín - Pojbuky - Nahořany - Rodná) a v sobotu dopoledne ("jarní okruh" 10,5 km: Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí - Rybník Louky - Vodice). V nižších polohách (Vožice, Chýnov, Blatnice) je, bohužel, stále málo sněhu pro strojní protažení stop.

 

25. leden 2012

Nový sníh a nedělní upravování stop

Vzhledem k tomu, že přes noc napadl sníh, bude dnes dopoledne upravena část stop, které vedou mimo les. Ideální výchozí místo je Hartvíkov. Budeme vás informovat o kvalitě stop.

22. leden 2012

Stav stop 21. 1.

Noční mráz přinesl zledovatělé stopy. Kvalita stop je z 80 % dobrá. Ideální výchozí místa jsou Hartvíkov a Blanička. Stále platí, že úseky v hustém lese je radno přejít pěšky. Úseky mimo les a na širších cestách (kromě svážnice Skřípiny-Polánka myslivna) jsou v takřka ideálním stavu. Doporučujeme vyrazit z Hartvíkova po modré na Klenčí, U Blanického Šraňku, U Mikuláše, Nad Domamyšlí, Rybník Louky, Hartvíkov, případně z Hartvíkova po červené na Kopcovou cestu a po zelené na Batkovy a vrátit se stejnou cestou. Trasu Skřípiny-Polánka Myslivna-Nad Pohnáním lze objet po asfaltce.

21. leden 2012

Páteční protahování a tipy na víkend

Přestože to tak v údolí nevypadá, na Polánce je zima v plné síle. Dnes bylo konečně protaženo dostatečné množství tras k projíždce. Sledujte mapu nebo čtěte následující popis. Ideálně oboje. Výchozích míst je několik: Ideální je Hartvíkov, dobrá Blanička a o něco horší Rodná. Kvalita stop je obecně dobrá, ale v hustém lese místy velice špatná. Doporučujeme otevřenější lesní úseky a úseky vně lesa. Z Hartvíkova po modré na obě strany. Špatný a nesjízdný úsek je Polánka myslivna- Nad Pohnáním, doporučujeme vzít lyže do rukou, úseky v hustším lese lze vynechat a objet po silničče. Špatný je i úsek Nad Pohnáním-Batkovy, jako odměnu si ovšem můžete dopřát krásný sjezd. Zelená značku U Kaslova altánu-U Mikuláše je v ideálním stavu, žlutá spojka na modrou (Klenčí-U Blanického šraňku) je opět horší kvality. Kopcová cesta-Hartvíkov jen částečně problematická. Idylický je naopak úsek Nad Domamyšlí-Rybník Louky. Velice špatný a nesjízdný je úsek Rodná-U Červeného kříže. Obecně lze doporučit zítřejší běžkování jako ochutnávku (snad) právě začínající sezony. Předpověď vypadá slibně...

20. leden 2012

Výhled na víkend

Jestli to sněhové podmínky dovolí, budeme v pátek odpoledne protahovat.

více

19. leden 2012

Stav stop 14.1.

Na lukách a polích kolem rozcestníku Nad Pohnáním je projeto skútrem asi 2 km kolečko, ke kterému je nejlepší přístup z cesty k lesu za mostkem přes Blaničku, 500 m za Blaničkou směrem na Pohnání, kvalita stop je poměrně dobrá. Turisticky se dá jezdit na běžkách i v lese na Polánce, ale není zde ještě dost sněhu na strojní protažení. Pokud se podmínky zlepší, uvažujeme o protažení stop i v týdnu, pravděpodobně ve středu - budeme včas informovat.

14. leden 2012

Konečně snad sníh na běžky!

Zítra (v sobotu) vyjedeme se skútrem asi v 10:30 víceméně prozkoumat možnosti. Minimálně projedeme tréninkové kolečko na loukách kolem Blaničky, nedočkavci (raději na starších běžkách) mohou zkusit jet ve stopách skútru. Kolem poledne očekávejte aktuální zprávy.

13. leden 2012

Lyžařská sezóna 2011/2012 - nové trasy a sportovní desatero na Polánce

Občanské sdružení Polánka se dohodlo s Lesní správou Tábor (Lesy ČR) na následujícím:

 • v přírodním parku Polánka je nutné dodržovat "Sportovní desatero"
 • ruší se lyžařská trasa mezi rozcestníky Kopcová cesta - Červený kříž a nahrazuje ji nová (zatím nevyznačená, ale již zobrazená v mapě) trasa vycházející od rozcestníku Nad Pohnáním směrem na trasu Blanička - Červený kříž (viz trasy)
 • v případě stažení části trasy Skřípiny - Polánka myslivna, bude upravena náhradní spojka, která přerušený modrý okruh propojí (nesjízdný úsek i spojka bude vyznačena v mapě)

Respektujte, prosím, tuto dohodu!

více

17. prosinec 2011

Svatováclavský výšlap 28. září

Dříve než vás začneme zvát do běžkařských stop, přijměte pozvání na společnou akci Klubu českých turistů (jehož členy jsou někteří členové OS Polánka) a Cyklistického klubu Mladá Vožice - na 3. ročník turistického pochodu Svatováclavský výšlap. Nabízíme zajímavé trasy pěší (s hlavní trasou na Blaník a odvozem autobusem zpět), cyklistické či MTB, pro děti stopařskou hru, pamětní diplom, medaili, občerstvení a pěkné přivítání v cíli.

Ke stažení (podrobnosti a trasy):
plakát, cyklo 47, cyklo 60, MTB 65, pěší 10, pěší 16 a pěší 21.

30. srpen 2011

Polánka Cup 2011

Očekávali jsme aprílový žert (že to bude na lyže, když jsme to vzdali a zveme na závod v krosovém běhu) - ale nekonal se, bylo skoro léto a v lese se příjemně běželo. Podívejte se na výsledky - ale stejně - důležitější než vyhrát je přeci zúčastnit se! Brzy zveřejníme také fotodokumentaci ze závodu.

Hezké ceny věnovaly vítězům firmy:

 • HUDY Tábor
 • APEX BIKE Tábor
 • SPORT BLAŽEK Tábor
 • VEFA Tábor
 • Město Mladá Vožice

Děkujeme!

