Stav stop 4.2. a doporučení na neděli

publikováno: 04. únor 2012 19:13, upraveno: 17. duben 2012 03:18

Ve všech stopách v lese je více či méně jehličí, stopy mimo les jsou dobré, jen v několika místech zaváté - můžeme je doporučit. Pokud nepřipadne sníh, bude i závod Polánka Cup mimo les, po loukách a polích v okolí Hartvíkova.

Doporučené okruhy:

1) Hartvíkov - Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí - Hartvíkov (12,5 km)

V úseku Vodice - Sv. Antonín je stopa zcela zavátá, ale orientačně nenáročné - stále podle cesty do kopce. Jinak je stopa dobrá na celém okruhu.

2) Z Rodné přes Nahořany do Pojbuk a zpět přes Dolní Světlou (17 km) - doporučujeme tento směr, osvěžovna Bradáčov je necelý kilometr od trasy, hospoda v Pojbukách na trase.

V okolí Pojbuk, zvláště Pojbuky - Dolní Světlá, je stopa místy zafoukaná, orientace je poněkud obtížnější, jednodušší je ve směru hodin. ručiček: od silnice u Pojbuk (od kůlu značkou) zprava kolem lesíku na kopečku, po hřebínku k lesu pod Dolní Světlou a podél lesa z kopce, kde je již patrná stopa. V lese mezi Světlou a Bydlínem je možná lepší vzít běžky do ruky (asi 1 km) a stejně tak na Polánce při návratu do Rodné.

3) Okruh ze Smilových Hor 9 km - s návazností na okruh přes Pojbuky (po zelené k lesu, odbočit vpravo podél lesa k silnici, na druhé straně silnice podél lesa do Františkova, kolem Nových Dvorů k rozc. Doubí, zpět do Františkova a po červené zpět do Smilových Hor.

Kvalita stop na tomto okruhu je značně proměnlivá, je zde trochu méně sněhu než na okruhu 1 a 2, okruh má význam spíš pro místní. Krásně se sklouznete v úseku od zelené značky k silnici nebo na louce pod Novými Dvory, u rozcestníku Doubí. Jinde občas vykoukne hlína atd.

Občerstvení:

  • Hospoda v Pojbukách - od 12:00
  • Hospoda v Dolních Hořicích - od 12:00
  • Osvěžovna v Bradáčově - od 13:00
    (v Bradáčově na návsi v bývalé prodejně potravin; na Bradáčov Vás z okruhu kolem Pojbuk navedou plakátky na kůlech s šipkami u silnice)