Stav stop k 11.12. a doporučení

publikováno: 11. prosinec 2010 06:51, upraveno: 17. duben 2012 03:18

Oblevou nejvíce utrpěly nechráněné stopy mimo les (červená Rodná - Olšiny, žlutá Olšiny - Martínek). Jinde jsou většinou stopy pod novým sněhem patrné. Během dnešního dopoledne budeme stopy upravovat, včetně premiérové z Mladé Vožice do Horních Koutů.

Doporučujeme:

  • zcela nenáročnou jízdu (i pro začínající běžkaře) od koupaliště v Mladé Vožici - Pavlově k lyžařským vlekům v Horních Koutech, zde možnost občerstvení a návrat stejnou cestou, celkem 6 km
  • výlet z Pojbuk po zelené značce do Smilových Hor, kde se můžete ohřát a vydatně občerstvit na zpáteční cestu v nové útulné turistické ubytovně, celkem 12 km (nebo z Rodné po modré na rozcestí Nad Domamyšlí a odtud po zelené do Smilových Hor - celkem 32 km) - pro lyžaře-turisty, místy horší stopa, ale krásná a pestrá krajina
  • zkrácený modrý okruh po Polánce z Hartvíkova: Hartvíkov - Klenčí - U Blanického šraňku - po loňské trase Kaslův altán - Batkovy - Nad Pohnáním - Kaslův altán, po loňské trase U Bl. šraňku - po loňské trase na červenou - U Červeného kříže - Hartvíkov - celkem 13 km (možnost napojení z Rodné nebo z rozcestí Nad Dubem)
  • nenáročnou jízdu (i pro začínající běžkaře) z Chýnova od restaurace Na Křivé do Dolních Hořic, zde možnost občerstvení v restauraci a návrat stejnou trasou, celkem 10 km (včetně strojně neupravené trasy za brodem k městu)