04. duben 2011

Závod v krosovém běhu - Polánka Cup 2011 - 3.4. v Hartvíkově

V neděli 3.4. v 10:00 očekáváme v Hartvíkově amatérské běžce všech věkových kategorií a výkonností. Cupy jsou již připraveny!

Od 10:00 bude probíhat prezentace v klubovně vedle kostela.

V 11:00 bude hromadný start všech kategorií (kromě dětí a žactva) z rozcestí "U křížku".

V 11:05 z rozcestí "U křížku" odstartují děti a žactvo.

Mapa tratí zde.

více

28. březen 2011

Polánka Cup 2011 bude určitě 3. dubna

... a to jako závod v krosovém běhu v Hartvíkově,  protože naše krásná nová startovní čísla nechceme nechat ležet ladem.

Kdyby však přeci jen napadlo dostatečné množství sněhu, pokusíme se kromě výše zmíněného krosu uspořádat závod v běhu na lyžích a to hned následující neděli (bude-li to v časových možnostech organizátorů) - ihned o tom budeme informovat.

více

13. únor 2011

Stav stop k 4.2.

Zatím nedošlo k podstatné změně stavu před týdnem. Nejlepším nástupním místem zůstává Hartvíkov, případně Blanička, běžkovat se dá, některé úseky je však třeba opatrně objet.

04. únor 2011

Stav stop k 29.1., doporučené trasy

Zcela se nevrátil prosincový stav, podmínky v úsecích s rovnějším podkladem a řidším lesem však jsou dobré, více sněhu je na východ od Polánky, proto jsme projeli Jarní okruh (v terénu neznačen, v mapě žlutě: Bydlín - Vodice - Rybník Louky) a můžeme doporučit zvlášť část Bydlín-vyhlídka nad Lhotkou (celkem dobrá stopa, pěkné krajinné scenerie, hezký výhled - s nástupními místy v Hartvíkově nebo Blaničce. Trasy na Polánce jsou střídavé kvality, místy velice dobré, místy horší - viz trasy.

29. leden 2011

Úprava stop na víkend 29.-30.1., doporučení, občerstvení

V pátek dopoledne protáhneme většinu stop na Polánce a napojení z Chýnova a Dubu, v sobotu ráno doplníme protažení Polánky a zkusíme protáhnout Jarní okruh (rybník Louky - Vodice - Bydlín). O kvalitě stop budeme přesněji informovat v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne prostřednictvím mapy.

Doporučená nástupní místa: Hartvíkov, Blanička (místo Rodné, z níž je přístupová cesta na několika místech málo vysněžená), Dub

Občerstvení kromě hospody V Dolních Hořicích od 12:00 v sobotu nabízí také Rodná po celý den od 10:00 při příležitosti pořádání závodu v motoskijöringu.

27. leden 2011

Děkujeme mockrát

běžkařům za příspěvky na údržbu tras, které jsme nalezli na našem účtě a v kasičce v Rodné.

18. leden 2011

14.1. - dvě dobré zprávy v ubrečeném počasí

První: Ryjí-li krtci v lednu (a to ryjí!), bude sníh ještě v květnu (pranostika).

Druhá: Můžete se ještě sklouznout asi 2 km v souvislé stopě (na sněhu) v lese na modré značce od Hartvíkova přes Klenčí k silničce.

14. leden 2011

Stav stop 7.1. a doporučení na víkend

Dnes navečer na našich horách vál jižní vítr a do toho padal sníh, zatímco pod horami pršelo. Ale obleva znát je. Namažete-li klistr, užijete si ještě docela pěkného jarního běžkování s tím, že občas narazíte na vytátá místa - nejsou skoro vůbec na doporučeném okruhu na Polánce.

Doporučujeme: nástupní místo Hartvíkov a okruh Hartvíkov-Klenčí-U Bl. šraňku-Kopcová cesta-Červený kříž-Nad Domamyšlí-Hartvíkov (s možným napojením také z Rodné).

Nedoporučujeme: prudší sjezdy

Předpokládáme: až na několik horších úseků dobrou stopu po zelené z rozc. Nad Domamyšlí až do Smilových Hor

07. leden 2011

Lyžařskými trasami Polánky s Klubem českých turistů

Výlet na běžkách původně lánovaný na neděli 16.1. je odložen, počkáme na lepší sněhové podmínky. Možná se dočkáme již příští neděli - podle vývoje počasí budu informovat.

více

05. leden 2011

Chodci ve stopě

Stopu žluté značky v úseku od rozcestníku Přední Martínek-Loviště si někdo patrně spletl s chodníkem, nicméně umrzlá stopa i to vydržela a je krásně sjízdná. Důrazně prosíme všechny uživatele lesa, aby našlapovali mimo lyžařské stopy. Děkujeme.

31. prosinec 2010

Červená u Rodné a nová stopa do Vodice

Počátek červené značky u Rodné je kvůli plánovánému závodu v motoskijöringu neprotažený. Jedná se pouze o úsek ve směru na Nahořany a to pouze k silnici. Závodní dráhu proto, prosím, objeďte.

Pozitivnější zprávou je, že byl projet úsek Nad Domamyšlí Vodice.

31. prosinec 2010

Občerstvení na stopách 31. - 2.1.

Restaurace v Dolních Hořicích: od 12:00

Občerstvení u lyžařských vleků v Horních Koutech: 9:00 - 17:00

Neděle 2.1. - Občerstvovací stanice Rodná: 12:00 - 16:00

31. prosinec 2010

Vožická 50

Zdatným běžkařům z Vožice, ale i odjinud doporučujeme 50-60 km okruh

více

31. prosinec 2010

Občerstvení na stopách 29. - 30.12.

Restaurace Dolní Hořice: od 11:00

Restaurace Pojbuky: ve středu od 13:00, ve čtvrtek 11:30 - 13:00

Lyžařské vleky Horní Kouty: 9:00 - 17:00

29. prosinec 2010

Polánka Cup 2011

Je tu opět jaro, závod odkládáme na neurčito. Třeba zima ještě přijde a naše krásná nová startovní čísla nezůstanou letos ležet ladem...

více

28. prosinec 2010

Stav stop 28.12.

