Lyžařské trasy Polánka před 5. sezónou

publikováno: 05. prosinec 2012 07:34, upraveno: 09. prosinec 2012 14:38

Vážení přátelé běhu (či chůze) na lyžích, podle předpovědi počasí by v následujících dnech mohlo něco napadnout (snad to nezakřiknu). Je tedy nejvyšší čas, abychom vás informovali o několika vylepšeních na našich trasách.

  • Díky finančnímu daru firmy IDSC spol. s r.o. Mladá Vožice jsme mohli zakoupit přívěsný vozík k přepravě skútru. Umožní nám to protáhnout stopy v izolovaných destinacích s dostatečným množstvím sněhu (např. okolí Smilových Hor, Pojbuk, Mladé Vožice aj.)
  • Vylepšili jsme naši hlavní trasu - modrý okruh Polánkou:
    Nesjízdný úsek trasy od Myslivny Polánka ke krmelci budeme projíždět vpravo od cesty, lesem a další často nesjízdný úsek před rozcestníkem Nad Pohnáním budeme projíždět obloukem vlevo od původní trasy, lesní cestou a po kraji lesa.
    Již loni protahovaná spojka od rozcestníku Nad Pohnáním k Blaničce je jako součást okruhu vyznačena modrou barvou a stejně tak i pokračování k Červenému kříži. Během několika dnů se objeví tyto změny v mapce. V terénu doplníme značení novými nebo upravenými směrovkami na rozcestníkách a mapkami na informačních tabulích. 
  • Na základě zkušeností našich i místních běžkařů budeme trasu Dolní Hořice - Hartvíkovv úseku k Hořickému kříži projíždět po trase zelené turistické značky, která je již doplněna o červenou lyžařskou.