Novinky

Stav stop 5.2.

Stopy jsou zledovatělé nebo vytáté - pokud nepřipadne nový sníh, nemůžeme jejich návštěvu doporučit. Pokud to půjde, budeme se snažit udržovat okruh v Hartvíkově.

Vzhledem k předpokládanému omezení návštěvnosti našich tras, nebude zítra (v neděli) otevřená klubovna - ohřívárna v Domamyšli (jak jsme ještě včera předpokládali).

5.2. 2022 22:17

Stav stop 5.2.

Podle čerstvých zpráv z Hartvíkova je poněkud znát obleva, i když zatím nepršelo - na sfoukaných místech se objevuje místy ve stopě podklad - ale určitě se ještě pěkně sklouznete.

5.2. 2022 10:03

Stav stop 4.2.

Předpokládáme, že nedošlo k výrazným změnám ve sjízdnosti stop. Aktuální (dobré) zprávy máme z vyhlídkového okruhu nad Pohnáním. Přespolní se na něj mohou napojit u hřbitova v Pohnání (kde je možné parkovat) a lze na něj dorazit také z parkoviště v Blaničce a poněkud méně komfortněji z Hartvíkova, přes Batkovy, jak jsme informovali.

V Domamyšli se dnes i zítra můžete od 10 hodin ohřát polévkou, čajem či kávou v klubovně na návsi č.p. 40.

5.2. 2022 6:36

Stav stop 3.2.

Smilovy Hory
Byly upraveny okruhy u Smilových Hor, Stojslavic a přes Malý a Velký Ježov (zhruba v rozsahu jako před 2 týdny). Stopa dnes byla dobrá. Okruh u Smilových Hor(mezi parkovištěm a obcí) byl upraven také pro bruslení - ale pokud v noci nevymrzne, nelze očekávat dobrou sjízdnost.

Polánka
Dnes byl pěkně sjízdný Jarní okruh, ale některé úseky byly hodně sfoukané, takže s ohledem na teploty nad nulou se dá očekávat, že budou rychleji vytávat, naštěstí jich není moc - podívejte se na fotky. Dnes se naposledy dalo projet kolem Mlýnského rybníka - po polích pod Domamyšlí se rozváží bahno vytěžené z rybníka - skútr dnes večer upravil novou objízdnou trasu.
Můžete se vydat také do lesa (po dnešní trase skútru- růžová čára), ale musíte počítat s tím, že často narazíte buď na stažené silničky nebo na cesty zničené těžbou dřeva. Přesto od turistického putování nechceme odrazovat (místy je stopa, místy se dá po silničkách bruslit) - na nejvyšší vrchol okresu Tábor - Batkovy (724 m) se od silničky vyjede pěknou stopou a také sjezd na druhou stranu je až ke krmelci dobrý. Potom narazíte na stopy harvestoru, ale není to dlouhý úsek a již se kocháte výhledem od rozcestníku Nad Pohnáním - a můžete se projet po čerstvě projetém okruhu k Pohnání nebo pokračovat podél silnice do Blaničky (modrou přes Prameniště z důvodů těžby nedoporučujeme).

Hartvíkov
Dnes večer jsme zkusili upravit okruh pro bruslení také na oranici za kostelem - ale jelikož nejspíš přes noc nevymrzne, neočekáváme dobrou sjízdnost.

V sobotu a neděli vám pomůže zahnat chmury ze všemožných překážek a nástrah letošního běžkování polévka či nápoj či porozprávění si s ostatními v klubovně na návsi v Domamyšli (č.p. 40) - otevřeno od 10 hodin.

3.2. 2022 23:03

Stav stop 2.2. na Polánce

Opravený skútr upravil pro klasiku Jarní okruh (s několika odchylkami od tradiční trasy - viz mapa), stopa pěkná. Pro bruslení (a také klasiku) je upraven okruh v Hartvíkově.

K parkování doporučujeme využít parkoviště v Hartvíkově a Blaničce, kam byla upravena stopa. Bohužel, Lesy ČR byla stažena cesta v úseku Červený kříž - U Mikuláše, která měla zůstat dle dohody zachována pro běžkaře, snad půjde projet. Je možné parkovat také v Domamyšli nebo Vodici. Ostatní obvyklá parkoviště z důvodů stažení silniček nebo následků těžby dřeva nemůžeme strojně upravenou stopou napojit, ale třeba to zvládnou šikovní běžkaři :-).

2.2. 2022 21:14

Stav stop 2.2. ve Smilových Horách

Pokud máte blíž do Smilových Hor než na Polánku, vydejte se tam - právě byly upraveny okruhy kolem Smilových Hor a Stojslavic v poměrně dobré kvalitě. Parkovat můžete na parkovišti vpravo u silnice mezi Františkovem a Smilovými Horami, kde hned nastoupíte do stopy.

2.2. 2022 12:47

Stav stop 1.2.

Na Polánce byla dnes, letos poprvé, překročena 20 cm tloušťka sněhové pokrývky, stopy však byly upraveny zatím jen v malém rozsahu (sledujte stopu skútru v mapě) - okruh kolem Hartvíkova a stopa na Klenčí a k Blanickému šraňku (dál směrem ke Kopcové cestě a Hartvíkovu jsou silničky stažené Lesy ČR, ale díky podkladu, který zůstal, jsou aktuálně celkem vhodné pro bruslení :-)). Většímu rozsahu úpravy stop zabránila porucha skútru - doufejme, že se nám ji zítra podaří odstranit a budeme moct večer v úpravách pokračovat - snad se podaří Jarní okruh.

Je prohrnuté parkoviště v Hartvíkově a v Blaničce (odkud jsme chtěli stopu upravit, ale nezdařilo se, tak snad zítra - ale předpokládáme, odtud dobrou sjízdnost).

1.2. 2022 20:39

Stav stop 30.1.

Včera večer jsme sice upravili v malém rozsahu mezi Hartvíkovem a Domamyšlí stopy, ale v noci nastoupila obleva a mizí před očima :-(.

30.1. 2022 9:21

Stav stop 29.1.

Sněhu je málo a je zledovatělý.
Pokud nasněží tak, aby byla možná úprava stop, neprodleně budeme informovat.

29.1. 2022 9:30

Stav stop 24.1.

Nový okruh ze Smilových Hor na Malý a Velký Ježov není místy sjízdný, je tu méně sněhu než na okruzích kolem Smilových Hor a Stojslavic, z nichž lépe (čistší stopa) je na tom ten Stojslavický kolem Hůrky.
Snad se brzy dočkáme nového přídělu sněhu!

24.1. 2022 15:08