Dnes po 14. hodině bude dokončena úprava červené a zelené značky v úseku Rodná - Smilovy Hory - Pojbuky - Dolní Světlá, jak je již nyní znázorněno v mapě. Bohužel, trvání stop v nechráněných úsecích je krátké, není jich však mnoho. Začátek stopy Dolní Hořice - Skřípiny byl včera z neznámých důvodů zlikvidován, její pokračování po cestě podél Skřípinského potoka  zůstalo zachováno v dobré kvalitě.

28. prosinec 2010

Možnost občerstvení 26.12.

Od 12:00 nabízí restaurace v Dolních Hořicích polévku, jiná teplá jídla atd. Využijte obou upravených tras do Dolních Hořic z Polánky, včetně přístupové trasy z Chýnova.

Na závěr výletu můžete posedět v restauraci U Báby v Ratibořských Horách.

26. prosinec 2010

Stav stop v neděli 26.12.

Během dnešního rána až dopoledne upravíme stopy na Polánce a přípojku z Chýnova. Vhodná výchozí místa jsou tedy (komě Chýnova) Rodná, Dub, Hartvíkov a Dolní Hořice.

Na mapě je očekávaný stav kolem 11 hodiny (na Polánce budou stopy upravené dříve).

Zítra ráno plánujeme upravit stopu u Mladé Vožice a okruh přes Blatnice.

26. prosinec 2010

Stav stop 23.12

Kdyby všichni uživatelé lesa na Polánce přemýšleli hlavou, měli bychom krásně zachované lyžařské stopy. Nicméně, existuje jistá skupina lidí, kteří vlastní suv a potřebují denně do lesa. Komu se to zdá nepochopitelné, vítejte. Jestli je, prosíme Vás, znáte, vysvětlete jim prospěšnost pohybu na čerstvém vzduchu a informujte je o tragických následcích neustáleho sezení.

Stopy jsou v neporušených partiích kvalitní, mimo les místy zaváté. Kdo se tedy chystá vyrazit na běžky, doporučujeme modrý okruh na Polánce, sledujte mapu. Vzhledem k očekávanému sněžení se budou stopy protahovat 26. 12. ráno, případně 25.12. večer.

23. prosinec 2010

Trasa Horní Kouty - Doubí

Je překvapivé, že tak, jak byla stopa projeta v sobotu, se dá celá (i z kopce) jet ve stopě, kromě krátkého úseku hned ze začátku, který méně zdatní lyžaři snadno sejdou.

více

19. prosinec 2010

Stav stop k 18.12. a doporučení

Včera odpoledne a dnes ráno byly protaženy stopy na Polánce a okruh z Rodné na Blatnice, včetně přístupových tras z Mladé Vožice a Rodné - viz trasy. Stopy jsou kvalitní, vyzkoušejte!

Platí doporučení na tento víkend, které jsme zveřejnili ve čtvrtek. Vzkoušejte 16 km dlouhý modrý okruh na Polánce i 15 km dlouhý okruh z Rodné na rozc. Olšiny, Martínek, Dolní Světlá a přes rozc. Červený kříž zpět do Rodné.

více

18. prosinec 2010

Možnost občerstvení o víkendu 18.-19.12.

Občerstvovací stanice Rodná: 12:00 - 16:00

Restaurace Dolní Hořice: od 12:00

Občerstvení u lyžařských vleků v Horních Koutech: 9:00 - 17:00

Restaurace u Báby Ratibořské Hory: od 11:00

18. prosinec 2010

Úprava stop a doporučení na víkend 18.-19.12.

Stopy zmizely pod přívaly sněhu, jen v lese je lze někde tušit...

Nejbližší úprava stop na Polánce a napojení rozcestí Nad Dubem a Chýnova se uskuteční v pátek odpoledne. V sobotu dopoledne  upravíme trasu od koupaliště v Mladé Vožici-Pavlově k vlekům v Horních Koutech a červenou Doubí-Rodná (případně při dobrém vývoji počasí okruh po zelené přes Dolní Světlou).

O tomto víkendu bude možnost parkování v Rodné, na rozcestí Nad Dubem, u myslivny Polánka a v Hartvíkově.

více

15. prosinec 2010

Stav stop k 13.12.

Napadlo asi 15 cm nového sněhu, prašanu, stopy v lese jsou přesto v dobrém stavu, sledujte aktualizované informace na mapě.

více

13. prosinec 2010

Nový 16 km okruh na Polánce upraven

Oblevou naše hory neutrpěly, naopak - napadlo kolem 15 cm nového hutnějšího sněhu, takže bylo možné upravit stopy na Polánce tak, jak jsou vyznačeny a většinou v dobré kvalitě. Na nechráněných místech se dnes stopy zafoukávaly. Za předpokladu předpovídaného vývoje počasí počítáme s tím, že v lese na Polánce nám modrý 16 km dlouhý okruh pár dní vydrží.

12. prosinec 2010

Stav stop v neděli 12.12.

Přes noc napadlo poměrně dost sněhu což mnohé změnilo - zkusíme upravit některé dříve shrnuté cesty. Maximálně ve 12 by měl být protažen celý modrý okruh (včetně přípojky z Dubu) a okruh přes Bydlín, Pojbuky, Blatnice a Nahořany využitelný pro návštěvu  Ohřívárny  ve Smilových Horách.

Na mapě je vyznačen přepokládaný stav kolem 12 hodiny!

12. prosinec 2010

Doporučení na neděli 12.12.

Platí doporučení na sobotu a navíc:

Do Smilových Hor vyzkoušejte dnes upravenou trasu po červené z Rodné na Františkov, odtud podél silnice na Smil. Hory, za lesem překřížit silnici a podél lesa na zelenou - viz trasy - fialová čára (znázorňující kvalitu stop). Ve Smilových Horách Vás šipky zavedou do Ohřívárny Polánka, odkud se plni sil vydejte zpět po zelené k rybníku Loviště, odtud po žluté na Olšiny a po červené do Rodné (celkem 20 km).

11. prosinec 2010

Možnost občerstvení o víkendu 11. - 12.12.

