Stav stop k 4.12., možnosti občerstvení

publikováno: 04. prosinec 2010 09:28, upraveno: 17. duben 2012 03:18

Včera jsme na Polánce zklamaně zírali na několik cest stažených až na štěrk. Kupodivu je minulostí i krásná scéna lyžařské stopy, vinoucí se  od rybníka Jetišov ke kostelu v Hartvíkově.  Leč nezoufejme, dnes budou dobré podmínky i pro jízdu otevřeným terénem.

Doporučujeme udělat si 15 km dlouhý okruh z Rodné po červené na Nahořany a Olšiny. Pokračujte po žluté spojce na zelenou od Pojbuk a po ní přes Dolní Světlou, lesní potůček (kde jsme ještě bohužel nestihli postavit lávku) a Bydlín k rozcestí Nad Domamyšlí a přes Červený kříž zpět na červenou do Rodné. Stopa není vždy ideální, občas se objeví krtinec, tráva či jehličí, ale místy se krásně úplně zimně sklouznete.

Na tento včera upravený okruh se můžete napojit včera projetou stopou z Chýnova přes Dolní Hořice nebo z Mladé Vožice od koupaliště ráno po stopě skútru bez stopaře, později projetou stopou (přes lyžařské vleky v Horních Koutech). Během dopoledne na tento okruh napojíme ještě Smilovy Hory (zkusíme zelenou i červenou). Napojíme i rozcestí Nad Dubem, přestože od Kaslova altánu je silnička stažená. Vhodnější východisko je Rodná nebo Hartvíkov. Kvalita všech stop - viz trasy.

Ohřát se a posilnit můžete od 12:00 v Občerstvovací stanici SDH v Rodné nebo v restauraci v Dolních Hořicích.