Lyžařský den na Polánce - sobota 3.3. od 9:00 v Hartvíkově

publikováno: 18. únor 2012 09:25, upraveno: 17. duben 2012 03:18

Ve čtvrtek budeme informovat o stavu sněhové pokrývky kolem Hartvíkova po deštích v tomto týdnu a tedy i o tom, jestli se Lyžařský den uskuteční  - zatím to ještě nevzdávejte, o víkendu má sněžit :-).

Program:

  • Skimaraton Polánka - dálkový běh na lyžích klasickou technikou na vzdálenost 20 - 30 - 40 km - podle sněhových podmínek, pro muže a ženy od 18-ti let, prezentace v 9:00, start v 9:30
  • Půjčovna běžkařského vybavení pro děti i dospělé (9:00 - 16:00) - pro první kroky na běžkách na Polánce vás navíc vybavíme radou "jak na to".
  • Biatlonek Polánka (Od 13:00, vyhlášení vítězů v 15:00) - několik běžkařských okruhů pro malé i větší děti - i pro úplné začátečníky, protože o vítězi nerozhodne čas, ale jak mu to bude střílet a myslet)
  • Občerstvení zajištěno - během celé akce v hartvíkovské klubovně

Aktuální informace také ve "více". Prosíme o šíření informací o akci prostřednictvím plakátku.

Skimaraton Polánka - varianta C (28.2. se jeví jako nejpravděpodobnější): několik okruhů částečně v lese, částečně mimo les s občerstvovací a kontrolní stanicí v Hartvíkově

Skimaraton Polánka - varianta A v délce kolem 35 km (pokud nedojde k výraznějšímu úbytku sněhu mimo Polánku):

Hartvíkov - U křížku - U Hořického kříže - Dolní Hořice rozc. - Skřípiny - Polánka mysl. - Nad Pohnáním - Pohnání (1. občerstvovací kontrola) - Nad Pohnáním - Blanička - Červený kříž - Rodná - OLšiny - K Molovu - Bradáčov (2. občerstvovací kontrola) - Dolní Světlá - Bydlín - Osikovec - Vodice - Rybník Louky - Hartvíkov

Skimaraton Polánka - varianta B -2 x 15 km po Polánce

2 x (Hartvíkov - Skřípiny - Polánka mysl. - Nad Pohnáním - Kopcová cesta - U Mikuláše - Hartvíkov)

Proč půjčovna běžkařského vybavení?

Třeba si říkáte, že byste to na těch běžkách taky zkusili, když máte za vesnicí ty stopy, ale nejste si jistí, jestli by to nebyly vyhozené peníze, jestli vám to půjde, bude vás to bavit... Vyzkoušíte si to zdarma a my (zkušenější běžkaři) vám navíc poradíme, jak trénovat správný skluz, jak mazat atd. Pokusíme se zajistit běžkařské vybavení i pro malé děti.

Prosba

Pokud byste měli doma běžkařské vybavení (pro děti či dospělé) a byli ochotni nám je na sobotu 3.3. propůjčit (na výše zmíněné účely), informujte nás (info@ospolanka.cz nebo na tel. č. 777683815)

Předem moc děkujeme!

Držte palce, ať nám všechno neroztaje!