 • Občerstvovací stanice Rodná: 12:00 - 16:00
 • Turistická ubytovna Smilovy Hory: 12:30 - 16:00
 • Občerstvení u vleků v Horních Koutech: 9:00 - 17:00
 • Restaurace v Dolních Hořicích: od 12:00
 • Restaurace U Báby v Ratibořských Horách: od 11:00

 

11. prosinec 2010

Stav stop k 11.12. a doporučení

Oblevou nejvíce utrpěly nechráněné stopy mimo les (červená Rodná - Olšiny, žlutá Olšiny - Martínek). Jinde jsou většinou stopy pod novým sněhem patrné. Během dnešního dopoledne budeme stopy upravovat, včetně premiérové z Mladé Vožice do Horních Koutů.

Doporučujeme:

 • zcela nenáročnou jízdu (i pro začínající běžkaře) od koupaliště v Mladé Vožici - Pavlově k lyžařským vlekům v Horních Koutech, zde možnost občerstvení a návrat stejnou cestou, celkem 6 km
 • výlet z Pojbuk po zelené značce do Smilových Hor, kde se můžete ohřát a vydatně občerstvit na zpáteční cestu v nové útulné turistické ubytovně, celkem 12 km (nebo z Rodné po modré na rozcestí Nad Domamyšlí a odtud po zelené do Smilových Hor - celkem 32 km) - pro lyžaře-turisty, místy horší stopa, ale krásná a pestrá krajina
 • zkrácený modrý okruh po Polánce z Hartvíkova: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - po loňské trase Kaslův altán - Batkovy - Nad Pohnáním - Kaslův altán, po loňské trase U Bl. šraňku - po loňské trase na červenou - U Červeného kříže - Hartvíkov - celkem 13 km (možnost napojení z Rodné nebo z rozcestí Nad Dubem)
 • nenáročnou jízdu (i pro začínající běžkaře) z Chýnova od restaurace Na Křivé do Dolních Hořic, zde možnost občerstvení v restauraci a návrat stejnou trasou, celkem 10 km (včetně strojně neupravené trasy za brodem k městu)

11. prosinec 2010

Proč jsou vyznačené trasy na Polánce stažené na štěrk

Před loňskou zimou jsme spolu s revírníkem z Polánky, Ing. Kulíkem, věnovali velké úsilí tomu, abychom odklonili běžkařské trasy z hlavních cest v lese, po kterých se sváží dřevo. A téměř úplně se nám to podařilo. Trasy jsme vyznačili, což byla práce mnoha dní. Loni vznikl jediný problém - stažená cesta kolem hájovny U Mikuláše, která se však dala objet. Na naléhání nájemce honitby na Polánce jsme však letos byli nuceni trasy částečně vrátit na hlavní cesty s tím, že nebudou stahovány, provedli jsme přeznačení. Ale při prvním sněhu staženy byly - a to kompletně. Ne vždy však z nařízení Lesů ČR, které chtěly před obvyklou běžkařskou sezónou těžbu ukončit. Některé důvody stažení nám zůstávají utajeny a jeví se téměř jako naschvál. S nájemcem honitby zkusíme znovu jednat o částečném vrácení tras na vedlejší cesty a letos budeme situaci řešit provizorním vedením tras po loňských (viz trasy), pokud nebudou dostatečně zasněženy trasy nové, neboť běžkaři si je během minulého víkendu stejně prošlapali.

Znovu zdůrazňujeme: sledujte naše doporučení a trasy, kde aktualizujeme kvalitu stop.

07. prosinec 2010

Stopy v neděli 5.12.

Přibylo upravených stop s dobrou kvalitou, zpřehlednili jsme také zobrazování kvality stop na mapě - nahlédněte na trasy.

Platí včerejší doporučení. Určitě oceníte trasu z Rodné na Nahořany a po hrázích Blatnických rybníků.

Červená značka na Smilovy Hory stojí za projetí až k Novým Dvorům, mezi Františkovem a samotou Horsko potřebuje více sněhu.

V rámci zajíždění skútru prozkoumáme možnost napojení Ratibořských Hor přes samotu Stíska.

Občerstvit se můžete u Hasičů v Rodné od 13:00 nebo v restauraci v Dolních Hořicích od 12:00.

05. prosinec 2010

Stav stop k 4.12., možnosti občerstvení

Včera jsme na Polánce zklamaně zírali na několik cest stažených až na štěrk. Kupodivu je minulostí i krásná scéna lyžařské stopy, vinoucí se  od rybníka Jetišov ke kostelu v Hartvíkově.  Leč nezoufejme, dnes budou dobré podmínky i pro jízdu otevřeným terénem.

Doporučujeme udělat si 15 km dlouhý okruh z Rodné po červené na Nahořany a Olšiny. Pokračujte po žluté spojce na zelenou od Pojbuk a po ní přes Dolní Světlou, lesní potůček (kde jsme ještě bohužel nestihli postavit lávku) a Bydlín k rozcestí Nad Domamyšlí a přes Červený kříž zpět na červenou do Rodné. Stopa není vždy ideální, občas se objeví krtinec, tráva či jehličí, ale místy se krásně úplně zimně sklouznete.

Na tento včera upravený okruh se můžete napojit včera projetou stopou z Chýnova přes Dolní Hořice nebo z Mladé Vožice od koupaliště ráno po stopě skútru bez stopaře, později projetou stopou (přes lyžařské vleky v Horních Koutech). Během dopoledne na tento okruh napojíme ještě Smilovy Hory (zkusíme zelenou i červenou). Napojíme i rozcestí Nad Dubem, přestože od Kaslova altánu je silnička stažená. Vhodnější východisko je Rodná nebo Hartvíkov. Kvalita všech stop - viz trasy.

Ohřát se a posilnit můžete od 12:00 v Občerstvovací stanici SDH v Rodné nebo v restauraci v Dolních Hořicích.

 

04. prosinec 2010

Zahájení sezóny

Zítra (v pátek) kolem poledne se chystáme na první kolečko skútrem z Rodné. Nevíme, jak to půjde, držte nám palce, nic zatím neslibujeme, ale je pravděpodobné, že již bude možné se v projetých stopách sklouznout. Zítra navečer se chystáme protáhnout traktorem celý modrý okruh v délce 16 km. Podklad skoro žádný není, uvidíme, jak to dopadne, raději si vezměte starší lyže. Přesnější informace v pátek večer.

