Výsledky závodu Polánka Kros 2014

publikováno: 27. duben 2014 12:19, upraveno: 28. duben 2014 23:36

Výsledky závodu jsou zde. Fotky z několika zdrojů přinesem později. Pokud máte nějaké pěkné ke zveřejnění, prosíme o jejich zaslání a předem děkujeme.

Hrozící bouřka nám naštěstí závod nezkazila - proběhl za teplého slunečného počasí a pěkné přátelské atmosféry. Na start závodu se postavilo celkem 54 závodníků a 3 turisté. Velikou radost jsme měli z 18-ti dětí ve věku od 1 do 10 let. Fotbalové hřiště oběhl tříletý Ondřej Holejšovský z Pacova, dvouletý Jonáš Hienl z Františkova, 21 měsíční Tomáš Mrkvica z Pacova a dokonce i 20-ti měsíční Pavel Šmejkal z Bělče, který si jako nejmladší odnesl perníkové sluníčko. Čtyři děti se připojily hned po svém závodu k závodu žactva na Hůrku (1,7 km). Trať 8,5 km byla poněkud obtížnější než loni kvůli několika úsekům rozbahněných po nedávném dešti, přesto letos zaznamenala rekorní čas 33:06, jehož držitelem je Karel Nerad ze Sezimova Ústí (roč. 1989) Konečně tedy putuje prémiová cena od obce Smilovy Hory pro nejrychlejšího závodníka (víkendový pobyt pro 4 osoby v turistické ubytovně) do jiných rukou. Jejím dvojnásobným držitelem byl Jiří Jansa z Písku (roč. 1966) - s časem 33:53 ale nezůstal letos za vítězem daleko. Překvapivá byla účast žen v kategorii 40+. Časy i počtem převálcovaly kategorii mladších závodnic na trati 6 km!

Organizaci závodu jsme podstatně vylepšili, ale chybička se nakonec přeci jen vloudila - zapomněli jsme na krásné perníkové medaile. Několika závodníkům jsme je ještě stačili předat, zbývajícím je rádi zašleme poštou, pokud nám do týdne o ně napíšou (info@ospolanka.cz). Déle to nejspíš nevydržíme - jsou nejen krásné, ale také krásně voní...

Myslíme si, že omylem nepředaná samolepka a tatranka patří Anně a Kláře Nekovářovým z Pacova. Zašleme jim je poštou. Pokud se pleteme, dejte nám, prosím, vědět.

Těšíme se na setkání za rok nebo již dříve - na Slapeckém triatlonu o putovní Kovářku, který se uskuteční v sobotu 23.8. v Moravči (obec Slapsko). I tento závod je určen pro širokou amatérskou veřejnost všeho věku, nejmladší do 10 let ale neplavou ani nejedou na kole, ale běží překážkový běh na travnatém hřišti (o dorty z cukrárny U Vaňků) a budou pro ně připraveny ještě nějaké další soutěže a hry.

Ještě jednou děkujeme všem sponzorům závodu:

Hudy Tábor,cukrárna U Vaňků Mladá Vožice, zahradnictví Basík Chýnov, apartmány Zelená zahrada Mladá Vožice, Repro-grafie Tábor, Textilní galanterie paní Šmejkalové Mladá Vožice, restaurace "U Zvonice" Mladá Vožice, penzion Pacovka Chýnov, Dobrá vinotéka J+R Mladá Vožice, SINFO spol.s r.o. Mladá Vožice

a v neposlední řadě také obci Smilovy Hory za poskytnutí krásného zázemí v turistické ubytovně.