Stav stop k 18.12. a doporučení

publikováno: 18. prosinec 2010 10:06, upraveno: 17. duben 2012 03:18

Včera odpoledne a dnes ráno byly protaženy stopy na Polánce a okruh z Rodné na Blatnice, včetně přístupových tras z Mladé Vožice a Rodné - viz trasy. Stopy jsou kvalitní, vyzkoušejte!

Platí doporučení na tento víkend, které jsme zveřejnili ve čtvrtek. Vzkoušejte 16 km dlouhý modrý okruh na Polánce i 15 km dlouhý okruh z Rodné na rozc. Olšiny, Martínek, Dolní Světlá a přes rozc. Červený kříž zpět do Rodné.

Jako východisko Vaší projížďky na lyžích doporučujeme zvolit Rodnou, rozcestí Nad Dubem, myslivnu Polánka nebo Hartvíkov, kde bude možnost parkování.

Doporučená trasa: modrý okruh délky 16 km (případně zkrácený na 9 km po žluté z rozc. U Blanického šraňku na rozc. Klenčí nebo na 11,5 km po červené z rozc. Kopcová cesta na rozc. Hartvíkov), nejlépe jet ve směru hodinových ručiček.

Určitě nevynechejte jednu z nejhezčích partií modrého okruhu, cestu vlnící se úbočím nad Chotčinami, která je letošní novinkou.

Určitě stojí za projetí dříve doporučovaný 15 km dlouhý okruh Rodná - Olšiny - K Molovu - Dolní Světlá - Nad Domamyšlí - Rodná.