Stav stop 3.2.

publikováno: 03. únor 2015 23:33, upraveno: 06. únor 2015 10:07

Sportovcům doporučujeme úseky vyznačené v mapě plnou, případně čárkovanou čarou. Většinou se na nich dá bruslit, stopa pro klasiku je prošlápnutá někde docela dobře, jinde hůř.

Turisté si mohou s trochou opatrnosti objet dva okruhy:

Modrý okruh po Polánce v délce 15 km - celý je prošlápnutý běžkaři (jen úsek ve tvaru "W" přes rozcestník "Skřípiny" je lepší objet po silničce). V úsecících vyznačených jako sjízdnost č.3 (tečkovaná čára) je zapotřebí opatrnosti. Většinou pojedete v lese, ale občas z něj vykouknete a můžete se rozhlédnout po kraji. Pěkné přírodní partie.

Jarní okruh v délce 10 km (12km s napojením z Hartvíkova) - rybník Louky - Vodice - Bydlín - Nad Domamyšlí - rybník Louky. Celý je veden mimo les, prochází i sfoukanými partiemi s tenkou vrstvou sněhu, ale většinou je podklad tráva, takže to nevadí, pěkné výhledy do kraje

Nejlepší nástupní místa: Hartvíkov, myslivna Polánka, rozcestník (parkoviště) Nad Dubem

Na modrý okruh se docela dobře napojíte i z Blaničky. U Rodné je sněhu nejméně, ale pokud objedete kamenitý úsek na kraji lesa prošlápnutou stopou vlevo od cesty, zadrhnete jen o větve (ze značky musíte odbočit hned na kraji lesa vlevo u cedulky Přírodní park Polánka.