Novinky

Stav stop 30.11.

Čtyřkolka dorazila včera večer do Hartvíkova a dnes vyjela poprvé do terénu - můžeme vás pozvat do první stopy letošní sezóny. Upravili jsme, zatím jen pro klasiku, Jarní okruh (rybník Louky - Vodice - Sv. Antonín - Osikovec - Bydlín - Nad Domamyšlí - rybník Louky) v délce přibližně 10 km, s odbočkou k parkovišti v Domamyšli. U parkoviště v Hartvíkově byl upraven okruh pro děti a začínající běžkaře. Záznam první jízdy čtyřkolky (mapy.cz) je zde.
Kvalita stopy je poměrně dobrá, nejhorší je úsek u Mlýnského rybníka. Občas podklad vykoukne, jeďte opatrně!

Doporučené parkování: Domamyšl, Hartvíkov (max. 30 aut), Vodice (náves), zítra bude prohrnuto parkoviště v Blaničce

Plánovaná úprava stop na víkend:
- okruhy u Smilových Hor (z parkoviště před Smilovými Horami)
- rozšíření Jarního okruhu pro bruslení
- částečná úprava modrého okruhu kolem Polánky s napojením parkoviště v Rodné a Nad Dubem (dle možností - budeme informovat)

30.11. 2023 20:05

Běžkařská sezóna 2023/24 v přírodním parku Polánka

Prosíme všechny běžkaře, kteří užívají naše upravené stopy, aby respektovali níže uvedené změny parkování a požadavky na užívání běžkařských tras v přírodním parku Polánka.

  • Maximální kapacita parkoviště v Hartvíkově byla stanovena obcí Dolní Hořice na 30 automobilů, podél komunikací prosíme neparkovat. Další zájemci o parkování mohou využít nové parkoviště v Domamyšli (které napojíme na upravené stopy) -  při cestě k rozcestníku Nad Domamyšlí: zde

  • Okruhy kolem Hartvíkova budou upravovány v poněkud redukované podobě, hledáme možnosti jejich náhrady.

  • Stopy je možné užívat jen za denního světla.

  • Nadále platí Desatero, dohoda uzavřená s LS Tábor.
    Dále prosíme všechny běžkaře o ohleduplné chování k ostatním uživatelům lesa - lesní cesty nejsou určeny jen pro naše stopy!

29.11. 2023 6:21

Stav stop 29.11.2023

Milí běžkaři, za jiných okolností bychom vás nejspíš pozvali do stopy, protože v nejvyšších partiích našich tras již nasněžilo 15 cm. Doufáme, že tak uděláme co nejdříve, snad ještě před nadcházejícím víkendem - až dorazí do Hartvíkova čtyřkolka z garanční prohlídky.

29.11. 2023 5:36

Listopadové novinky z Polánky

Čtyřkolka, kterou Mirek Vítů podle pokynů dodavatele bez zátěže zajížděl, byla minulý týden převezena ke garanční prohlídce a zároveň k nasazení sněžných pásů, aby byla připravena vyrazit na úpravu stop, až nám (doufejme) něco napadne.

Čtyřkolku a trasovač jsme vyzdobili propagačními samolepkami MMR a Mirkova vrata novou směrovkou a mapkou běžkařských tras - foto zde.

15.11. 2023 10:42

Převzetí stopaře

Ve čtvrtek 31.8. jsme v Hartvíkově převzali od dodavatele Ing. Charváta nového stopaře, který by měl upravit kvalitnější stopu pro běžkaře, zejména pro volný styl (bruslení).
Na fotky se můžete podívat zde.

 

více

7.9. 2023 19:11

Zajíždění čtyřkolky

Čtyřkolka se musí "zajet" bez zátěže, čehož využíváme k prohlídce našich tras. Bohužel, na mnoha úsecích jsou lesní cesty těžbou dřeva těžkými stroji zničené tak hlubokými kolejemi, že je bez úpravy není možné pro úpravu  běžkařské trasy použít. Některé cesty zase docela zmizely ...

Fotodokumentace ze zajíždění čtyřkolky je zde.

2.8. 2023 7:43

Zvýšení garáže pro čtyřkolku

Ctyřkolce s kabinou je malá garáž po skútru! Museli jsme ji nadzvednout a podezdít. Zvládli jsme to svépomocí - Mirek Vítů , který je v rekonvalescenci, řídil stavbu, kterou provedli syn Míra spolu s nastávajícím zetěm, Ondrou Suchánkem.  Na fotky se můžete podívat zde.

 

2.8. 2023 7:36

Převzetí čtyřkolky

V pátek 7.7. se uskutečnilo slavnostní převzetí čtyřkolky CF MOTO Gladiator X1000 EPS zástupci našeho spolku od Jana Dvořáka z firmy Adrenalinsport Jindřiš. Zúčastnili se významní členové spolku, jeho příznivci a také zástupce největšího sponzora tohoto projektu, Jaroslav Větrovský, starosta Mladé Vožice. Čtyřkolku si zájemci vyzkoušeli, náležitě jsme ji pokřtili a připili si všem na zdraví a na větší příděl sněhu v nadcházejících sezónách. Na fotky z akce se můžete podívat zde.

8.7. 2023 17:05

Realizace dotačních projektů 2022/2023

V současné době probíhá (končí) realizace dvou projektů:

1) Projekt "Strojní úprava lyžařských běžeckých tras Polánka" v rámci národního programu MMR ČR "Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu"

V rámci tohoto projektu rozšiřuje náš spolek naše strojní vybavení o čtyřkolku s trasovačem. Pokud nám bude přát počasí, budeme schopni upravovat stopy kvalitněji a ve větším rozsahu. Sněžný skútr bude garážován ve Smilových Horách, odkud bude upravovat značené trasy směrem k Polánce a bude zde snadno dostupný pro úpravu tras v okolí Mladé Vožice a Slapska či Oldřichova.
Více o projektu (financování, sponzoři, ...) zde.

V týdnu od 26.6. bude skútr převezen z Hartvíkova do Smilových Hor.

V pátek 7.7. v 15:00 bude v Hartvíkově uskutečněno předání čtyřkolky našemu spolku.

2) Projekt "Údržba a propagace lyžařských běžeckých tras v přírodním parku Polánka a okolí v sezóně 2022/2023" v rámci dotačního programu Jihočeského kraje Bílá stopa.

Realizace tohoto projeku probíhá od 09/2022 a zahrnuje předsezónní úpravu tras (úpravy rozcestníků a informačních tabulí, změny a obnova pásového značení) a  úpravu běžkařských tras v sezóně.

Více o projektu zde.

 

 

25.6. 2023 10:16

Stav stop 5.2.

Na Polánce se dá běžkovat!

Dnešní den na Polánce asi leckoho překvapil - po deštivém pátku tu zůstalo víc sněhu než jsme předpokládali a včerejší mrazivá noc vytvořila kůru, po které se dá jet i v lese (nouzově). Podařilo se nám dokonce se stopařem na klasiku proříznout pár km stop kolem Hartvíkova, k Domamyšli a k Mlýnskému rybníku (směrem na Vodici).

Upozorňujeme, že projeté stopy nejsou bez poskvrnky (jako na fotkách), občas podklad vylézá, ale pokud budete opatrní, lyže nezničíte.

Je možné turisticky dorazit na běžkách přes les i z Blaničky - ale nedoporučujeme to, lesní cesty jsou zledovatělé. Jako východisko doporučujeme tentokrát jen Hartvíkov nebo Domamyšl.

5.2. 2023 18:51