Zhodnocení závodu Polánka Kros 2017

publikováno: 03. květen 2017 09:30, upraveno: 03. květen 2017 13:05

Názor náš: závod se navzdory počasí povedl. Více zde.

O Vaše názory se můžete podělit s ostatními příznivci běhání zde:

http://www.svetbehu.cz/zavod/18344--polanka-kros/

Nezapomeňte se do konce května zastavit v Bistru Drak v Mladé Vožici - prokážete-li se upomínkovou samolepkou ze závodu, dostanete pivo (limo) zdarma.

Děkujeme moc všem sponzorům závodu (HUDY Tábor, Dobrá vinotéka J+R Mladá Vožice, Bistro Drak Mladá Vožice, Penzion Pacovka, Iveta Hrdlička, Cukrárna U Vaňků Mladá Vožice), brigádníkům (Michalu Smrčkovi, Markovi Stejskalovi a Pavlu Dvořákovi), organizátorům a pekařkám z Polánky a v neposlední řadě obci Smilovy Hory za poskytnuté zázemí!!!

Když jsme v předvečer závodu kreslili šipky v chumelenici na rozmoklou zem, skoro jsme uvažovali o zrušení závodu. Ale máme ty dorty atd.... Snad někdo dorazí i v tom nečase.
V sobotu bylo trochu lépe než v pátek, pár kapek ještě spadlo, ale závodníky to naštěstí naodradilo - na start se jich postavilo 93 (včetně pěti turistů). Trať byla díky blátivým úsekům a loužím náročnější než jindy, přesto na Hůrku běželo 10 dětí madších 10 let a dokonce dvě šikovné holčičky pětileté - Mariella Hrdlička a Johanka Bobková! Obtížnou trať mužů délky 8,5 km zdolali letos (v doprovodu rodičů) i dva nadaní kluci - osmiletý Jáchym Bílek a desetiletý Šimon Jelínek! V pěkném čase uběhla tuto trať i jedna žena - Zuzana Jelínková, která spolu s mužem doprovázela syna Šimona.
Nejmladší závodnicí letošního ročníku (a všech ročníků doposud) byla Anička Dvořáková (2 roky a 1 měsíc), která bez fňukání oběhla celé kolečko na hřišti (s babičkou za ruku).