Stav stop 3.2. a doporučení na víkend

publikováno: 03. únor 2012 08:00, upraveno: 17. duben 2012 03:18

Stopy v lese nám v některých úsecích pokazilo napadané jehličí, mimo les jsou stopy dobré, místy zaváté (kolem 30%). Nemůžeme doporučit trasy, kde by všude byla stopa zcela kvalitní, přesto si myslíme, že po patřičném zakuklení stojí za projetí minimálně čtyři (viz "více"). Občerství Vás hospody v Pojbukách a Dolních Hořicích a osvěžovna v Bradáčově. Nové parkoviště v Hartvíkově bude na víkend prohrnuto vpravo od odbočky do vsi u autobusové čekárny.

Doporučené okruhy:

1) Z Rodné přes Nahořany do Pojbuk a zpět přes Dolní Světlou (17 km) - doporučujeme tento směr, osvěžovna Bradáčov je necelý kilometr od trasy, hospoda v Pojbukách na trase

2) Hartvíkov - Klenčí - U Bl. šraňku - Kopcová cesta - Nad Domamyšlí - Hartvíkov (8 km)

3) Hartvíkov - Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov (12,5 km)

4) Okruh ze Smilových Hor 9 km, s návazností na okruh přes Pojbuky (po zelené k lesu, odbočit vpravo podél lesa k silnici, na druhé straně silnice podél lesa do Františkova, kolem Nových Dvorů k rozc. Doubí, zpět do Františkova a po červené zpět do Smilových Hor. Tento okruh jsme projeli ve středu odpoledne - část kolem Smilových Hor vede místy po sfoukaných ledových plotnách a stopy tam zřejmě nebudou moc patrné, ale v části mezi Novými Dvory a rozcestníkem Doubí byly ve čtvrtek odpoledne krásné stopy - snad vydrží.

Občerstvení:

  • Hospoda v Pojbukách - od 12:00
  • Hospoda v Dolních Hořicích - od 12:00
  • Osvěžovna v Bradáčově - od 13:00
    (v Bradáčově na návsi v bývalé prodejně potravin; na Bradáčov Vás z okruhu kolem Pojbuk navedou plakátky na kůlech s šipkami u silnice)