02. prosinec 2010

Mapa lyžařských tras Polánka

Na tuto sezónu jsme rozšířili možnosti zobrazování našich tras. Kliknutím na + si můžete vybrat ze zobrazení tras na OpenStreetMap (OSM) nebo fotomapě Google. Kliknutím na Tisk v menu "Zobrazení" na pravé straně si stáhnete mapu s vyznačením všech tras OS Polánka k vytisknutí na formát A4.

22. listopad 2010

Setkání v Rodné 4.12.

Srdečně zveme všechny přátele pohybu, zvláště pak běžkaře, na setkání v Rodné, v sobotu 4. 12. v 15:00 před obecním úřadem. Seznámíme veřejnost s realizovaným projektem "Lyžařské trasy Polánka", představíme naše nové technické vybavení na úpravu stop a poděkujeme všem našim podporovatelům. V sále obecního úřadu bude setkání pokračovat neformální debatou u piva o další činnosti sdružení.

22. listopad 2010

Projekt "Lyžařské trasy Polánka"

Přišroubováním desek s mapami jsme dne 11.11. 2010 dokončili realizaci projektu „Lyžařské trasy Polánka“, na který jsme přes MAS Krajina srdce získali 90% dotaci z Programu rozvoje venkova. V rámci projektu jsme vyznačili 55 km lyžařských tras pásovým značením Klubu českých turistů a na celém území rozmístili informační stojany či tabule s mapami a rozcestníky se směrovkami.

22. listopad 2010

Nové vybavení na úpravu stop

Podařilo se nám shromáždit 180 000 Kč na zakoupení sněžného skútru.

Na čtvrtině této částky se podílí členské obce sdružení: Bradáčov, Dolní Hořice, Pojbuky, Rodná, Smilovy Hory, Pohnánec a Pohnání

dále přispěla města a obce: Mladá Vožice, Chýnov, Ratibořské Hory, Sezimovo Ústí, Hlasivo a Tábor

a firmy: IDSC spol. s r.o., SINFO spol. s r.o., Pražská strojírna a.s., HORA s.r.o., Agrospol Mladá Vožice a.s., Loudin a spol. s.r.o., KOVONÁŘADÍ Jiří Holub a ETC, spol. s r.o.

Koupi stopaře jsme provizorně vyřešili výpůjčkou ze soukromých zdrojů.

22. listopad 2010

Chystáme se na třetí sezónu

Kdo zavítal v září do Přírodního parku Polánka a okolí, mohl si všimnout již rozmístěných rozcestníků a stojanů či tabulí. Probíhá totiž realizace projektu "Lyžařské trasy Polánka", na který jsme přes MAS Krajina srdce získali dotaci z Programu rozvoje venkova. Nejdéle do půlky listopadu by se kůly měly zaplnit oranžovými směrovkami  a stojany mapami s vyznačením tras. Před sezónou bychom také rádi dokončili pásové značení.

To však nejsou poslední změny. Na základě dohody s Lesy ČR jsme na Polánce museli změnit některé trasy (- i +) a na základě zkušeností z loňské sezóny a dalšího průzkumu terénu jsme provedli změny i na trasách mimo Polánku (+).

Největší změnou je chystané rozšíření našeho strojního zázemí o sněžný skútr, bez něhož nemůžeme stopy udržovat v plánovaném rozsahu. Zareagovali jsme na akční nabídku firmy Rosimpex s.r.o. - hodláme koupit skútr TAJGA 550 TLR WT LUX za 180 000 Kč. Náklady na vlastnoruční výrobu stopaře jsme odhadli na 50 000 Kč. Čtvrtinu nákladů přislíbily uhradit členské obce a přispěla nám již města Mladá Vožice a Chýnov a a firmy IDSC spol s r.o., Pražská strojírna a.s., SINFO spol s r.o. a HORA s.r.o. Prosíme o pomoc další obce a firmy. Volejte, prosím, na mobil: 777683815 nebo pište: info@ospolanka.cz. Předem moc děkujeme.

 

22. září 2010

stav stop k 20.3.

Pokud někoho mrzí, že sníh už roztál, může si ještě objet "Zkušební jarní okruh", kde sníh stále je. Nepočítejte ale s kvalitní stopou, místy se hezky sklouznete, místy se kůrou již proboříte, podíváte se však do hezkých míst.

21. březen 2010

Protahování stop a občerstvení o víkendu 13. -14.3.

Jaro je pryč a "zkušební jarní okruh" nejspíš už taky díky hustému sněžení a větru. Lépe bude ve stopách pod ochranou lesa - zítra dopoledne se chystáme projet okruh 15 km a přístupové cesty od Dubu a Rodné. Na oslavu závěru úspěšné běžkařské sezóny na Polánce bude otevřena občerstvovací stanice v Rodné v sobotu i neděli od 12 do 16 hodin.

12. březen 2010

10 km zkušební jarní okruh

plánujeme projet zítra po pláních mezi Domamyšlí, Vodicí a Zadní Lomnou. Trasa vede zajímavými místy, rovinatým terénem a je již vyznačena v mapě.

12. březen 2010

Stav stop k 7.3.

10 cm prašanu stav stop v lese zlepšilo, stopy jsou čisté, ale vhodné spíš pro turistiku. Stopy, kde lze pilovat styl, jsou na modré značce v úseku Domamyšl - Hartvíkov (podél lesa) a Hartvíkov - rozcestí se žlutou. Dobrý je celý okruh 8 km závodu Polánka Cup (až na vyjímky). Nadále doporučuji využít výborných podmínek pro běžkování po sněžných pláních.

07. březen 2010

Stav stop k 5.3.

5 cm prašanu nezměnilo příliš stav stop v lese. Zlepšily se podmínky na širších cestách, ale protahování se nám nadále nezdá efektivní. Doporučujeme využít vynikajících podmínek pro bruslení na sněžných pláních.

05. březen 2010

Úprava stop

za současných podmínek je s našimi prostředky neefektivní. Předpověď počasí nám však dává naději na příští týden.

28. únor 2010

Stav stop k 25.2.

