Stav stop 17.1. a výhled

publikováno: 18. leden 2016 09:54, upraveno: 19. leden 2016 09:46

Na všech silničkách, které byly uválcovány se již jede bez škrtnutí, dá se bruslit nebo jet klasicky, ale zatím strojově neupravenou stopou. Se stopařem vyrazíme až v týdnu, po vytuhnutí podkladu, budeme informovat. Pěkně se jede i po modré kolem lesa (od rozcestníku Nad Domamyšlí k Hartvíkovu).

Byla uválcována přístupová cesta od parkoviště Nad Dubem a s trochou opatrnosti je možno jet po modrém okruhu od myslivny Poklánka směr Nad Pohnáním a odtud po zelené ke Kaslovu altánu - v lese je místy sněhu méně, ale díky tomu, že podklad je většinou bez kamínků, přejedou se dobře. Svážnice nad Chotčinami je místy krásně vysněžená, ale je zde několik míst kde vykukují kamínky, která je potřeba přejet opatrně.

Předpokládáme, že se podstatně zlepšil i přístup od nového parkoviště v Blaničce - doporučujeme jet odtud k Červenému kříži a dále k Mikuláši, kde již budete na uválcované trati.

V neděli jsme válcováním upravili okruh kolem Hartvíkova v délce 4 km. Je vyznačen červenými fáborky a napojíte se na něj třeba u rozcestníku Hartvíkov - rozcestí. Pokud nám bude přát počasí, bude okruh základem závodu Polánka Cup 2016.

V pondělí večer zkusíme stopařem projet trasu Hartvíkov - Kopcová cesta - U Mikuláše - Nad Domamyšlí - Hartvíkov - předpokládáme většinou již dobrý výsledek.