Stav stop 19.1.

publikováno: 19. leden 2016 09:35, upraveno: 19. leden 2016 23:37

Včera večer jsme projeli se stopařem na klasiku 2 okruhy:

6km: Z Hartvíkova po červené značce na rozcestí Kopcová cesta a U Mikuláše, odtud po modrém okruhu podél lesa z kopce zpět do Hartvíkova.

4 km: Kolem Hartvíkova po lukách a polích podél lesa, vyznačený červenými fáborky.

Právě jsem dostala zprávu, že silnička Hartvíkov - myslivna Polánka je stažená :-(. Od myslivny je ale již s trochou opatrnosti sjízdný modrý okruh, po kterém dojedete do Hartvíkova.

Doporučujeme:

  • Pro sportovnější (nebo kratší) běžkování - výše zmíněné okruhy
  • Komu tolik nevadí občas horší stopa třeba i s pár kamínky, a udělá si rád delší výlet - 15 km modrý okruh kolem Polánky
  • Pro sportovce i turisty - "Jarní" okruh přes Vodici, který jsme dnes večer upravili válcem. Kvůli oranicím, které se dosud bez škrtnutí nepřejíždějí, jsme udělali 2 drobné změny a jednu větší - za Bydlínem vedeme trasu k Mladé Domamyšli, po východním okraji Domamyšle a podél cesty Domamyšl - Rodná k rozcestníku Nad Domamyšlí. Celý okruh délky 10 km je pěkně vysněžený, nabízí neotřelé výhledy do kraje a potěší sportovce i turisty.

Nástup nastopy - nejlepší je z Hartvíkova, ale také z parkoviště Nad Dubem. Prošlápnutá a celkem dobrá stopa je i z parkoviště v Rodné a Blaničce.