Do stop na Polánce mohu dnes pozvat jen turisty, kteří přeťapou úseky s jehličím a pak se zase sklouznou. Není to tak ale všude. Dobrá je třeba stopa přes Batkovy nebo od Hartvíkova směrem na Batkovy. Mimo les jsou dobré stopy projeté protahovadlem, zvlášť stopa od rozcestí nad Dubem k myslivně Polánka, podél lesa od rozcestí u Domamyšli do Hartvíkova, dobrá je i přístupová cesta z Rodné.

26. únor 2010

Stav stop k 20.2.

V sobotu odpoledne jsme projeli červenou z Rodné k Červenému kříži a modrou k Mikuláši a  opravili zničené stopy na Blatnicích - na to co tam bylo za spušť jsou skoro perfektní... :)

Stopy na Polánce, k Dolním Hořicím a Chýnovu jsou nadále v dobrém stavu.

Nejhůře jsou na tom stopy v okolí Pojbuk a mezi Rodnou a Bradáčovem - jsou hodně zaváté a kvůli množství sněhu je nadále nejsem schopni traktorem projet. Přesto je však stále znát cesta od skútru a jede se po ní výrazně lépe...

Vše je v mapě.

20. únor 2010

Občerstvení na stopách o víkendu 20. - 21.2.

Kromě hospody v Dolních Hořicích bude otevřena v sobotu i v neděli občerstvovací stanice v Rodné od 12 do 16 hod. a dále nově hospoda v Pojbukách, v sobotu i neděli od 14 hod. V Pojbukách i v Hořicích nabízí i minutky.

19. únor 2010

Stav stop k 19.2.

Na Polánce jsou stopy dobré, v nižších polohách víc zledovatělé, určitě je to na klistr. Předpokládám, že stopa Dolní Hořice - Chýnov bude dobrá. Stopy na Pojbuky a Smilovy Hory jsou různé kvality. Někde dobré, někde zaváté a projeté jen běžkaři, v lese na Blatnicích jsou stopy v některých úsecích poničeny traktory, jinde jsou dobré. Trasu Polánka - Dolní Hořice je lepší projet dolů po červené značce (dá se tu dobře plužit) a nahoru po neznačené cestě, západněji. Při všech sjezdech doporučuji opatrnost, není potřeba se ale obávat, vždy je možné ze stopy vyjet do pláně, případně použít spolehlivou "zadní brzdu".

19. únor 2010

Polánka Cup 2010 - nové fotky

Zachytili jsme skoro všechny závodníky na startu či v cíli.

16. únor 2010

Stav stop 13.2. večer

Podařila se i druhá část našich smělých plánů, jen s malou odchylkou. Skútr z Borotína měl problémy na Blatnicích, na cestách rozbrázděných traktory. Proto jsme při zpáteční cestě zvolili mezi rybníkem Loviště a Zadním Martínkem trasu po částečně protažených  silničkách, která nás nasměrovala ne na Nahořany, ale na Bradáčov. Držte se této varianty (v mapě jsou vyznačeny obě).

13. únor 2010

Občerstvení na stopách o víkendu 13.2. - 14.2.

nabízí kromě hospody v Dolních Hořicích také Občerstvovací stanice v Rodné - a to od 12 do 16 hod.

13. únor 2010

Stav stop k 13.2.

Včera odpoledne se podařilo projet nové trasy do Dolních Hořic a Chýnova. Zde začíná stopa Na Skalici. Z Hořic na Polánku je stopa projeta po vyznačené červené značce a za vsí odbočuje neznačená stopa vlevo, směrem ke starému sadu a pak po cestě vzhůru na modrý okruh. Doufejme, že dnes dopoledne se po 10. hodině budete moci vydat po stopách skútru z Rodné na Dolní Světlou, Pojbuky, Blatnické rybníky, Nové Dvory, Františkov, Smilovy Hory a zpět přes Blatnické rybníky a Nahořany do Rodné. Snad se podaří projet trasy, které jsou vyznačeny v mapě.

13. únor 2010

Rozšíření map

Přidali jsme do mapy nové trasy, které o víkendu 13-14.2. budou (doufejme) projeté. Pro zobrazeni tras mužete nově vyžít fotomapu.

Jak na to? Klikněte na malý modrý křížek v levém horním rohu mapy a objeví se panel s volbami. Zde můžete v sekci 'Base Layer' přepnout mezi klasickou mapou a fotomapou.

A nenechte se zmást umístěním Chýnovské jeskyně na fotomapě. V kopci nad Hořicemi opravdu není - i když si to zřejmě u Googlu myslí... :-)

11. únor 2010

Celotýdenní občerstvení pro běžkaře

nabízí hospoda v Dolních Hořicích - a to ve všední dny od 10 do 22 hod., o víkendu od 12 do 22 hod.

10. únor 2010

Protahování stop na víkend 13.-14.2.

Máme smělé plány. Jednak chceme protáhnout stopu naším traktorovým protahovadlem od Dolních Hořic k Chýnovu a přímo tak napojit chýnovské běžkaře na okruhy na Polánce. Dále pak chceme skútrem zapůjčeným z Borotína protáhnout okruh severně od Polánky se spojkou přes Blatnice (jak je vyznačeno na mapě) - z rozcestí u Domamyšli přes Bydlín, Dolní a Horní Světlou, Pojbuky, Blatnické Rybníky do Smilových Hor a odtud přes Františkov, Nové Dvory a Nahořany do Rodné. Pro jistotu, kdyby plány vyšly, buďte připraveni vydat se po zbrusu nových běžkařských trasách krásnými zákoutími našeho kraje!

10. únor 2010

Občerstvení na stopách v neděli 7.2.

Novinkou je možnost zajet upravenou, leč trochu adrenalinovou stopou do hospody v Dolních Hořicích - bude pro běžkaře k dispozici od 12 hod. Občerstvovací stanice v Rodné, která bude tradičně otevřena od 12 do 16 hod., má pro běžkaře přichystáno překvapení.

06. únor 2010

Stav stop k 6.2.

Na Polánce to dnes frčelo, někdy až moc. Zvlášť jízda nově projetou stopou po červené značce do Dolních Hořic byla pěkným, trochu adrenalinovým zážitkem. Mohu doporučit, ale jen zdatnějším lyžařům! Buďte opatrní!!! Navíc - hospoda v Dolních Hořicích bude zítra od 12 hod. otevřená a kopec nazpátek se zdá mírnější než dolů. Stopa nebyla u Hořic projeta po značce, ale končí u areálu ZD.

