Chystáme se na třetí sezónu

publikováno: 22. září 2010 17:11, upraveno: 17. duben 2012 03:18

Kdo zavítal v září do Přírodního parku Polánka a okolí, mohl si všimnout již rozmístěných rozcestníků a stojanů či tabulí. Probíhá totiž realizace projektu "Lyžařské trasy Polánka", na který jsme přes MAS Krajina srdce získali dotaci z Programu rozvoje venkova. Nejdéle do půlky listopadu by se kůly měly zaplnit oranžovými směrovkami  a stojany mapami s vyznačením tras. Před sezónou bychom také rádi dokončili pásové značení.

To však nejsou poslední změny. Na základě dohody s Lesy ČR jsme na Polánce museli změnit některé trasy (- i +) a na základě zkušeností z loňské sezóny a dalšího průzkumu terénu jsme provedli změny i na trasách mimo Polánku (+).

Největší změnou je chystané rozšíření našeho strojního zázemí o sněžný skútr, bez něhož nemůžeme stopy udržovat v plánovaném rozsahu. Zareagovali jsme na akční nabídku firmy Rosimpex s.r.o. - hodláme koupit skútr TAJGA 550 TLR WT LUX za 180 000 Kč. Náklady na vlastnoruční výrobu stopaře jsme odhadli na 50 000 Kč. Čtvrtinu nákladů přislíbily uhradit členské obce a přispěla nám již města Mladá Vožice a Chýnov a a firmy IDSC spol s r.o., Pražská strojírna a.s., SINFO spol s r.o. a HORA s.r.o. Prosíme o pomoc další obce a firmy. Volejte, prosím, na mobil: 777683815 nebo pište: info@ospolanka.cz. Předem moc děkujeme.