06. únor 2010

Běžkařské výlety KČT na Polánce

Za současných sněhových podmínek nám naše technické vybavení nedovoluje projet trasy mimo les a prošlapávání si své vlastní stopy je jen pro zdatné. Z těchto důvodů zatím výlety neplánuji a doporučuji popojet autem do Rodné, nad Dub nebo do Hartvíkova a udělat si okruh po projetých stopách na Polánce.

06. únor 2010

Občerstvení na stopách v sobotu 6.2.

V sobotu můžete od 12 do 16 hod. načerpat nové síly k běžkování v budově obecního úřadu v Rodné, přímo u stop.

 

04. únor 2010

Protahování stop v pátek 5.2.

V pátek brzy odpoledne se chystáme projet téměř všechny trasy na Polánce (všechny trasy závodu Polánka Cup 2010) a přístupové cesty od rozcestí nad Dubem a od Rodné. Projetí části zelené značky od myslivny Polánka k rozcestí se žlutou na Batkovy čeká opět na běžkaře.

04. únor 2010

Občerstvení na stopách v neděli 31.1.

I tuto neděli můžete od 12 do 16 hod. načerpat nové síly k běžkování v budově obecního úřadu v Rodné, přímo u stop.

31. leden 2010

Stav stop k 31.1.

Strojně jsou upraveny přístupové cesty od Mašovic přes rozcestí u Dubu a od Rodné. Dále je upraven téměř celý okruh ze závodu Polánka Cup - muži. Závěrečný kopec před Hartvíkovem museli včera prošlápnout běžkaři, protože traktor si se současným množstvím sněhu při jízdě do kopce již neporadí. Ze stejných důvodů nebyla protažena stopa na Pojbuky a Smilovy Hory, která vede přes několik míst se závějemi.

Potřebujeme skútr!!! Sponzoři, ozvěte se!!!

Zelenou značku od myslivny Polánka a červenou značku od Hartvíkova k napojení strojně protaženého okruhu udržují v dobré sjízdnosti běžkaři.

31. leden 2010

Občerstvení na stopách v sobotu 30.1.

Občerstvovací stanice v Rodné bude otevřena od 12 do 16 hod. Hospoda v Pojbukách bohužel zavřena v sobotu i neděli.

30. leden 2010

Protahování stop o víkendu 30.-31.1.

V sobotu dopoledne protáhneme trasy na Polánce (okruh Polánka Cup - muži) a přístupové cesty od Dubu (poprvé prodloužíme až do Mašovic), Blaničky a Rodné. Pokusíme se jednosměrně protáhnout část zelené do Dolní Světlé.

Tento víkend nebude z technických důvodů aktualizována mapa!

29. leden 2010

Polánka Cup pro Lindu

Nedopatřením nedostala vítězka soutěže nejmenších dětí "Cup". Dvořáčkovi, ozvěte se nám!

25. leden 2010

Polánka Cup 2010 - výsledky

Výsledky všech kategorií jsou k nalezení zde.

25. leden 2010

Parkování v Hartvíkově 24.1.

Včera bylo prohrnuto velké parkoviště vlevo u příjezdové silničky do Hartvíkova a dále okraje silnic uvnitř obce. Řiďte se, prosím, pokyny pořadatelů.

24. leden 2010

Omezení přístupu na stopy na Polánce

Prosíme běžkaře, aby dnes, v neděli 24.1. od 13:00 uvolnili stopy na Polánce, po kterých je veden závod Polánka Cup.

Místo toho vyzkoušejte zelenou značku, která vede od rozcestí u Domamyšli do Pojbuk a dále pak k Blatnickým rybníkům, kde můžete okruhem pokračovat po modré turistické značce a dále po protažených stopách do Rodné. Z Blatnických rybníků je stopa jednosměrně protažena až do Smilových Hor.

24. leden 2010

Omluva

Omlouváme se všem, kteří dorazili k hospodě v Pojbukách a nenašli ji otevřenou podle našich informací. Došlo k nedorozumění. Dnes bude určitě otevřena od 12:00.

24. leden 2010

Protahování stop v sobotu 23.1.

Sněhové podmínky jsou výborné, ve stopách je tenký poprašek čerstvého sněhu. Určitě nebudou žádné problémy s mazáním a podobné počasí se očekává i zítra. Přijeďte si tedy dnes zatrénovat a zítra zazávodit.

Dnes dopoledne budeme upravovat variantu zelené značky od rozcestí u Domamyšli na Pojbuky a přes Blatnické rybníky až do Smilových Hor a dále variantu červené, která povede těsně po západním kraji Rodné k Nahořanům a odtud přes Blatnické rybníky na zelenou. Doporučuji tedy po obědě (z Rodné třeba již v 9 hod.) vyrazit po těchto čerstvě projetých stopách. Odpoledne budeme upravovat a značit trasy závodu na Polánce.

23. leden 2010

Občerstvení na stopách o víkendu 23.-24.1.

Po oba dny bude otevřena hospoda v Pojbukách od 12 hod. V sobotu bude navíc otevřena občerstvovací stanice v Rodné od 12 do 16 hod. V neděli bude zajištěno občerstvení pro všechny závodníky a jejich doprovod v Hartvíkově od 13 hod.

22. leden 2010

Stav stop k 20.1.

Dopoledne byla strojně upravena červená z Hartvíkova do Rodné (pouze na několika místech je stopa vlivem nerovností méně kvalitní, můstek přes potok drží), modrá od Červeného kříže do Hartvíkova a přístupová cesta od Blaničky. Téměř všechny ostatní stopy na Polánce jsou upraveny běžkaři, jsou zde skvělé podmínky, mírně pod nulou, žádné problémy s mazáním - extra modrý jede. Přijeďte si zatrénovat na nedělní závod :-). Velké protahování pro trasy závodu bude podle počasí zřejmě buď v sobotu odpoledne nebo v neděli ráno, v sobotu bude protažena také varianta zelené od Domamyšli.

20. leden 2010

Stav stop k 17. 1.

Ještě navečer byly navzdory sněžení všechny stopy v lese a na chráněných místech kvalitní a bez problémů sjízdné.

více

17. leden 2010

Stav stop k 16.1.

Většina stop je v dobrém stavu  - především v lese. Na nechráněných místech ale vítr pracuje proti nám a stopy zafoukává. Utrpěla hlavně nová trasa do Smilových Hor.

více

16. leden 2010

Zelená značka Domamyšl - Smilovy Hory

Právě byla projeta zelená značka od rozcestí s modrou u Domamyšli přes Dolní Světlou, Pojbuky a Blatnické rybníky do Smilových Hor. Většinou je stopa kvalitní, pouze pár přejezdů oranic je horších. Využijte příležitost!  Ve všední dny se v Pojbukách můžete od 12 do 13 hod. občerstvit v hospodě, o víkendu bude otevřeno od 12.

14. leden 2010

Polánka Cup 2010

V neděli 24.1. se uskuteční v Hartvíkově 2. ročník závodu v běhu na lyžích pro širokou veřejnost. Uvítáme sportovce i turisty, máme připraven kratší okruh pro ženy a mládež a malé kolečko na louce pro děti.

Můžete si stáhnout mapu tratí a plakát.

14. leden 2010

Stav stop k 13.1.

Ve středu dopoledne jsme upravili téměř celý modrý okruh a přístupové cesty z Rodné, Blaničky a Dubu. Po upravené stopě můžete dojet také na nejvyšší vrchol okresu Tábor - Batkovy (721 m).

14. leden 2010

Občerstvovací stanice v Rodné

O nadcházejícím víkendu bude možné mezi 11. a 16. hodinou načerpat nové síly k běžkování v budově Obecního úřadu v Rodné, který je hned u upravovaných stop.

11. leden 2010

Stav stop k 10.1.

V neděli odpoledne byl upraven celý modrý okruh a přístupove cesty od Rodné, Blaničky a rozcestí u Dubu.

Přes noc vše pravděpodobně zapadlo, ale po již upravených stopách se přesto jezdí o poznání lépe.

více

10. leden 2010

Stav stop k 9.1.

První letošní protahování nedopadlo úplně ideálně - navzdory sněhové kalamitě není místy v lese stále dostatek sněhu na protahovaní a některé cesty jsou místy rozbrázděné po podzimní těžbě dřeva. Přes noc napadlý sníh mohl vše změnit...

více

09. leden 2010

Divadelní představení

Dne 26.12. se v 18:00 uskuteční v hostinci v Pohnání divadelní představení ochotníků z Kamberka, jehož výtěžek bude použit na podporu běžkařských tras - podrobnosti na plakátku.

15. prosinec 2009

Nová sezóna

OS Polánka s optimismem sleduje začátek zimy a těší se na zahájení běžkařské sezóny.

Do nové sezóny chystáme mnoho novinek.

více

13. prosinec 2009

Nový sníh

Skalní běžkaři se na Polánce mohou i na první jarní den sklouznout. Stopy protaženy sice nejsou, ale dobře se jede, neboť na zmrzlém starém sněhu je 5-10 cm prašanu. Doporučujeme trasu Červený kříž - Hartvíkov nebo rovinku v lese u Hartvíkova (západně od vsi) a to zvláště v ranních či dopoledních hodinách.

20. březen 2009

Polánka Cup 2009 - výsledky

Plánovaný závod v sobotu 7.3. v Hartvíkově se uskutečnil, třebaže jsme v to téměř nedoufali. Déšť v minulém týdnu totiž téměř zcela zlikvidoval sníh v okolí, kde ještě minulý víkend byla souvislá třiceticentimetrová pokrývka. V lese bylo sněhu dost, ale místy pod ním byly spousty vody a místy se na prohrnutých cestách objevil asfalt. Proto jsme původní okruh délky 7 km zkrátili tak, aby se dal bez problémů projet, na okruh délky 3,5 km, který se jel dvakrát. Pro cílový finiš byla v této sezóně naposledy upravena stopa. Nakonec všichni namazali jednotně červený a stříbrný klistr, i když někteří s odporem. Mrzí nás, že se nezúčastnily děti, pro které bylo čerstvě upraveno malé kolečko na louce. Několik očekávaných dětí prý odradilo ranní nevlídné deštivé počasí. Taky kategorie chlapců, dívek a mladších žen zůstaly neobsazeny. V kategorii Ž2 zvítězila Irena Jakešová z Tábora s časem 42:21 min. V kategorii M1 zvítězil Jakub Dvořák z Leštiny s časem 34:53 min., v kategorii M2 zvítězil Miroslav Lipert z Tábora s časem 35:14 min.
Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na setkání v příští lyžařské sezóně!
Chceme také moc poděkovat obci Hartvíkov, která nám poskytla velmi příjemné zázemí a v neposlední řadě Českému rozhlasu České Budějovice a Rádiu Blaník za mediální podporu.
Fotky ze závodu zde.

08. březen 2009

Polánka Cup 2009

Čtvrteční déšť zřejmě ukončil lyžařskou sezónu na Polánce. V lese sníh ale stále je a místy se lze i sklouznout.
Sobotní závod se přesto uskuteční:
Děti do 12 let - kolečko 1 km na louce u Hartvíkova
Chlapci, dívky a ženy - kolečko 3,5 km
Muži - 2 kolečka po 3,5 km

06. březen 2009

Stopy

V sobotu 28.2. byly navzdory jarnímu a nevlídnému počasí projety čerstvě stopy, protože sněhu je stále dost, kolem 30 cm. Projetá trasa se trochu odchyluje od trasy v mapce, doufáme, že jste moc nebloudili. Prosíme o shovívavost, tuto sezónu jde o zkušební provoz.

28. únor 2009

Polánka Cup 2009

Dne 7.3. se v Hartvíkově uskuteční závod v běhu na lyžích. Plakát ke stažení. Pro všechny závodníky je přichystáno občerstvení a útulek na zahřátí, pro vítěze diplomy a drobné ceny. Přijeďte vyzkoušet naši stopu, těšíme se na vás.

20. únor 2009

Fotky ze stop

Fotky ze stop zde.

15. únor 2009